- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 грудня 2002 р. N 1948 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 450 від 21.05.2012 )
Деякі питання здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 92 від 18.01.2003
N 215 від 01.03.2010
N 317 від 30.03.2011 )
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок і умови здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях;
Порядок і умови здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях.
2. Абзац перший пунктів 1 і 3 постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 р.
N 390 "Про ввезення на митну територію України окремих видів товарів" (Офіційний вісник України, 2002 р., N 14, ст. 720) після слів "(крім транзиту через митну територію України)" доповнити словами "(та переміщення експрес-перевізниками)".
3. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2004 року.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 92 від 18.01.2003 )
Прем'єр-міністр України | В.ЯНУКОВИЧ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 грудня 2002 р. N 1948
ПОРЯДОК І УМОВИ
здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях
Загальні положення
1. Дія цих Порядку і умов поширюється на операторів поштового зв'язку всіх форм власності, які згідно із законодавством надають послуги поштового зв'язку з переміщення (пересилання) міжнародних поштових відправлень.
2. У цих Порядку і умовах поняття "громадяни", "зона митного контролю", "митні органи", "митний контроль", "митне оформлення", "підприємство", "предмети", "товари" вживаються у значенні, наведеному у
Митному кодексі України; "адресат (одержувач)", "бандероль", "відправник", "дрібний пакет", "міжнародні згруповані поштові відправлення з позначкою "Консигнація", "лист", "міжнародне поштове відправлення з оголошеною цінністю", "відправлення "EMS", "мішок "М", "оператор поштового зв'язку", "письмова кореспонденція", "посилка" - у значенні, наведеному у Законі України
"Про поштовий зв'язок" та постанові Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р.
N 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 23, ст. 750).
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 215 від 01.03.2010 )
Інші поняття вживаються у такому значенні:
місце міжнародного поштового обміну - територія, на якій оператор поштового зв'язку (далі - оператор) здійснює оброблення міжнародних поштових відправлень (далі - відправлення) та пред'являє їх підрозділу митного органу для митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у відправленнях (далі - товари та інші предмети);
підрозділ митного органу - підрозділ, який здійснює в місці міжнародного поштового обміну митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів.
3. Митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів здійснюються в зоні митного контролю, визначеній митним органом у встановленому законодавством порядку в місці міжнародного поштового обміну за погодженням з оператором.
Якщо для декларування товарів та інших предметів відповідно до законодавства використовується вантажна митна декларація або книжка (карнет) А.Т.А., митний контроль і митне оформлення здійснюється митним органом, у зоні діяльності якого розташований відправник або адресат (одержувач).
( Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 317 від 30.03.2011 )
4. Місця міжнародного поштового обміну визначаються та обладнуються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку та інформатизації за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
5. Кількісний склад підрозділу митного органу встановлюється митним органом, у зоні діяльності якого розташовано місце міжнародного поштового обміну, з урахуванням обсягів відправлень.
Декларування товарів та інших предметів
6. Товари та інші предмети (крім особистих листів громадян) підлягають декларуванню митним органам.
7. Для декларування використовуються:
а) уніфіковані міжнародні документи, форми яких установлено актами Всесвітнього поштового союзу:
митна декларація CN 23, використання якої обов'язкове під час переміщення (пересилання) посилок, міжнародних згрупованих поштових відправлень з позначкою "Консигнація" і відправлень "EMS" та можливе у разі переміщення (пересилання) відправлень з оголошеною цінністю;
( Абзац другий підпункту "а" пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 215 від 01.03.2010 )
митна декларація CN 22, використання якої обов'язкове під час переміщення (пересилання) дрібних пакетів, мішків "М" і відправлень "EMS" з вкладенням письмової кореспонденції та можливе у разі пересилання бандеролей;
( Абзац третій підпункту "а" пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 215 від 01.03.2010 )
б) вантажна митна декларація - у разі пересилання громадянами у відправленнях товарів та інших предметів, сумарна митна вартість яких перевищує 1000 євро та/або загальна вага яких перевищує 100 кілограмів, а також в інших випадках, передбачених законодавством.
( Підпункт "б" пункту 7 в редакції Постанови КМ
N 215 від 01.03.2010 )
8. У разі недекларування відправником товарів та інших предметів або відсутності митної декларації CN 23 (CN 22) до відправлення, що надійшло на адресу громадянина чи відправляється за межі митної території громадянином, працівник оператора під час митного огляду складає акт про наявні у відправленні товари та інші предмети за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку та інформатизації.
Акт, один примірник якого залишається у справах підрозділу митного органу, підписується посадовою особою цього підрозділу та двома працівниками оператора, у присутності яких здійснювався митний огляд.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 215 від 01.03.2010 )
Митний контроль товарів та інших предметів
9. Митний контроль у місці міжнародного поштового зв'язку здійснюється за відсутності відправників та адресатів (одержувачів) згідно з технологічною схемою оброблення та митного контролю товарів та інших предметів, визначеною оператором і митним органом, у зоні діяльності якого розташовано місце міжнародного поштового обміну.
10. Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами підрозділу митного органу шляхом перевірки необхідних для такого контролю документів та відомостей, митного огляду, обліку товарів та інших предметів, а також з використанням інших форм, передбачених законодавством.
Підрозділ митного органу самостійно визначає форму та обсяг митного контролю.
У разі коли відправлення містять товари та інші предмети, які підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю, посадовою особою підрозділу митного органу на супровідних документах до відправлення робиться відмітка про необхідність здійснення таких видів контролю.
11. Митний огляд товарів та інших предметів здійснюється, як правило, без розпакування відправлення, з використанням технічних засобів контролю.
12. Митний огляд товарів та інших предметів з розпакуванням відправлення здійснюється за відсутності митної декларації CN 23 (CN 22) чи її (його) незаповнення або якщо оператором складено акт за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку та інформатизації, про пошкодження оболонки відправлення, невідповідність масі, зазначеній на відправленні чи в супровідних документах до відправлення, тощо, а також якщо товари та інші предмети:
( Абзац перший пункту 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 215 від 01.03.2010 )
задекларовано загальним найменуванням або нерозбірливо;
підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю;
підлягають оподаткуванню згідно із законодавством.
Розпакування, зважування та упакування відправлень здійснюються працівниками оператора в присутності посадової особи підрозділу митого органу.
13. Відправлення, що підлягають розпакуванню, пред'являються підрозділу митного органу оператором за окремими документами, форма і порядок заповнення яких визначаються центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку та інформатизації за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
Якщо під час митного огляду виявлено розбіжності між фактичною масою відправлення, кількістю товарів та інших предметів і масою відправлення, кількістю товарів та інших предметів, зазначеними на відправленні чи в супровідних документах, або пошкодження таких товарів та інших предметів, працівник оператора складає відповідний акт за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку та інформатизації. Акт підписується посадовою особою підрозділу митного органу та двома працівниками оператора, у присутності яких здійснювався митний огляд.
14. Мішки з порожньою тарою, що переміщуються (пересилаються) за межі України або в Україну, пропускаються підрозділом митного органу без будь-яких відміток за наявності на них непошкоджених пломб, відбитків печаток, обв'язки оператора, а у разі пошкоджень - після митного огляду.
15. Якщо декларування товарів та інших предметів здійснюється з використанням вантажної митної декларації, контроль за доставкою відправлення з місця міжнародного поштового обміну до митного органу, у зоні діяльності якого розташований адресат (одержувач), здійснюється підрозділом митного органу, а від митного органу, у зоні діяльності якого розташований відправник, до місця міжнародного поштового обміну - митним органом, у зоні діяльності якого розташований відправник. Порядок здійснення зазначеного контролю встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
В інших випадках контроль за доставкою відправлень до місця міжнародного поштового обміну та з місця міжнародного поштового обміну здійснюється оператором.
Митне оформлення товарів та інших предметів
16. Митне оформлення товарів та інших предметів здійснюється з використанням уніфікованих міжнародних документів, форми яких установлено актами Всесвітнього поштового союзу, та вантажної митної декларації (у випадках, передбачених законодавством).
17. Митне оформлення може бути завершено тільки після здійснення усіх видів контролю, передбачених законодавством для певних товарів та інших предметів, та подання підрозділу митного органу оператором або відправником (адресатом (одержувачем) документів про здійснення таких видів контролю (відповідного сертифіката, дозволу) разом з документами, необхідними для митного оформлення, або документів, необхідних для митного оформлення, з відмітками органів державної влади, що здійснюють відповідні види контролю, про можливість пропуску через митний кордон.
18. Відправлення, що переміщуються (пересилаються) транзитом через митну територію (крім таких, які містять товари та інші предмети, що не підлягають пропуску через митний кордон), пропускаються через митний кордон у порядку, встановленому
Всесвітньою поштовою конвенцією, міжнародними угодами та законодавством з питань митної справи.
19. За наявності необхідних документів підрозділ митного органу здійснює митне оформлення товарів та інших предметів у термін, що не перевищує:
для відправлень "EMS" з вкладенням товарів та інших предметів - 1 доби (2 діб у передсвяткові дні), з вкладенням письмової кореспонденції - 12 годин;
( Абзац другий пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 215 від 01.03.2010 )
для інших відправлень з вкладенням товарів (предметів) - 3 діб (5 діб у передсвяткові дні), з вкладенням письмової кореспонденції - 24 годин.
Справляння податків і зборів під час митного оформлення товарів та інших предметів
20. Нарахування податків і зборів під час митного оформлення товарів та інших предметів здійснюється:
за вантажною митною декларацією у разі, коли для декларування використовується вантажна митна декларація;
за оглядовим розписом М 15 (зразок додається) в порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи, у разі, коли адресатом (одержувачем) є громадянин.
( Пункт 20 в редакції Постанови КМ
N 215 від 01.03.2010 )
( Пункт 21 виключено на підставі Постанови КМ
N 215 від 01.03.2010 )
22. Контроль за дотриманням термінів і повнотою перерахування до державного бюджету податків і зборів, що нараховуються підрозділом митного органу, здійснюється митним органом, якому підпорядковується цей підрозділ, на підставі угоди, укладеної між ним та оператором, а в інших випадках - митним органом за місцем розташування відправника або адресата (одержувача) у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
Товари та інші предмети, що не підлягають пропуску через митний кордон у відправленнях
23. Не підлягають пропуску через митний кордон у відправленнях такі товари та інші предмети:
заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством;
відправлені з порушенням митних правил, нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку;
щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи у разі застосування нетарифних заходів регулювання зовнішньої торгівлі (ліцензування, сертифікація тощо);
які підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю та за результатами такого контролю не можуть бути пропущені через митний кордон.
Митний контроль товарів та інших предметів, що не підлягають пропуску через митний кордон у відправленнях
24. Товари та інші предмети, які заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством та є предметами контрабанди або порушення митних правил, вилучаються підрозділом митного органу у встановленому порядку.
25. Відправлення, що містять заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством товари та інші предмети, які не є предметами контрабанди або порушення митних правил, нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку, пропуску не підлягають і повертаються оператором відправникам з місця міжнародного поштового обміну.
26. Відправлення, що містять товари та інші предмети, стосовно яких застосовуються нетарифні заходи регулювання зовнішньої торгівлі або які підлягають іншим передбаченим законодавством видам контролю, в установленому порядку зберігаються оператором під митним контролем до подання підрозділу митного органу відповідних дозвільних документів або до закінчення терміну зберігання відправлень, встановленого правилами надання послуг поштового зв'язку.
27. Повернення відправникам відправлень з товарами та іншими предметами, що не підлягають пропуску через митний кордон, здійснюється оператором відповідно до
Всесвітньої поштової конвенції.
Розгляд претензій
28. Заяви громадян і підприємств розглядаються у порядку, установленому законодавством України:
щодо матеріальних претензій, порядку і термінів проходження відправлень від відправників до адресатів (одержувачів) - оператором;
щодо нарахованих податків та зборів, вилучених товарів та інших предметів - митним органом.
Зразок
ДОДАТОК
до Порядку і умов здійснення митного контролю
товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються)
через митний кордон у міжнародних поштових відпраленнях
( Зміни до додатка див. в Постанові КМ
N 215 від 01.03.2010 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 грудня 2002 р. N 1948
ПОРЯДОК І УМОВИ
здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях
................Перейти до повного тексту