1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про участь постійного представника Верховної Ради України у конституційному провадженні
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, N 44, ст.287)
Відповідно до статей 69 та 70 Закону України "Про Конституційний Суд України" Верховна Рада України
постановляє:
1. Встановити, що Голова Верховної Ради України відповідно до повноважень, наданих пунктом 4 частини другої статті 88 Конституції України , безпосередньо подає необхідні матеріали від імені Верховної Ради України при підготовці та розгляді Конституційним Судом України конкретних справ, у яких має право брати участь постійний представник Верховної Ради України з метою сприяння повноті і всебічності розгляду справ та прийняття Конституційним Судом України обґрунтованих рішень.
2. Затвердити Положення про постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України (додається).
3. Визнати такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради України від 20 травня 1999 року № 691-XIV "Про участь постійного представника Верховної Ради України у конституційному провадженні" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 30, ст. 244).
Голова Верховної Ради України Д.РАЗУМКОВ
м. Київ
16 жовтня 2019 року
№ 194-IX
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 16 жовтня 2019 року № 194-IX
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОСТІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ У КОНСТИТУЦІЙНОМУ СУДІ УКРАЇНИ
Загальні положення
1. Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України (далі - постійний представник) є уповноваженою особою, яка відповідно до вимог, передбачених Законом України "Про Конституційний Суд України", бере участь у веденні справи - конституційному провадженні, наділена правом вчинення від імені Верховної Ради України, яку представляє, всіх процесуальних дій, крім повної або часткової відмови від заявленої позиції, викладеної у поясненні чи висновку, поданому Головою Верховної Ради України до Конституційного Суду України, а також зміни чи уточнення предмета розгляду, передачі своїх повноважень іншій особі (передоручення).
2. Постійний представник призначається Верховною Радою України з числа народних депутатів України на громадських засадах за поданням Голови Верховної Ради України на термін одного скликання і виконує свої функції до призначення нового постійного представника Верховною Радою України нового скликання.
3. Постійний представник у своїй діяльності підпорядкований, підзвітний і підконтрольний Голові Верховної Ради України.
4. Постійний представник бере участь у веденні справи з урахуванням представництва, визначеного суб’єктом права на конституційне подання чи конституційне звернення - народними депутатами України, або на конституційну скаргу.
5. Постійний представник при виконанні покладених на нього функцій взаємодіє із структурними підрозділами Апарату Верховної Ради України, секретаріатами комітетів Верховної Ради України з метою підготовки пояснень та висновків щодо законів та інших правових актів Верховної Ради України, що є предметом розгляду в Конституційному Суді України.
6. Постійний представник у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, цим Положенням та іншими актами, прийнятими Верховною Радою України.
7. Постійний представник бере участь у конституційному провадженні на основі посвідчення постійного представника або іншого документа, що посвідчує особу представника.
Постійний представник може представляти Верховну Раду України у конституційному провадженні разом з іншими представниками, призначеними розпорядженням Голови Верховної Ради України.
8. Постійний представник виконує такі функції:
1) за дорученням Голови Верховної Ради України:
готує матеріали відповідно до конституційних подань, конституційних звернень та конституційних скарг, щодо яких відкрито конституційне провадження, або у зв’язку з офіційним тлумаченням положень Конституції України, щодо яких було внесено конституційне подання або конституційне звернення до Конституційного Суду України, або необхідність у якому виникла під час розгляду Сенатом чи Великою палатою питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами;

................
Перейти до повного тексту