- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 лютого 2023 р. № 192 Київ |
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р.
№ 220 "Питання надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1307) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 лютого 2023 р. № 192
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 220
1. Доповнити
постанову пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. Затвердити Порядок надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні, що додається.".
2. Доповнити
постанову Порядком надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні такого змісту:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 березня 2022 р. № 220
ПОРЯДОК
надання гуманітарної та іншої допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні
1. Цей Порядок визначає механізм надання гуманітарної та іншої допомоги населенню в умовах воєнного стану в Україні за рахунок коштів, що надійшли в національній та іноземній валюті на поточний рахунок Мінсоцполітики для гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від російської агресії, відкритий у Національному банку (далі - гуманітарний рахунок), від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки (далі - кошти) для задоволення потреб соціальної сфери.
3. Кошти спрямовуються на:
оплату допоміжних засобів реабілітації, у тому числі виготовлення та/чи встановлення протезно-ортопедичних виробів, протезно-ортопедичних виробів підвищеної складності, протезно-ортопедичних виробів підвищеної функціональності за новітніми технологіями і складових таких протезно-ортопедичних виробів для безоплатного забезпечення цими виробами дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, а також громадян, які у період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях проживали безпосередньо в районах та у період проведення воєнних (бойових) дій або районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, і отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, а також учасників бойових дій, незалежно від встановлення їм інвалідності;
розвиток сімейних форм виховання, в тому числі щодо дітей, позбавлених батьківського піклування внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, шляхом забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, а саме: нове будівництво житла, включаючи розроблення проектної документації на таке нове будівництво; капітальний ремонт/реконструкцію житла, включаючи розроблення проектної документації на такий капітальний ремонт/реконструкцію житла; придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках, в тому числі рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку; ремонтні роботи, меблі, побутову техніку та інші предмети тривалого вжитку; оформлення права власності на житло, земельну ділянку, на якій розташоване житло, із сплатою передбачених законодавством податків, зборів, платежів;
оплату за надання (компенсацію за надання) таких соціальних послуг: догляд стаціонарний (для осіб похилого віку, для дорослих з інвалідністю), в тому числі створення спеціалізованих будинків для громадян похилого віку з числа внутрішньо переміщених осіб, як альтернативи для геріатричних будинків; підтримане проживання для осіб з інвалідністю, в тому числі з психічними розладами; догляд та виховання в умовах, наближених до сімейних (малі групові будинки); денний догляд дітей з інвалідністю; денний догляд осіб з інвалідністю та осіб похилого віку; соціальна адаптація; тимчасовий відпочинок для осіб, які здійснюють догляд за дітьми/особами з інвалідністю; соціальний супровід, в тому числі соціальний супровід сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; супровід під час інклюзивного навчання; екстрене (кризове) втручання; соціальна реабілітація; надання притулку.
Мінсоцполітики також спрямовує кошти з гуманітарного рахунка на оплату винагороди залученій юридичній особі, визначеній централізованою закупівельною організацією у порядку, встановленому законодавством, та/чи комісійних та інших платежів у рамках виконання договору банківського рахунка з Національним банком.
4. Суб’єктами, які подають до Мінсоцполітики пропозиції (заявниками) за напрямами використання коштів, визначеними у пункті 3 цього Порядку, є Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, Нацсоцслужба, централізовані закупівельні організації, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, військові адміністрації, надавачі соціальних послуг.
Одержувачами коштів за напрямами використання, визначеними у пункті 3 цього Порядку, є Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, централізовані закупівельні організації, сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи, військові адміністрації, надавачі соціальних послуг, Нацсоцслужба (далі - одержувачі коштів), Мінсоцполітики - для винагороди залученій юридичній особі, визначеній централізованою закупівельною організацією у порядку, встановленому законодавством, та/чи комісійних та інших платежів у рамках виконання договору банківського рахунка з Національним банком.
5. У разі необхідності уніфікації технічних вимог і специфікацій для товарів і послуг, створення стандартних технічних специфікацій, тендерної документації, договорів про закупівлю під час проведення закупівель, проведення постійного аналізу ринку, проведення закупівель, отримання консультаційної, навчальної, інформаційної та правової допомоги, пов’язаної з організацією та проведенням закупівель, Мінсоцполітики може залучати на конкурсній основі централізовану закупівельну організацію.
6. Розподіл коштів здійснюється Мінсоцполітики на підставі рішення комісії з питань розподілу коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану (далі - комісія).
Положення про комісію та її персональний склад затверджуються Мінсоцполітики.
До складу комісії входять голова, заступник голови, секретар та члени комісії не менше п’яти осіб з числа посадових осіб Мінсоцполітики.
Формою роботи комісії є відкриті засідання, крім засідань, на яких розглядаються виключно питання, що стосуються надання допомоги особам із складових сил оборони та сил безпеки та/або членам їх сімей, які проводяться закрито.
................Перейти до повного тексту