1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 листопада 2003 р. N 1845
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 239 від 10.03.2017 )
Про затвердження Порядку здійснення державного нагляду у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 234 від 01.03.2006 N 968 від 07.09.2011 N 874 від 21.10.2015 N 950 від 14.12.2016 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення державного нагляду у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що додається.
2. У пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 2000 р. N 74 "Про питання загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 3, ст. 83) слова "а в частині цільового використання коштів - на органи Міністерства фінансів" замінити словами "Державний департамент промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду та Головне контрольно-ревізійне управління".
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 234 від 01.03.2006 )
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 6 червня 2000 р. N 925 "Про затвердження Положення про Державний департамент з нагляду за охороною праці та включення голови зазначеного департаменту до складу Бюро Національної ради з питань безпечної життєдіяльності населення" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 23, ст. 965).
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 листопада 2003 р. N 1845
ПОРЯДОК
здійснення державного нагляду у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності
( У тексті Порядку слово "Держнаглядохоронпраці" замінено словом "Держпромгірнагляд" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 234 від 01.03.2006 ) ( У тексті Порядку слово "ГоловКРУ" замінено словом "Держфінінспекція" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 968 від 07.09.2011 ) ( У тексті Порядку слово "Держфінінспекція" у всіх відмінках замінено словом "Держаудитслужба" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 950 від 14.12.2016 )
1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення державного нагляду у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі - страхування від нещасного випадку).
2. Державний нагляд у сфері соціального страхування від нещасного випадку (далі - державний нагляд) здійснюють Мінпраці, Держпромгірнагляд, Держаудитслужба (далі - органи державного нагляду). Здійснення державного нагляду в Автономній Республіці Крим та областях може бути покладено органами державного нагляду на відповідні територіальні органи.
Державний нагляд здійснюється шляхом контролю за додержанням страхувальниками та Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі - Фонд) законодавства про страхування від нещасного випадку.
Мінпраці є головним органом у системі органів державного нагляду щодо забезпечення здійснення державного нагляду за додержанням Фондом законодавства про страхування від нещасного випадку.
3. Контроль за додержанням страхувальниками законодавства про страхування від нещасного випадку здійснюється органами державного нагляду відповідно до законодавства та їх компетенції.
Контроль за додержанням Фондом законодавства про страхування від нещасного випадку здійснюється відповідно до цього Порядку шляхом проведення планових і позапланових перевірок роботи правління, виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів.
4. Планова перевірка проводиться не частіше ніж один раз на рік за планом-графіком, який щороку затверджується Мінпраці за погодженням з Держпромгірнаглядом та Держаудитслужбою. Затверджений план-графік у десятиденний строк направляється органам державного нагляду та Кабінету Міністрів.
Позапланова перевірка проводиться на вмотивовану письмову вимогу органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, за рішенням наглядової ради або правління Фонду, а також за зверненнями громадян про порушення Фондом вимог законодавства про страхування від нещасного випадку або з метою перевірки виконання подання щодо усунення такого порушення.
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 874 від 21.10.2015 )
Перевірка за зверненнями громадян проводиться відповідно до законодавства про розгляд звернень громадян з урахуванням вимог цього Порядку.
Перевірка може бути комплексною (проводиться одночасно всіма органами державного нагляду щодо додержання Фондом законодавства про страхування від нещасного випадку) чи цільовою (проводиться одним органом державного нагляду відповідно до його компетенції).
5. Планова або позапланова перевірка проводиться за розпорядженням керівника органу державного нагляду, в якому зазначається орган Фонду, що перевіряється, дата проведення, прізвища посадових осіб, які проводять перевірку, а також перелік питань, що підлягають перевірці, відповідно до компетенції органу державного нагляду.
6. Мінпраці перевіряє питання додержання встановленого порядку щодо:
управління страхуванням від нещасних випадків;
здійснення страхування від нещасних випадків та проведення реєстрації страхувальників;
розрахунку розміру, збирання та акумулювання страхових внесків страхувальників, у тому числі щодо обґрунтованості встановлення знижки до страхових внесків (за низький рівень травматизму, професійної захворюваності та належний стан охорони праці) чи надбавки (за високий рівень травматизму, професійної захворюваності та неналежний стан охорони праці) страхувальників;
здійснення застрахованим та особам, які перебувають на їх утриманні, страхових виплат і надання соціальних послуг;
виконання обов'язків, пов'язаних з координацією страхової діяльності.
7. Держпромгірнагляд перевіряє питання додержання встановленого порядку:
проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаним умовами праці;

................
Перейти до повного тексту