1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до Водного кодексу України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 45, ст.390 )
З метою вдосконалення положень Водного кодексу України з питань регулювання використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 24, ст. 189) такі зміни:
1. У статті 1:
визначення термінів "водний об'єкт", "водокористування", "забруднення вод" та "забруднююча речовина" викласти в такій редакції:
"водний об'єкт - природний або створений штучно елемент довкілля, в якому зосереджуються води (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт)";
"водокористування - використання вод (водних об'єктів) для задоволення потреб населення, промисловості, сільського господарства, транспорту та інших галузей господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод та інші види використання вод (водних об'єктів)";
"забруднення вод - надходження до водних об'єктів забруднюючих речовин";
"забруднююча речовина - речовина, яка привноситься у водний об'єкт в результаті господарської діяльності людини";
доповнити статтю абзацами такого змісту:
"рибництво - штучне розведення і відтворення риби та інших водних живих ресурсів;
маловоддя - період (фаза) гідрологічного режиму водного об'єкта, при якому спостерігається зменшення його водності, внаслідок чого погіршуються умови забезпечення потреб у водних ресурсах;
ліміт використання води - граничний обсяг використання води, який встановлюється дозволом на спеціальне водокористування;
вода супутньо-пластова - вода, що піднімається на поверхню разом з нафтою і газом під час їх видобування;
забір води - вилучення води з водного об'єкта для використання за допомогою технічних пристроїв або без них;
використання води - процес вилучення води для використання у виробництві з метою отримання продукції та для господарсько-питних потреб населення, а також без її вилучення для потреб гідроенергетики, рибництва, водного, повітряного транспорту та інших потреб".
2. У пункті 5 статті 7, пункті 6 статті 8 слово "платежів" замінити словом "зборів".
3. У статті 14:
пункт 8 викласти в такій редакції:
"8) встановлення нормативів збору за спеціальне водокористування і порядку його справляння";
пункт 9 виключити.
4. У статті 29:
у пункті 2 слова "плати і розмірів платежів за забір води" замінити словами "збору і розмірів зборів за спеціальне водокористування";
пункт 3 виключити.
5. Статтю 30 викласти в такій редакції:
"Стаття 30. Збори за спеціальне водокористування
Збір за спеціальне водокористування справляється з метою стимулювання раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів і включає збір за використання води водних об'єктів та за скидання забруднюючих речовин.
Розмір збору за використання води визначається на основі нормативів збору, фактичних обсягів використаної води та встановлених лімітів використання води.
Розмір збору за використання води водних об'єктів для потреб, не пов'язаних з вилученням води з водних об'єктів, визначається:
для потреб гідроенергетики - на основі нормативів збору, фактичних обсягів води, пропущеної через турбіни, та лімітів використання води (крім гідроакумулюючих електростанцій, які функціонують у комплексі з гідроелектростанціями);
для потреб водного транспорту - на основі нормативів збору та часу користування поверхневими водами у звітному періоді;
для потреб рибництва - на основі нормативів збору та фактичних обсягів води, необхідної для поповнення ставків під час розведення риби та інших водних живих ресурсів у рибних господарствах.
Розмір збору за скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти визначається на основі нормативів збору, фактичного обсягу скидів забруднюючих речовин та встановлених лімітів скиду.
Збір за воду, втрачену при її транспортуванні, стягується з власників мереж водопостачання.
За скидання забруднюючих речовин з дренажними водами у водні об'єкти з систем, що захищають сільськогосподарські угіддя та населені пункти від підтоплення (за винятком дренажних вод промислових об'єктів), збір не справляється, якщо таке скидання не погіршує якість води водних об'єктів в межах встановлених категорій".
6. Статтю 31 виключити.
7. Статтю 32 викласти в такій редакції:
"Стаття 32. Розподіл зборів за спеціальне водокористування
Збори за використання води з водних об'єктів загальнодержавного значення зараховуються до Державного бюджету України в розмірі 80 відсотків, до бюджетів областей - в розмірі 20 відсотків.
Збори за використання води з водних об'єктів загальнодержавного значення на території Автономної Республіки Крим зараховуються до Державного бюджету України в розмірі 50 відсотків, до бюджету Автономної Республіки Крим - в розмірі 50 відсотків.
Збори за використання поверхневих вод для потреб гідроенергетики, рибництва та водного транспорту, а також за втрати води при її транспортуванні зараховуються до Державного бюджету України в розмірі 100 відсотків.
Збори за використання води з водних об'єктів місцевого значення надходять до республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.
Порядок розподілу та використання зборів за скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти та за понадлімітне використання води з них, а також коштів, відшкодованих за завдані водним об'єктам збитки, визначаються Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища".
Всі зазначені збори спрямовуються на здійснення заходів щодо охорони вод, відтворення водних ресурсів і підтримання водних об'єктів у належному стані, а також на виконання робіт, пов'язаних з попередженням шкідливої дії вод і ліквідацією її наслідків".
8. У назві і тексті статті 39 після слів "у водні об'єкти" доповнити словами "та тих, що подаються на очисні споруди".
9. У статті 42:
частину першу викласти в такій редакції:
"Водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства";
у частині четвертій слова "та за погодженням з органом, який видав дозвіл первинному водокористувачу" виключити.
10. У частині першій статті 43:
пункти 1 та 2 викласти в такій редакції:
"1) здійснювати загальне та спеціальне водокористування;
2) використовувати водні об'єкти на умовах оренди";
пункт 3 виключити;
пункт 6 викласти в такій редакції:
"6) передавати для використання воду іншим водокористувачам на визначених умовах";
у пункті 7 слова "та користування водними об'єктами" виключити.
11. У статті 44:
пункт 2 викласти в такій редакції:
"2) використовувати воду (водні об'єкти) відповідно до цілей та умов їх надання";
пункт 3 після слів "забору води" доповнити словами "лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин";

................
Перейти до повного тексту