- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 7 березня 2001 р. N 213 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1171 від 30.12.2015 )
Про затвердження Порядку державної реєстрації аварійно-рятувальних служб
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1510 від 11.10.2002
N 955 від 25.12.2013 )
1. Затвердити Порядок державної реєстрації аварійно-рятувальних служб (додається).
2. Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи забезпечити ведення Державного реєстру аварійно-рятувальних служб.
3. Установити, що аварійно-рятувальні служби, утворені до набрання чинності цією постановою, проходять державну реєстрацію у шестимісячний термін.
Прем'єр-міністр України | В.ЮЩЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 2001 р. N 213
ПОРЯДОК
державної реєстрації аварійно-рятувальних служб
( У тексті Порядку слово "арбітражного" виключено згідно з Постановою КМ
N 1510 від 11.10.2002 )
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру державної реєстрації державних, комунальних та аварійно-рятувальних служб громадських організацій.
2. Державна реєстрація аварійно-рятувальних служб (далі - реєстрація) проводиться центральним органом виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - орган державної реєстрації).
3. Аварійно-рятувальна служба набуває статусу юридичної особи з дня її реєстрації.
Реєстрація аварійно-рятувальних служб
4. Для реєстрації аварійно-рятувальної служби заявник подає або надсилає поштою (рекомендованим листом) до органу державної реєстрації установчі документи:
рішення засновника про утворення аварійно-рятувальної служби;
статут (положення), затверджений згідно із законодавством.
Реєстраційна картка аварійно-рятувальної служби, оформлена за зразком згідно з додатком 1, є одночасно заявою про реєстрацію.
Заявник засвідчує свої повноваження документально.
5. Відповідальність за достовірність відомостей, викладених у поданих документах, несе заявник.
6. Установчі документи складаються державною мовою, підписуються засновником, прошиваються, нумеруються і скріплюються печаткою та подаються до органу державної реєстрації у трьох примірниках (з них два оригінали), оформлених в установленому порядку.
7. Реєстраційна картка аварійно-рятувальної служби заповнюється заявником. Орган державної реєстрації перевіряє відповідність наведених у ній відомостей поданим документам. Оригінал реєстраційної картки зберігається в органі державної реєстрації.
Орган державної реєстрації після перевірки наведених у реєстраційній картці відомостей та комплектності документів формує реєстраційну справу аварійно-рятувальної служби і фіксує дату надходження документів у журналі обліку реєстраційних справ, який ведеться за формою, що встановлюється органом державної реєстрації, та письмово повідомляє про це заявника шляхом видачі (надіслання) довідки за підписом посадової особи органу державної реєстрації, відповідальної за прийняття документів.
Орган державної реєстрації не має права вимагати від аварійно-рятувальних служб подання документів, не передбачених цим Порядком, і несе відповідальність за їх комплектність та зберігання реєстраційної справи.
За наявності всіх документів, зазначених у цьому Порядку, орган державної реєстрації зобов'язаний у місячний термін з дня їх надходження внести дані реєстраційної картки до Державного реєстру аварійно-рятувальних служб та видати свідоцтво про державну реєстрацію за зразком згідно з додатком 2 або дати письмову відповідь із зазначенням причин відмови в реєстрації.
( Пункт 8 виключено на підставі Постанови КМ
N 955 від 25.12.2013 )
9. Свідоцтво про державну реєстрацію не дає права аварійно-рятувальній службі на проведення аварійно-рятувальних робіт до проходження нею атестації в установленому порядку.
Порядок атестації аварійно-рятувальних служб визначається органом державної реєстрації за погодженням із заінтересованими органами виконавчої влади.
10. Заявнику видається оригінал свідоцтва про державну реєстрацію з трьома його копіями, а також оригінал та копія поданих ним установчих документів з відміткою органу державної реєстрації.
11. Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ та дозвіл на виготовлення печаток і штампів одержуються аварійно-рятувальною службою у порядку, визначеному законодавством.
12. Свідоцтво про державну реєстрацію аварійно-рятувальної служби та документ, що підтверджує взяття її на облік у відповідному органі державної податкової служби, є підставою для відкриття рахунків в установах банків.
13. Реєстрація змін, що вносяться до реєстраційної картки аварійно-рятувальної служби та свідоцтва про державну реєстрацію аварійно-рятувальної служби (місцезнаходження служби, назви, виду), проводиться у тому ж порядку, що й реєстрація аварійно-рятувальної служби.
Керівник аварійно-рятувальної служби зобов'язаний у 10-денний термін подати до органу державної реєстрації по два оригінали та по одній копії документів із змінами, засвідчених в установленому порядку, та внести їх до реєстраційної картки аварійно-рятувальної служби, а також оригінал свідоцтва про державну реєстрацію для внесення відповідних змін і подальшого подання його копії до органу державної статистики.
Невиконання цієї вимоги у зазначений термін є підставою для звернення органу державної реєстрації до суду з позовом про скасування реєстрації аварійно-рятувальної служби.
Видача дубліката свідоцтва про державну реєстрацію
14. У разі втрати (знищення) свідоцтва про державну реєстрацію аварійно-рятувальної служби видається його дублікат.
15. Для одержання дубліката свідоцтва про державну реєстрацію аварійно-рятувальної служби до органу державної реєстрації подаються:
заява про видачу дубліката;
підтвердження про опублікування в офіційних друкованих виданнях оголошення про визнання втраченого свідоцтва недійсним із зазначенням ідентифікаційного коду.
16. Орган державної реєстрації протягом п'яти робочих днів з дня надходження заяви видає дублікат свідоцтва про державну реєстрацію аварійно-рятувальної служби.
17. У разі втрати (знищення) оригіналів установчих документів засновник може звернутися до органу державної реєстрації з проханням про видачу копій документів, які зберігаються у цьому органі.
Скасування реєстрації аварійно-рятувальних служб
18. Реєстрація аварійно-рятувальної служби скасовується органом державної реєстрації за заявою (рішенням) засновника або уповноваженого ним органу, а також на підставі рішення суду у разі:
визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів служби;
................Перейти до повного тексту