- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Закон України
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про електронні комунікації" щодо підвищення ефективності досудового розслідування "за гарячими слідами" та протидії кібератакам
Верховна Рада України
постановляє:
частину першу після слів "надавати консультації" доповнити словами "пояснення, довідки";
частину четверту доповнити пунктом 8 такого змісту:
"8) надавати довідки з питань, що належать до сфери його знань, у випадках, передбачених частиною третьою статті 245-1 цього Кодексу".
у пункті 1 частини другої слова "(у тому числі електронні)" замінити словами "(у тому числі комп’ютерні дані)";
частину четверту після слів "копії інформації" доповнити словами "у тому числі комп’ютерних даних", а слова "телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах" замінити словами "електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп’ютерних системах".
3. Пункт 3 частини третьої
статті 104 після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
"виготовлені дублікати документів, а також копії інформації, у тому числі комп’ютерних даних, та спосіб їх ідентифікації".
У зв’язку з цим абзаци третій і четвертий вважати абзацами четвертим і п’ятим.
4. У пункті 4 частини другої
статті 105 слова "носії комп’ютерної інформації" замінити словами "носії комп’ютерних даних".
5. Частину шосту
статті 110 доповнити абзацом другим такого змісту:
"У разі необхідності постанова слідчого, прокурора виготовляється в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису службової особи, яка прийняла відповідне процесуальне рішення, або створюється з використанням Інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування відповідно до статті 106-1 цього Кодексу".
6. Пункт 4 частини першої
статті 118 доповнити словами "виготовленням дублікатів і копій документів".
7. В абзаці другому частини першої статті 159 слова "електронних інформаційних систем або їх частин" замінити словами "електронних інформаційних систем, комп’ютерних систем або їх частин", а слова "електронних інформаційних системах або їх частинах" - словами "електронних інформаційних системах, комп’ютерних системах або їх частинах".
абзаци другий і третій після слів "електронних інформаційних систем" доповнити словами "комп’ютерних систем";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"У разі необхідності слідчий чи прокурор виготовляє за допомогою технічних, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів копії інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп’ютерних системах, їх невід’ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста";
доповнити абзацами п’ятим і шостим такого змісту:
"На вимогу володільця особа, яка здійснює тимчасове вилучення комп’ютерних систем або їх частин, залишає йому копії інформації з таких комп’ютерних систем або їх частин (за наявності технічної можливості здійснення копіювання) з використанням матеріальних носіїв володільця комп’ютерних систем або їх частин. Копії інформації з комп’ютерних систем або їх частин, які вилучаються, виготовляються з використанням технічних засобів, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів володільця із залученням спеціаліста.
Дія абзацу п’ятого цієї частини не поширюється на випадки, якщо обіг інформації заборонено законом. Дія абзацу п’ятого цієї частини поширюється на інформацію з обмеженим доступом у частині, що не суперечить встановленому законодавством порядку обігу та захисту такої інформації".
частину третю після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Арешт на комп’ютерні системи чи їх частини накладається лише у випадках, якщо вони отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення або є засобом чи знаряддям його вчинення, або зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, або у випадках, передбачених пунктами 2, 3, 4 частини другою цієї статті, або якщо їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, а також якщо доступ до комп’ютерних систем чи їх частин обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов’язаний з подоланням системи логічного захисту".
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим;
абзац перший частини десятої після слів "корпоративні права" доповнити словами "віртуальні активи".
після слова "речі" доповнити словами "долати системи логічного захисту", а після слів "відмовляється їх відкрити" доповнити словами "чи зняти (деактивувати) систему логічного захисту";
доповнити абзацами другим і третім такого змісту:
"Якщо під час обшуку слідчий, прокурор виявив доступ чи можливість доступу до комп’ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку, для виявлення яких не надано дозвіл на проведення обшуку, але щодо яких є достатні підстави вважати, що інформація, що на них міститься, має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, прокурор, слідчий має право здійснити пошук, виявлення та фіксацію комп’ютерних даних, що на них міститься, на місці проведення обшуку.
Особи, які володіють інформацією про зміст комп’ютерних даних та особливості функціонування комп’ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв’язку, можуть повідомити про це слідчого, прокурора під час здійснення обшуку, відомості про що вносяться до протоколу обшуку".
у частині першій слова "речей та документів" замінити словами "речей, документів та комп’ютерних даних";
частину другу доповнити абзацом другим такого змісту:
"Огляд комп’ютерних даних проводиться слідчим, прокурором шляхом відображення у протоколі огляду інформації, яку вони містять, у формі, придатній для сприйняття їх змісту (за допомогою електронних засобів, фотозйомки, відеозапису, зйомки та/або відеозапису екрана тощо або у паперовій формі)".
12. Главу 20 доповнити статтею 245-1 такого змісту:
"Стаття 245-1. Зняття показань технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото-, кінозйомки, відеозапису
1. Зняття показань технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото-, кінозйомки, відеозапису полягає в одержанні слідчим, прокурором від особи, яка є власником або володільцем відповідних приладів або засобів, необхідних для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, копій фото- або кінозйомки, відеозапису, здійснених у публічно доступних місцях, у тому числі в автоматичному режимі, за виключенням місць, що відносяться до приватних помешкань осіб.
2. Зняття показань технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото-, кінозйомки, відеозапису здійснюється на підставі постанови слідчого, прокурора та, за необхідності, за участю спеціаліста.
................Перейти до повного тексту