1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 20 червня 2005 р. N 210-р
Київ
Про схвалення Концепції Державної цільової програми сільськогосподарської дорадчої діяльності на 2006-2009 роки
1. Схвалити Концепцію Державної цільової програми сільськогосподарської дорадчої діяльності на 2006-2009 роки (далі - Програма), що додається.
2. Визначити Мінагрополітики державним замовником Програми.
3. Мінагрополітики разом з Мінфіном, Мінекономіки, Мін'юстом, Держпідприємництвом, Українською академією аграрних наук, Національним аграрним університетом розробити та подати до 1 листопада 2005 р. на розгляд Кабінетові Міністрів України проект Програми.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 22
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 20 червня 2005 р. N 210-р
КОНЦЕПЦІЯ
Державної цільової програми сільськогосподарської дорадчої діяльності на 2006-2009 роки
I. Проблема, для розв'язання якої розробляється Державна цільова програма сільськогосподарської дорадчої діяльності
У результаті реформування сільського господарства відбулися радикальні структурні зміни в аграрному секторі економіки, які потребують адекватної зміни системи раніше набутих форм і методів ведення аграрного виробництва. Сформовано принципово нові засади організації сільського господарства та аграрного бізнесу, в результаті чого реструктуризовано колективні сільськогосподарські підприємства, проведено паювання землі та майна, на заміну сертифікатів здійснюється видача громадянам державних актів на право власності на земельну ділянку.
Протягом останніх років кількість юридичних осіб - суб'єктів господарювання зросла до 60 тис., або майже в 5 разів. Проте більшість їх керівників ще не оволоділа сучасними підходами до господарювання і збуту власної продукції, тому доходи не забезпечують розширеного відтворення галузі.
II. Причини виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв'язання шляхом розроблення і виконання Програми
Сільськогосподарські підприємства всіх форм власності та 5,6 млн. особистих селянських господарств зіткнулися з проблемами ефективного функціонування в умовах ринкової економіки. Відбувається процес згортання виробництва багатьох видів сільськогосподарської продукції, особливо у тваринництві, скорочуються робочі місця, збільшується розшарування селян за рівнем доходів, руйнується соціальна інфраструктура.
Причинами зниження агроресурсного потенціалу є:
неготовність керівників сільськогосподарських підприємств до самостійного прийняття управлінських рішень та майнової відповідальності за прибутковість аграрного бізнесу;
відсутність досвіду практичної роботи в умовах ринкової економіки;
недостатня кількість висококваліфікованих спеціалістів у галузі сільського господарства;
низький рівень обізнаності з новітніми досягненнями сільськогосподарської науки та відсутність практичних навичок інноваційного розвитку в умовах обмежених фінансових, матеріальних та інших ресурсів;
нерозвинутість ринкової та соціальної інфраструктури у сільській місцевості, особливо такої її важливої складової, як інформаційно-консультаційне забезпечення товаровиробників;
відсутність ефективних механізмів співпраці аграрної науки, освіти і сільського господарства.
Зазначені проблеми намагаються розв'язати сільськогосподарські дорадчі служби, створені майже в усіх областях та Автономній Республіці Крим згідно з проектами міжнародної технічної допомоги, однак їх можливості обмежені і вони не здатні задовольнити дедалі зростаючі потреби сільськогосподарських товаровиробників та сільського населення у дорадчих послугах.
Сільськогосподарські дорадчі служби існують майже у 120 країнах світу. В Європейській хартії розвитку сільської місцевості визначено, що сільськогосподарське дорадництво є основним джерелом безперервного поповнення сільськогосподарських знань та проведення науково-прикладних досліджень.
III. Мета і завдання Програми
Мета Програми полягає у реалізації державної політики, спрямованої на задоволення потреб сільськогосподарських підприємств, особистих селянських і фермерських господарств, а також сільського населення у поглибленні професійних знань і вдосконаленні практичних навичок та підвищенні ефективності конкурентоспроможного господарювання.
Основними завданнями Програми є:
формування мережі сільськогосподарських дорадчих служб і системи поширення інформації з питань аграрної економіки, технологій, управління, маркетингу, обліку, оподаткування, права, екології тощо;
забезпечення стимулювання прикладних наукових розробок, сприяння створенню інформаційних ресурсів, необхідних для ефективного ведення сільського господарства;
організація розвитку сучасної інфраструктури для забезпечення стабільного функціонування аграрного ринку;
запровадження інноваційно-інвестиційних методів господарювання;
організація надання послуг органам виконавчої влади і органам місцевого самоврядування з питань підготовки та виконання планів соціально-економічного розвитку сільської місцевості.

................
Перейти до повного тексту