1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 22 лютого 2006 р. N 192
Київ
Про затвердження Порядку проведення взаєморозрахунків з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу та інших учасників розрахунків
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 452 від 27.04.2011 )
Відповідно до статті 7 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення взаєморозрахунків з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу та інших учасників розрахунків, що додається.
2. Установити, що:
підприємства, які внесені до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу та беруть участь у процедурі погашення кредиторської і дебіторської заборгованості, подають у місячний строк після набрання чинності цією постановою до розрахункового центру оптового постачальника електричної енергії інформацію, передбачену абзацом другим пункту 3 Порядку, затвердженого цією постановою;
уповноваженим банком, який обслуговує поточні рахунки із спеціальним режимом використання учасників розрахунків, призначені виключно для проведення грошових розрахунків з погашення заборгованості у процесі проведення взаєморозрахунків відповідно до зазначеного Порядку, є банк, уповноважений здійснювати обслуговування поточних рахунків із спеціальним режимом використання учасників оптового ринку електричної енергії.
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 лютого 2006 р. N 192
ПОРЯДОК
проведення взаєморозрахунків з погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу та інших учасників розрахунків
( У тексті Порядку слова "Державне казначейство" в усіх відмінках замінено словами "Державна казначейська служба" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 452 від 27.04.2011 )
1. Цей Порядок визначає механізм погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу та інших учасників розрахунків, яка утворилася на розрахункову дату і не погашена на дату проведення взаєморозрахунків.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 452 від 27.04.2011 )
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" (далі - Закон).
3. Розрахунковий центр формує базу даних про учасників розрахунків, що прийняли рішення про участь у проведенні взаєморозрахунків (далі - база даних).
Для формування бази даних підприємства паливно-енергетичного комплексу, внесені до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, подають до розрахункового центру інформацію про обсяги і структуру дебіторської та кредиторської заборгованості, яка утворилася на розрахункову дату і яку передбачається погасити шляхом проведення взаєморозрахунків на умовах, визначених Законом і цим Порядком, із зазначенням кредиторів та дебіторів, що безпосередньо споживали енергоносії та/або постачали (виконували, надавали) підприємствам паливно-енергетичного комплексу товари (роботи, послуги), а також із зазначенням обсягу і видів заборгованості (далі - інформація). Інформація подається за результатами інвентаризації дебіторсько-кредиторської заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу. Подання інформації до розрахункового центру іншими учасниками розрахунків здійснюється на добровільних засадах.
Користувачами бази даних є учасники розрахунків, що подали інформацію до розрахункового центру, уповноважений банк, який обслуговує поточні рахунки із спеціальним режимом використання для погашення заборгованості (далі - уповноважений банк), Державна податкова адміністрація, Державна казначейська служба та Кабінет Міністрів України.
Учасники розрахунків, що подали інформацію до розрахункового центру, зобов'язані повідомити його про зміну в інформації протягом двох робочих днів.
Форма, за якою подається інформація та зміни до неї, затверджується Мінпаливенерго.
Розрахунковий центр забезпечує постійне оновлення бази даних, а також несе відповідальність за зберігання інформації відповідно до законодавства.
4. Обсяг заборгованості, що підлягає погашенню шляхом проведення взаєморозрахунків, підтверджується його учасниками у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
5. Взаєморозрахунки проводяться шляхом послідовного виконання зобов'язань учасниками розрахунків на підставі відповідних договорів, укладених такими учасниками, та у разі наявності в межах заборгованості, зафіксованої на розрахункову дату, рівних сум заборгованості, що підтверджені при їх визначенні.
Примірний договір про організацію взаєморозрахунку затверджується Мінпаливенерго.
6. Для проведення взаєморозрахунків з погашення заборгованості їх учасники відкривають в установах уповноваженого банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання (далі - поточні рахунки для погашення заборгованості). Для проведення взаєморозрахунків за участю бюджетів усіх рівнів (далі - бюджети) учасники розрахунків відкривають відповідні рахунки в органах Державної казначейської служби.
7. Учасник розрахунків, який є ініціатором взаєморозрахунку, забезпечує організацію його проведення, для чого:
визначає учасників взаєморозрахунку;
забезпечує укладення учасниками розрахунків договорів про організацію взаєморозрахунку;
подає до уповноваженого банку заяву про проведення взаєморозрахунку разом з підписаними учасниками розрахунків відповідними договорами;

................
Перейти до повного тексту