- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 18 лютого 2009 р. N 190-р Київ |
Про затвердження плану невідкладних заходів на I квартал 2009 р. з активізації українсько-японського співробітництва з питань енергоефективності, модернізації промислового сектору економіки та розвитку інфраструктури
1. Затвердити план невідкладних заходів на I квартал 2009 р. з активізації українсько-японського співробітництва з питань енергоефективності, модернізації промислового сектору економіки та розвитку інфраструктури згідно з додатком.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів та інформування в установлений строк Кабінету Міністрів України про результати роботи.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
Додаток
до розпорядження Кабінету Міністрів України
від 18 лютого 2009 р. N 190-р
ПЛАН
невідкладних заходів на I квартал 2009 р. з активізації українсько-японського співробітництва з питань енергоефективності, модернізації промислового сектору економіки та розвитку інфраструктури
1. До 25 лютого підготувати і подати Кабінетові Міністрів України законопроекти:
1) щодо модернізації в обов'язковому порядку протягом п'яти років підприємств гірничо-металургійного та хімічного комплексу всіх форм власності з використанням ефективних енергозберігаючих технологій, створення належних умов праці і дотримання вимог стосовно забезпечення захисту навколишнього природного середовища. Передбачити у законопроекті граничний строк завершення відповідних робіт та застосування санкцій за невиконання вимог закону.
Мінпромполітики, Мінекономіки,
Мінфін, Мінприроди, Мінпраці,
Мін'юст;
2) щодо модернізації в обов'язковому порядку протягом п'яти років підприємств усіх форм власності, систем тепло-, водопостачання і водовідведення з метою підвищення ефективності роботи котельних установок, заміщення використання природного газу альтернативними видами палива, забезпечення належної якості питної води та очищення побутових стічних вод до рівня світових стандартів. Передбачити у законопроекті граничний строк завершення відповідних робіт та застосування санкцій за невиконання вимог закону.
Мінжитлокомунгосп, Мінекономіки,
Мінфін, Мінпаливенерго,
Мінприроди, НАЕР,
Нацекоінвестагентство,
Держінвестицій, Мін'юст.
2. До 2 березня підготувати пропозиції щодо:
1) вироблення єдиного комплексного підходу до впровадження альтернативних джерел енергії для модернізації систем теплопостачання з визначенням таких пріоритетів, як максимальне використання відновлюваних джерел енергії, торфу і бурого вугілля, а також впровадження індивідуальних теплових пунктів опалення, сучасних методів обліку і управління енергетичними ресурсами.
Мінжитлокомунгосп, Мінпаливенерго,
Мінвуглепром,
Нацекоінвестагентство, НАЕР,
Мінрегіонбуд;
2) участі японських інвесторів у виконанні Програми реконструкції теплових електростанцій, затвердженої Мінпаливенерго, з урахуванням необхідності проведення тестування та діагностики технічного стану електростанцій, розроблення пілотного проекту будівництва вугільного енергоблока потужністю 600 МВт, підготовки до підписання інвестиційних угод і внесення відповідних змін до законодавства, зокрема тих, що стосуються приватизації генеруючих компаній, до складу яких входять теплові електростанції.
Мінпаливенерго,
інші заінтересовані
центральні органи виконавчої
влади;
3) визначення умов участі японських інвесторів у реалізації проектів будівництва метрополітенів, насамперед у мм. Дніпропетровську і Донецьку, виготовлення вагонів та іншої продукції машинобудування для метрополітенів.
Мінтрансзв'язку, Мінекономіки,
Мінфін, Мінрегіонбуд,
Мінпромполітики, МЗС,
Укрзовнішінвест, Донецька,
Дніпропетровська, Харківська
облдержадміністрації;
4) залучення корпорації "Марубені" (Японія) до здійснення заходів з очищення стічних вод та постачання питної води, вивчення стану систем водопостачання та каналізаційних мереж, розроблення необхідних проектів і вирішення питань сертифікації відповідного обладнання.
Мінжитлокомунгосп, Мінприроди,
Мінекономіки, Мінвуглепром,
Держспоживстандарт,
Укрзовнішінвест;
5) запровадження японських технологій з отримання тепла у процесі транспортування та очищення стічних і використання шахтних вод.
Мінжитлокомунгосп, Мінприроди,
Мінекономіки, Мінвуглепром,
Держспоживстандарт,
Укрзовнішінвест;
6) співпраці з японськими корпораціями у вирішенні комплексу питань стосовно видобування та використання газу метану вітчизняних вугільних родовищ.
Мінвуглепром, Мінпаливенерго,
Мінпромполітики, Мінприроди,
Мінекономіки, НАЕР,
Нацекоінвестагентство,
Укрзовнішінвест,
Національна академія наук;
7) забезпечення безперебійного транспортування сільськогосподарської продукції через українські морські порти та можливого будівництва японськими корпораціями зернового терміналу в одному з портів України.
Мінтрансзв'язку, Мінагрополітики,
Мінпромполітики, Мінекономіки,
................Перейти до повного тексту