1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 40/95 від 12.01.95 )
Про внесення змін і доповнень до Указу Президента України від 12 червня 1993 року N 206
З метою усунення недоліків у сфері готівкового обігу
постановляю:
Внести зміни і доповнення до Указу Президента України від 12 червня 1993 року N 206 "Про заходи щодо скорочення готівкового обігу" (з урахуванням змін і доповнень, внесених Указами від 6 липня 1993 року N 248 і від 22 жовтня 1993 року N 478, виклавши його в такій редакції:
"Про заходи щодо скорочення готівкового обігу
З метою нормалізації грошового обігу і скорочення темпів зростання емісії грошей
постановляю:
1. Установити, що на території України всі юридичні особи, незалежно від форм власності та виду діяльності, а також фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності:
- здійснюють між собою одноразові розрахунки за товари, роботи, послуги та цінні папери, вартість яких перевищує шестикратний розмір мінімальної заробітної плати, тільки в безготівковому порядку. Установи банків видають протягом календарного місяця підприємствам, установам і організаціям з кількістю працюючих до трьох тисяч чоловік готівку на поточні потреби у межах п'ятнадцятикратного, а понад три тисячі чоловік - у межах тридцятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Готівка на витрати на відрядження не входить до поточних потреб і видається банками в установленому порядку;
- зберігають у своїх касах готівку в межах установлених лімітів. Порядок лімітування готівки та організації контролю за його додержанням визначається Національним банком України;
- мають право зберігати у своїх касах суми готівки, які перевищують установлені ліміти, лише для оплати праці, виплати допомоги за соціальним страхуванням, стипендій, пенсій і тільки строком не більше трьох робочих днів, включаючи день одержання грошей в установах банків.
Дія абзацу другого цієї статті не поширюється на розрахунки колективних сільськогосподарських підприємств і фермерів з підприємствами й організаціями торгівлі.
Положення абзаців третього і четвертого цієї статті не поширюються на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
2. Ліміти залишків кас для юридичних осіб встановлюються комерційними банками, які їх обслуговують, на підставі поданих цими особами розрахунків. У разі відсудності таких розрахунків зазначені ліміти встановлюються комерційними банками самостійно.
Комерційні банки здійснюють видачу готівки лише за наявності відповідних обгрунтувань і забезпечують контроль за її цільовим використанням.
3. Юридичні та фізичні особи, що займаються закупівлею сільськогосподарської продукції, дикорослих плодів і ягід, лікарських рослин, макулатури, ганчір'я, склотари, брухту в населення, а також юридичні особи, що здійснюють ломбардні операції, одержують готівку на повний обсяг розрахунків з населенням.
Автотранспортні підприємства і організації (спеціалізовані підприємства та організації, основним видом статутної діяльності яких є надання транспортних послуг), що здійснюють міжобласні перевезення, одержують готівку для оплати вартості пального на обсяг його закупівлі за межами області, на території якої розташовані такі підприємства й організації.
Контроль за витрачанням авансових сум на закупівлю продукції (оплату вартості пального) здійснюють комерційні банки.

................
Перейти до повного тексту