1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 грудня 1998 р. N 1976
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1058 від 18.06.99 )
Про затвердження Порядку виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 232 від 22.02.99 )
На виконання статті 3 Указу Президента України від 6 листопада 1998 р. N 1222 "Про гербовий збір" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору (додається).
2. Роз'яснити, що:
1) у разі укладення договорів у письмовій формі шляхом обміну листами, телеграмами та іншими документами, підписаними сторонами, які їх надсилають, маркування здійснюється наклеюванням марок гербового збору на зазначені документи;
2) договори, в яких вартість товарів (робіт, послуг) не зазначається, маркуються виходячи з розрахунків вартості товарів (робіт, послуг) на термін дії договору.
У разі коли вартість товарів (робіт, послуг), передача (виконання, надання) яких передбачається договором, визначити на основі розрахунків неможливо, такі договори маркуються виходячи з даних за попередній рік;
3) маркування оригіналів договорів, векселів та установчих документів провадиться з одночасним скріпленням наклеєних марок гербового збору відбитком печатки суб'єктів господарської діяльності, які складають ці документи.
3. Ощадному банку укласти договір із спеціалізованим підприємством Міністерства фінансів - виробником марок гербового збору на виготовлення марок гербового збору для маркування договорів, векселів та установчих документів і до 1 січня 1999 р. забезпечити їх реалізацію в необхідній кількості.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 грудня 1998 р. N 1976
ПОРЯДОК
виробництва, зберігання, обліку та реалізації марок гербового збору
Виробництво і доставка марок гербового збору
1. Марки гербового збору для маркування договорів, векселів та установчих документів (далі - марки гербового збору) виготовляються офсетним та високим способом друку із застосуванням спеціальних зображень, із високим ступенем захисту. Марки всіх номіналів мають прямокутну форму, перфорацію по всьому периметру і такі розміри:
довжина - 84 +- 0,5 міліметра;
ширина - 28 +- 0,5 міліметра.
2. Зразки марок гербового збору затверджуються Мінфіном.
3. Марки гербового збору номіналом 1, 2, 5 гривень виготовляються із захищеного паперу з гумованим шаром.
Марки гербового збору номіналом 10, 20, 50, 100, 200 та 400 гривень виготовляються із захищеного гумованого паперу з клейовим шаром високої адгезії.
Як виняток, перший тираж марок гербового збору номіналом 1, 2, 5, 10 та 20 гривень обсягом 70 млн. екземплярів виготовляються із захищеного паперу без гумованого шару.
Нумерація марок гербового збору складається із серії з трьох літер та шестизначного номера, нанесених паралельно довшій стороні марки.
4. Захист марок гербового збору від підроблення, несанкціонованого тиражування чи повторного використання визначається Мінфіном за погодженням з Ощадбанком, Державною податковою адміністрацією, МВС та СБУ.
5. Марки гербового збору встановленого зразка виготовляються на замовлення Ощадбанку спеціалізованим підприємством Мінфіну за рахунок коштів, отриманих від справляння гербового збору, що зараховуються до Державного бюджету України.
( Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 232 від 22.02.99 )
Замовлення оформляється відповідно до правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених Мінфіном, МВС та СБУ.
Ощадбанк на підставі замовлень своїх регіональних управлінь формує та подає у визначені терміни підприємству-виробнику замовлення із зазначенням кількості та номінальної вартості марок гербового збору (в розрізі регіональних управлінь).
6. Марки гербового збору виготовляються блоками, що упаковуються в пачки. Формат блоків, кількість марок у блоці та кількість блоків у пачці встановлюються та можуть змінюватися за погодженням з Ощадбанком.
7. Забезпечення марками гербового збору регіональних управлінь Ощадбанку здійснюється підприємством-виробником згідно з замовленням Ощадбанку.
Марки гербового збору надсилаються підприємством-виробником через органи спеціального зв'язку цінними посилками. У посилки вкладається накладна в двох примірниках, в якій зазначається номер замовлення, назва регіонального управління Ощадбанку - одержувача, кількість і номінальна вартість марок, до накладних додаються нумераційні описи.
Одержання і зберігання марок гербового збору
8. Після одержання марок гербового збору регіональні управління перевіряють вкладення посилок на відповідність їх замовленню, керуючись інструкцією Національного банку з організації емісійно-касової роботи в установах банків України від 7 липня 1994 р. N 1. Згідно з першим примірником накладної в регіональному управлінні Ощадбанку здійснюється оприбуткування марок гербового збору. Другий примірник накладної як підтвердження про одержання марок надсилається виробнику. Одночасно Ощадбанку надсилається електронне повідомлення про виконання замовлення.
Марки обліковуються на окремому аналітичному рахунку "Гербовий збір" позабалансового рахунка N 9819 "Інші цінності і документи" в номінальній вартості (дебет рахунка N 9819, кредит рахунка N 9910).
9. Одержані марки регіональні управління Ощадбанку перерозподіляють між підвідомчими їм установами. Облік передачі (прийому) марок гербового збору підвідомчими установами Ощадбанку провадиться на таких рахунках: дебет рахунка N 9899, кредит рахунка N 9819 - при їх відправленні та дебет рахунка N 9819 і кредит рахунка N 9899 - при одержанні марок гербового збору.
10. Установами Ощадбанку ведеться позасистемний облік гербового збору в розрізі відповідних номіналів.
11. Приймання цінних посилок з марками гербового збору регіональними управліннями Ощадбанку, їх доставка до підвідомчих установ та зберігання в установах Ощадбанку здійснюється відповідно до вимог інструкції Національного банку з організації емісійно-касової роботи в установах банків України від 7 липня 1994 р. N 1. Реальна сума надходжень оприбутковується на позабалансовому рахунку 9819.

................
Перейти до повного тексту