1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 10 грудня 1998 р. N 1956
Київ
Про запровадження марок акцизного збору на імпортні алкогольні напої з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць та внесення змін і доповнень до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо порядку реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1026 від 23.10.2019 )
Відповідно до абзацу п'ятого статті 1 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби", абзацу шостого статті 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", на виконання пункту 3 частини другої Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва та реалізації алкогольних напоїв" та з метою подальшого впорядкування надходження сум акцизного збору від реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Запровадити марки акцизного збору на імпортні алкогольні напої з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць.
2. Державній податковій адміністрації укласти додаткову угоду з Національним банком на виготовлення марок акцизного збору для маркування імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць і в місячний термін забезпечити їх реалізацію в необхідній кількості.
3. Для маркування імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць використовується спеціальна марка акцизного збору, яка відрізняється від звичайної тільки написом "від 1,2 до 8,5 %".
4. Марки акцизного збору для маркування імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць запроваджуються в такому порядку:
заборонити з 1 березня 1999 р. ввезення на митну територію України імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць без марок акцизного збору встановленого зразка;
заборонити з 1 травня 1999 р. зберігання, транспортування і реалізацію на території України імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць без марок акцизного збору встановленого зразка;
Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити проведення інвентаризації станом на 15 квітня 1999 р. залишків імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць на підприємствах і в організаціях оптової та роздрібної торгівлі;
Державній податковій адміністрації забезпечити реалізацію марок акцизного збору для маркування імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць у кількості, що відповідає інвентаризаційним залишкам;
підприємствам і організаціям оптової та роздрібної торгівлі до 1 травня 1999 р. здійснити маркування інвентаризаційних залишків імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць.
5. У разі зберігання, транспортування чи реалізації після 1 травня 1999 р. на території України імпортних алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць без марок акцизного збору встановленого зразка такі алкогольні напої підлягають конфіскації відповідно до законодавства.
6. Внести зміни і доповнення до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 1996 р. N 1284 (ЗП України, 1996 р., N 19, ст. 535; Офіційний вісник України, 1997 р., число 2, с. 52, число 48, с. 419, число 49, с. 45; 1998 р., N 7, ст. 266), виклавши його в новій редакції (додається).
( Пункт 7 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 1026 від 23.10.2019 )
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 жовтня 1996 р. N 1284
(в редакції постанови Кабінету
Міністрів України від 10 грудня
1998 р. N 1956
ПОЛОЖЕННЯ
про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів
1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби".
Виробництво та зберігання марок акцизного збору
2. Марки акцизного збору для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів (далі - марки акцизного збору) виготовляються з паперу вагою 70 г/кв.м (+-) 3 г/кв.м і мають такі розміри:
для алкогольних напоїв - довжина 160 мм (+-) 0,25 мм, ширина 20 мм (+-) 0,25 мм;
для тютюнових виробів - довжина 44 мм (+-) 0,25 мм, ширина 20 мм (+-) 0,25 мм.
3. Зразки марок акцизного збору затверджуються Державною податковою адміністрацією.
4. Захист марок акцизного збору від підроблення визначається Національним банком за погодженням з Державною податковою адміністрацією, Мінфіном, МВС та СБУ.
5. Марки акцизного збору встановленого зразка виготовляються на замовлення Державної податкової адміністрації Банкнотно-монетним двором Національного банку.
Замовлення оформляється відповідно до правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених Мінфіном, МВС та СБУ.
Державна податкова адміністрація подає підприємству-виробнику марок акцизного збору зведену заявку-розрахунок на виготовлення необхідної кількості марок акцизного збору та сплачує витрати, пов'язані з виробництвом цих марок.
6. Марки акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби виготовляються блоками, що упаковуються в пачки. Формат блоків, кількість марок у блоці та кількість блоків у пачці встановлюються та можуть змінюватися за погодженням з Державною податковою адміністрацією. Марки акцизного збору за поданням Державної податкової адміністрації поставляються в примірниках або в блоках.
Кожна марка акцизного збору має свій окремий номер.
Нумерація марок акцизного збору на алкогольні напої складається із серії з двох літер та семизначного номера, нанесених паралельно довшій стороні марки. Крім цього, нумерація марки включає напис, який складається з літер "АІ" ("АВ") (початкові літери слів "алкоголь" та "імпорт" ("вітчизняний"), двозначної та однозначної цифри (рік та квартал виробництва марки), розділених між собою косими лініями. Марка акцизного збору на алкогольні напої імпортного виробництва з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць включає напис "1,2 - 8,5 %".
Нумерація марок акцизного збору на тютюнові вироби складається з серії з двох літер та номера з чотирьох цифр, нанесених паралельно коротшій стороні марки. Крім цього, нумерація марки включає напис, який складається з літер "ТІ" ("ТВ") (початкові літери слів "тютюн" та "імпорт" ("вітчизняний"), двозначної та однозначної цифри (рік та квартал виробництва марки), розділених між собою косими лініями.
Для маркування конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів використовується спеціальна акцизна марка, яка відрізняється від звичайної тільки кольором і написом "Конфіскат".
7. Доставка марок акцизного збору до державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі здійснюється підприємством-виробником за рознарядкою Державної податкової адміністрації.
8. Державні податкові адміністрації зберігають марки акцизного збору в своїх приміщеннях або згідно з договором у приміщеннях установ банків України. Приміщення мають бути технічно укріплені і обладнані засобами охоронно-пожежної сигналізації.
Аналогічні умови зберігання марок повинні забезпечити і покупці акцизних марок.
9. Приміщення, в якому зберігаються марки акцизного збору, має бути ізольованим, а двері до нього під час продажу марок замкнутими зсередини. Доступ до цього приміщення особам, непричетним до продажу марок акцизного збору, забороняється.
10. Марки акцизного збору повинні зберігатися у металевих шафах, які після закінчення роботи з продажу цих марок замикаються ключем і опечатуються. Державний податковий інспектор, що займається продажем марок акцизного збору, зберігає ключі від металевих шаф та печатку і зобов'язаний вживати заходів до їх схоронності. Державному податковому інспектору забороняється передавати ключі і печатку стороннім особам або виготовляти невраховані дублікати. Ключі від приміщення, де знаходяться марки акцизного збору, зберігаються в порядку, визначеному головами державних податкових адміністрацій.
11. Обов'язки з продажу марок акцизного збору покладаються на державного податкового інспектора наказом голови державної податкової адміністрації. Після видання наказу голова державної податкової адміністрації (або за його дорученням інша посадова особа) зобов'язаний ознайомити інспектора (під розписку) з порядком продажу та ведення обліку марок акцизного збору, після чого ці марки передаються інспектору під звіт. При цьому державний податковий інспектор несе повну індивідуальну матеріальну відповідальність за забезпечення схоронності прийнятих марок і за будь-яку заподіяну їм шкоду як внаслідок умисних дій, так і внаслідок недбалого або несумлінного ставлення до своїх обов'язків.
Виконання обов'язків державного податкового інспектора з продажу марок акцизного збору в разі потреби покладається на іншого державного податкового інспектора у порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту.
12. У разі заміни державного податкового інспектора з продажу марок акцизного збору марки акцизного збору, що перебувають у нього під звітом, негайно перелічуються працівником, якому вони передаються, у присутності членів комісії, призначених начальником державної податкової адміністрації (або за його дорученням заступником начальника). Про результати перерахування і передачі марок акцизного збору складається акт за підписами зазначених осіб.
13. У терміни, встановлені головою державної податкової адміністрації (або за його дорученням заступником голови), але не рідше одного разу на квартал проводиться раптова ревізія з повною перевіркою наявності марок акцизного збору, ведення їх обліку. Для проведення ревізії наказом голови державної податкової адміністрації (або за його дорученням заступником голови) призначається комісія, яка складає акт. У разі виявлення ревізією нестачі або надлишку марок акцизного збору в акті зазначається кількість нестачі або надлишку марок акцизного збору та обставини їх виникнення.
Продаж марок акцизного збору
14. Марки акцизного збору продаються державними податковими адміністраціями в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі суб'єктам підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства є платниками акцизного збору з алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Продаж марок акцизного збору українським виробникам алкогольних напоїв та тютюнових виробів проводиться виходячи з планових щомісячних обсягів реалізації (виробництва) алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
15. Розмір плати за марки акцизного збору затверджується Кабінетом Міністрів України. Плата за марки акцизного збору зараховується на окремий спеціальний рахунок Державної податкової адміністрації і використовується виключно на фінансування витрат, пов'язаних з виробництвом, транспортуванням та створенням матеріально-технічної бази для зберігання марок акцизного збору.
Державна податкова адміністрація щомісяця в установлений термін подає Головному управлінню Державного казначейства звіт про надходження зазначених коштів на спеціальний рахунок Державної податкової адміністрації та їх використання.
16. Суб'єкти підприємницької діяльності, включаючи громадян, що займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, які уклали зовнішньоекономічний договір (контракт) з іноземними виробниками на поставку в Україну алкогольних напоїв і тютюнових виробів, підлягають реєстрації у продавця марок акцизного збору як імпортери з одержанням посвідчення за формою згідно з додатком.
Суб'єкти підприємницької діяльності (замовники), що укладають договори (контракти) з переробними підприємствами (виконавцями) для виготовлення тютюнових виробів з використанням давальницької сировини, реєструються за їх місцезнаходженням у продавця марок акцизного збору з одержанням посвідчення за встановленою формою та купують необхідну кількість марок акцизного збору для маркування готової продукції.
Суб'єкти підприємницької діяльності, які уклали договори з державними податковими адміністраціями на реалізацію конфіскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, обліковуються у продавця марок акцизного збору та купують необхідну кількість марок акцизного збору для маркування конфіскованої продукції.
17. Для реєстрації імпортери (замовники) подають державній податковій адміністрації (продавцю марок) такі документи:
а) резиденти, крім зазначених у підпункті "б" цього пункту:
оригінал і копію свідоцтва про державну реєстрацію;
оригінал і копію статуту, якщо він необхідний для створеної форми підприємництва, а в інших випадках - документа, що є підставою для провадження діяльності (установчого договору тощо);
довідку про наявність рахунків та їх реквізити, завірену відповідною установою банку;
оригінал і копію контракту на поставку в Україну алкогольних напоїв (тютюнових виробів) або договору (контракту) на виготовлення алкогольних напоїв (тютюнових виробів) на давальницьких умовах;
довідку органу державної податкової служби за місцезнаходженням про взяття на облік як платника податку;
оригінал і копію ліцензії на право здійснення імпорту;
б) резиденти - громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи:
оригінал і копію свідоцтва про державну реєстрацію;
довідку про наявність рахунків та їх реквізити, завірену відповідною установою банку;
оригінал і копію контракту на поставку в Україну алкогольних напоїв (тютюнових виробів) або договору (контракту) на виготовлення алкогольних напоїв (тютюнових виробів) на давальницьких умовах;
довідку органу державної податкової служби за місцем проживання про взяття на облік як платника податку;
оригінал і копію ліцензії на право здійснення імпорту;
в) нерезиденти:
оригінал і копію документа про реєстрацію представництва в Україні;
довідку про наявність рахунків та їх реквізити, завірену відповідними установами банків;
оригінал і копію контракту, що є підставою для ввезення на митну територію України алкогольних напоїв (тютюнових виробів);

................
Перейти до повного тексту