1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 лютого 2020 р. № 197
Київ
Про затвердження Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволів на провадження окремих видів космічної діяльності
Відповідно до частини шостої статті 10 Закону України "Про космічну діяльність" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволів на провадження окремих видів космічної діяльності, що додається.
Прем'єр-міністр України О.ГОНЧАРУК
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 лютого 2020 р. № 197
ПОРЯДОК
видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволів на провадження окремих видів космічної діяльності
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі (відмови у видачі, анулювання) суб’єктам господарювання дозволів на провадження видів космічної діяльності, визначених частиною другою статті 10 Закону України "Про космічну діяльність" (далі - дозволи), а саме:
1) випробування (крім комп’ютерних) ракет-носіїв, у тому числі їх агрегатів та складових частин і космічних апаратів;
2) запуски ракет-носіїв та/або космічних апаратів;
3) управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі;
4) повернення космічних апаратів та/або їх складових частин з навколоземної орбіти або космічного простору на Землю.
2. Видача (відмова у видачі, анулювання) дозволу здійснюється ДКА на безоплатній основі.
3. Суб’єкт господарювання або уповноважена ним особа подає ДКА або через адміністратора у центрі надання адміністративних послуг заяву про одержання (анулювання) дозволу та документи до неї в паперовій або електронній формі.
У паперовій формі заява про одержання (анулювання) дозволу та документи до неї подаються особисто або надсилаються поштою.
В електронній формі заява про одержання (анулювання) дозволу та документи до неї подаються через Єдиний державний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів.
4. Заява про одержання дозволу подається за формою згідно з додатком 1. До заяви додаються такі документи:
1) відомості про об’єкт космічної діяльності, щодо якого одержується дозвіл, інші об’єкти космічної діяльності, які суб’єкт господарювання планує використовувати під час провадження обраного виду космічної діяльності, за формою згідно додатком 2;
2) відомості щодо персоналу, який залучається до провадження виду космічної діяльності, за формою згідно з додатком 3;
3) копія договору, укладеного відповідно до Закону України "Про страхування", що підтверджує фінансові гарантії цивільної відповідальності суб’єкта господарювання щодо шкоди, заподіяної державі та/або третім особам внаслідок провадження ним космічної діяльності, на яку одержується дозвіл;
4) опис інцидентів та надзвичайних подій, що можуть виникнути в ході провадження суб’єктом господарювання космічної діяльності, на яку одержується дозвіл, та плани дій (інструкції, протоколи тощо) щодо їх подолання;
5) висновок щодо оцінки впливу на довкілля (у разі провадження діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті 3 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля").
Крім того, залежно від виду космічної діяльності, на який одержується дозвіл, до заяви додаються:
для випробування (крім комп’ютерних) ракет-носіїв, у тому числі їх агрегатів та складових частин і космічних апаратів:
- копія програми випробувань;
- інформація про місце проведення випробувань;
для запусків ракет-носіїв та/або космічних апаратів та повернення космічних апаратів та/або їх складових частин з навколоземної орбіти або космічного простору на Землю:
- опис цільового призначення об’єкта космічної діяльності, який запускається та/або повертається;
- інформація про період, протягом якого планується здійснення запуску/повернення;
для управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі - копія плану космічного польоту.
5. Дозвіл видається на строк функціонування об’єкта космічної діяльності в межах виду космічної діяльності, на який одержується дозвіл.
6. Після надходження заяви про одержання дозволу та документів, які додаються до заяви, ДКА проводить огляд місця провадження космічної діяльності стосовно відповідності вимогам щодо здійснення космічних польотів, за результатами якого буде надано відповідний акт обстеження.
7. Видача дозволу або обґрунтована відмова у його видачі здійснюється шляхом прийняття рішення ДКА протягом 90 календарних днів з дня надходження заяви про одержання дозволу та необхідних документів.

................
Перейти до повного тексту