- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 березня 2020 р. № 204
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту "Розвиток соціальних послуг"
Відповідно до частини сьомої
статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту "Розвиток соціальних послуг", що додається.
2. Міністерству соціальної політики, обласним державним адміністраціям забезпечити надання виконавчим органам сільських, селищних, міських рад інформації щодо пілотного проекту, зазначеного в пункті 1 цієї постанови, та консультативної допомоги з підготовки документів для участі в ньому.
Прем'єр-міністр України | О.ГОНЧАРУК |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 березня 2020 р. № 204
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проекту "Розвиток соціальних послуг"
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою "Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини" (далі - бюджетні кошти) для реалізації пілотного проекту "Розвиток соціальних послуг".
3. Завданнями пілотного проекту "Розвиток соціальних послуг" (далі - проект) є сприяння розвитку соціальних послуг на рівні територіальних громад з метою забезпечення деінституціалізації та інклюзії осіб, зокрема осіб з інвалідністю, влаштованих до закладів системи інституційного догляду та виховання, і запобігання інституціалізації осіб, які належать до вразливих груп.
4. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним за виконання цього напряму бюджетної програми "Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини" є Мінсоцполітики. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення облдержадміністрацій (далі - структурні підрозділи).
5. Сільські, селищні, міські ради забезпечують надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів у встановленому законом порядку.
6. Бюджетні кошти спрямовуються на оплату таких соціальних послуг:
денний догляд для осіб з інвалідністю (крім дітей) та осіб похилого віку;
денний догляд для дітей з інвалідністю;
підтримане проживання;
супровід під час інклюзивного навчання;
соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці;
тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю;
догляд стаціонарний.
7. Бюджетні кошти спрямовуються на оплату соціальних послуг, що надаються надавачами соціальних послуг державного, комунального та недержавного сектору, які відповідають
критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 р. № 185 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 880).
У разі надходження від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад пакетів документів із пропозицією щодо залучення до надання соціальних послуг надавачів недержавного сектору або підприємств державної і комунальної форми власності виконавчі органи сільських, селищних, міських рад мають перевагу щодо участі в реалізації проекту в разі їх відповідності умовам, визначеним пунктом 9 цього Порядку.
8. Обсяг бюджетних коштів, що виділяється окремій територіальній громаді в межах проекту, не може перевищувати 2 000 тис. гривень протягом бюджетного року.
9. Мінсоцполітики приймає рішення про участь виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у проекті на підставі пропозицій, поданих Нацсоцслужбою. Нацсоцслужба готує пропозиції щодо участі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у проекті в разі їх відповідності таким умовам:
в територіальних громадах працюють фахівці із соціальної роботи;
визначено потреби населення відповідної територіальної громади у соціальних послугах в установленому порядку;
бюджетом територіальної громади передбачено кошти на фінансування соціальних послуг. Обсяг таких коштів становить не менше ніж 20 відсотків потреби у фінансуванні соціальних послуг, надання яких забезпечуватиметься в межах проекту, за рахунок бюджетних коштів;
визначено показники ефективності соціальних послуг, які надаються за рахунок бюджетних коштів (зокрема зменшення кількості осіб, зокрема осіб з інвалідністю, які перебувають у закладах системи інституційного догляду та виховання; збільшення кількості осіб, щодо яких вжито заходів із запобігання потраплянню до закладів інституційного догляду та виховання; збільшення кількості дітей, яким забезпечено інклюзивне навчання; зменшення кількості осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; урахування в місцевих програмах соціального захисту та бюджетах наступних періодів видатків на соціальні послуги, які надаються на постійній основі).
................Перейти до повного тексту