1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 лютого 2010 р. N 207
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 156 від 21.02.2023 )
Про затвердження Порядку спрямування Міністерством енергетики коштів фінансового резерву на придбання державних цінних паперів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 848 від 21.10.2015 N 718 від 22.07.2020 ) ( У назві та тексті Постанови слова "Міністерством палива та енергетики" замінено словами "Міністерством енергетики та вугільної промисловості" згідно з Постановою КМ N 848 від 21.10.2015 ) ( У назві та тексті Постанови слова "Міністерством енергетики та вугільної промисловості" замінити словами "Міністерством енергетики" згідно з Постановою КМ N 718 від 22.07.2020 )
Відповідно до статті 9 Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок спрямування Міністерством енергетики коштів фінансового резерву на придбання державних цінних паперів, що додається.
2. Міністерству фінансів викуповувати облігації внутрішньої державної позики, пред'явлені Міністерством енергетики до викупу, відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 лютого 2010 р. N 207
ПОРЯДОК
спрямування Міністерством енергетики коштів фінансового резерву на придбання державних цінних паперів
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 848 від 21.10.2015, N 718 від 22.07.2020 ) ( У тексті Порядку слово "Мінпаливенерго" замінено словом "Міненерговугілля" у відповідному відмінку, а слова "Державне казначейство" в усіх відмінках замінено словом "Казначейство" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 848 від 21.10.2015 ) ( У тексті Порядку слово "Міненерговугілля" у всіх відмінках замінено словом "Міненерго" згідно з Постановою КМ N 718 від 22.07.2020 )
1. Цей Порядок визначає механізм спрямування коштів фінансового резерву, який формується відповідно до Закону України "Про впорядкування питань, пов'язаних із забезпеченням ядерної безпеки" та закону про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період (далі - кошти фінансового резерву), на придбання Міненерго державних цінних паперів для захисту від інфляції коштів фінансового резерву та отримання додаткового джерела його формування у вигляді облігацій внутрішньої державної позики (далі - облігації).
2. Для проведення операцій, пов'язаних з придбанням облігацій, Казначейство в установленому порядку відкриває Міненерго як головному розпоряднику бюджетних коштів рахунок за балансовим рахунком 3711 "Інші рахунки клієнтів Казначейства" плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів (далі - рахунок 3711).
Міненерго придбаває облігації, які пропонуються Мінфіном для розміщення на первинному ринку цінних паперів, строк погашення яких настає не менше ніж через один рік, лише за неконкурентними заявками.
3. На підставі розпорядження Мінфіну Казначейство перераховує кошти фінансового резерву з відповідного рахунка спеціального фонду державного бюджету, відкритого за балансовим рахунком 3122 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів (далі - рахунок 3122), на рахунок 3711 для подальшого їх спрямування на придбання облігацій та відображає зазначені операції в обліку виконання державного бюджету.
4. Для проведення операцій, пов’язаних з придбанням, обслуговуванням, погашенням та викупом облігацій, Міненерго в установленому законодавством порядку відкриває в уповноваженому банку, який обслуговує поточні рахунки із спеціальним режимом використання оптового ринку електричної енергії (далі - уповноважений банк) і має, крім ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - діяльності з торгівлі цінними паперами, а саме дилерської діяльності, ліцензію на провадження депозитарної діяльності депозитарної установи, рахунок у цінних паперах та укладає з ним договір купівлі-продажу цінних паперів, в якому зазначається транзитний рахунок уповноваженого банку (далі - транзитний рахунок).

................
Перейти до повного тексту