1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 22 липня 1988 р. N 193
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 147 від 27.02.93 )
Про перебудову діяльності й організаційної структури Міністерства фінансів УРСР
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що у здійсненні стратегічного курсу КПРС на прискорення соціально-економічного розвитку країни, реалізації в республіці виробленої червневим (1987 р.) Пленумом ЦК КПРС програми перебудови управління економікою важлива роль належить Міністерству фінансів УРСР.
Міністерство фінансів УРСР покликане зосередити свою діяльність на створенні принципово нових фінансових взаємовідносин у народному господарстві, забезпечити проведення радикальної реформи фінансового механізму, посилення його впливу на зростання ефективності суспільного виробництва, зміцнення державних фінансів, розширення господарської самостійності та підвищення відповідальності підприємств і об'єднань.
Основним напрямком у роботі Міністерства фінансів УРСР в нових умовах господарювання є перехід переважно на економічні методи управління, широке застосування у фінансових взаємовідносинах в народному господарстві довгочасних стабільних економічних нормативів і фінансових норм, впровадження повного госпрозрахунку і самофінансування на основі вимог Закону СРСР про державне підприємство (об'єднання).
Перебудова діяльності Міністерства фінансів УРСР і місцевих фінансових органів повинна піднести на більш високий рівень роботу по складанню і виконанню державного бюджету, забезпечити усунення дріб'язкової опіки та детальної регламентації діяльності підприємств (об'єднань), підвищити контроль за раціональним і економним використанням державних коштів.
Відповідно до принципових настанов, визначених постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 17 липня 1987 р. N 819 "Про перебудову фінансового механізму і підвищення ролі Міністерства фінансів СРСР у нових умовах господарювання", та на виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 8 липня 1988 р. N 822 "Про генеральну схему управління народним господарством Української РСР" і постанови Ради Міністрів СРСР від 30 грудня 1987 р. N 1496 "Про перебудову діяльності й організаційної структури Міністерства фінансів СРСР" Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Вважати головним завданням перебудови діяльності Міністерства фінансів УРСР посилення її впливу на прискорення соціально-економічного розвитку республіки, забезпечення неухильного зростання фінансових ресурсів держави, зміцнення господарського розрахунку в усіх ланках суспільного виробництва, удосконалення фінансових взаємовідносин підприємств (об'єднань) з державним бюджетом та поліпшення фінансово-економічної роботи в народному господарстві.
Послідовно здійснювати заходи по забезпеченню успішного переведення підприємств (об'єднань) на повний господарський розрахунок і самофінансування, створенню умов для ефективної їх роботи, оздоровленню фінансового стану галузей народного господарства на основі розробки пропозицій по підвищенню ефективності виробництва, усуненню непродуктивних витрат і втрат, ліквідації збитковості, більш ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Вживати заходів до виявлення і мобілізації резервів, економного витрачання державних коштів, посилити вплив фінансових важелів і стимулів на поліпшення кінцевих результатів роботи підприємств.
Подавати методичну і практичну допомогу міністерствам, відомствам УРСР, об'єднанням і підприємствам в організації фінансово-економічної роботи у нових умовах господарювання, рішуче боротися з проявами місництва, неухильно додержуватись вимог Закону СРСР про державне підприємство (об'єднання).
2. З метою підвищення відповідальності й заінтересованості місцевих Рад народних депутатів у ефективній господарській діяльності об'єднань, підприємств і організацій, розташованих на їх території, незалежно від відомчої підпорядкованості, зміцнення їх фінансової бази Міністерству фінансів УРСР здійснити перебудову територіального фінансово-бюджетного планування, перейти до формування бюджетів місцевих Рад народних депутатів на основі стабільних довгочасних нормативів відрахувань від прибутку (доходу) підприємств (об'єднань), розташованих у регіоні, та від загальнодержавних податків і доходів.
Підвищити наукову обгрунтованість планування витрат на утримання бюджетних установ, виходячи із стабільних довгочасних економічних нормативів і фінансових норм, орієнтованих на кінцеві результати діяльності.
3. Міністерству фінансів УРСР поліпшити взаємодію з республіканськими економічними відомствами та галузевими міністерствами УРСР у проведенні курсу на підвищення ефективності виробництва і збільшення грошових нагромаджень, раціональне використання ресурсів, впровадження повного господарського розрахунку й самофінансування в усіх ланках народного господарства, забезпечувати справжній контроль карбованцем за ефективністю господарювання.
4. Установити, що розробка Держпланом УРСР п'ятирічних фінансових планів республіки, балансу грошових доходів і витрат населення, планування прибутку по республіканських міністерствах і відомствах УРСР здійснюються за активної участі Міністерства фінансів УРСР.
5. Міністерству фінансів УРСР, місцевим фінансовим органам посилити економічну й аналітичну роботу по вдосконаленню організації управлінського апарату, виробляти на цій основі пропозиції щодо поліпшення організаційної структури апарату управління і здешевлення його утримання, використовувати їх при розробці нормативів утворення фонду заробітної плати.
Міністерству фінансів УРСР спільно з Державним комітетом УРСР по статистиці подавати щорічно не пізніше 1 липня Раді Міністрів УРСР доповідь про стан і тенденції розвитку управлінського апарату, витрати на його утримання та заходи по здешевленню апарату.
6. Визнати доцільним, щоб Міністерство фінансів УРСР здійснювало контроль за економічною обгрунтованістю і стабільністю встановлених підприємствам (об'єднанням) нормативів платежів та відрахувань з прибутку (доходу) в державний бюджет і в централізовані фонди та резерви міністерств і відомств республіки.
Забезпечити тісну взаємодію в роботі місцевих фінансових органів з головними планово-економічними управліннями виконкомів місцевих Рад народних депутатів.
7. Привести організаційну структуру центрального апарату Міністерства фінансів УРСР у відповідність з новими завданнями і функціями, виходячи з необхідності істотного підвищення ролі зведених відділів, усунення вузькогалузевої спрямованості структури апарату.
Докорінно перебудувати стиль і методи роботи підрозділів Міністерства фінансів УРСР, які здійснюють фінансування народногосподарських комплексів. Зазначеним підрозділам разом з міністерствами і відомствами УРСР розробляти заходи, які забезпечують ліквідацію збитковості, усунення безгосподарності й марнотратства, створення міцної доходної бази державного бюджету.
Для підготовки пропозицій про зміцнення державних фінансів, реалізації заходів по фінансовому оздоровленню економіки і зміцненню грошового обігу, координації роботи по аналізу фінансово-господарської діяльності галузей народного господарства утворити в Міністерстві фінансів УРСР зведений відділ фінансів і вдосконалення фінансового механізму.

................
Перейти до повного тексту