- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 лютого 2018 р. № 181 Київ |
Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до
Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 8, ст. 142; 2007 р., № 75, ст. 2791; 2008 р., № 19, ст. 541; 2009 р., № 39, ст. 1323, № 72, ст. 2479; 2011 р., № 47, ст. 1915, № 51, ст. 2040; 2012 р., № 11, ст. 403, № 45, ст. 1761; 2016 р., № 16, ст. 636; 2017 р., № 27, ст. 778, № 88, ст. 2696), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України |
В.ГРОЙСМАН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 лютого 2018 р. № 181
ЗМІНИ,
що вносяться до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту
1. У пункті 2:
1) підпункт 4 після слів "визначений строк" доповнити словами ", виключно під час виконання регулярних пасажирських перевезень";
2) доповнити пункт підпунктом 21 такого змісту:
"21) екіпаж автобусу - водій (водії), який (які) керує (керують) автобусом та стюард (стюардеса), який (яка) виконує функції з обслуговування пасажирів.".
2. Пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів, повинні відповідати вимогам безпеки, комфортності, доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, охорони праці та екології, перебувати в належному технічному і санітарному стані, бути укомплектованими відповідно до законодавства.".
3. Пункт 9 виключити.
4. Пункт 16 викласти в такій редакції:
"16. Забезпечення організації пасажирських перевезень покладається:
на міжміському і приміському маршрутах, що виходять за межі території області (міжобласний маршрут), - на Мінінфраструктури;
на міжміському і приміському маршрутах, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласний маршрут), у тому числі проходять від населених пунктів Київської області до м. Києва, - на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні держадміністрації;
на приміському маршруті, що не виходить за межі території району (внутрішньорайонний маршрут), - на районну держадміністрацію;
на автобусному маршруті загального користування прямого сполучення м. Київ - міжнародний аеропорт "Бориспіль" - на Київську міську держадміністрацію;
на маршруті, що проходить у межах території об’єднаної територіальної громади (міський чи приміський маршрут), - на виконавчий орган місцевої ради об’єднаної територіальної громади сіл, селищ, міст;
на маршруті, що проходить у межах населеного пункту (міський маршрут), - на виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту.".
5. Пункт 18 викласти в такій редакції:
"18. Відкриття нового внутрішньообласного автобусного маршруту, який пролягає через територію обласних центрів та/або міст обласного значення, та/або міст районного значення, можливе лише за погодженням виконавчих органів міських рад цих міст.".
6. Пункт 19 виключити.
7. Підпункт 2 пункту 20 викласти в такій редакції:
"2) на міжміських маршрутах у разі зміни:
графіка руху до будь-якої із зупинок не більш як на одну годину та шляху проходження маршруту не більш як на 50 кілометрів.".
8. У пункті 23 слова і цифри "на відстані 400-600 метрів одна від одної у межах розташування багатоповерхової забудови і на відстані 600-800 метрів - у межах розташування одно- та двоповерхової забудови" замінити словами "організатором перевезень з урахуванням вимог
Правил дорожнього руху".
9. Пункт 26 доповнити абзацом такого змісту:
"Інформація повинна бути надрукована на матеріалах з матовою поверхнею чітким шрифтом з висотою літер не менше 15 міліметрів (60 кегль), який контрастує з фоном (на жовтому чи білому фоні - чорний чи темно-синій шрифти), та розміщена на висоті 1600 міліметрів від підлоги.".
10. У пункті 27:
1) абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
"7) написи "Не курити", "Місця для пасажирів з дітьми та осіб з інвалідністю" з одночасним їх дублюванням міжнародним символом доступності та знаком дитячого візка (на міських та приміських маршрутах);";
2) в абзаці тринадцятому слова "в порядку, визначеному Мінінфраструктури" виключити;
3) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Інформація, що розміщується на автобусах та в салонах автобусів, повинна відповідати потребам пасажирів із порушенням зору (зокрема друкуватися збільшеним шрифтом).".
11. У пункті 28:
1) в абзаці шостому слова "осіб з обмеженими фізичними можливостями" замінити словами "осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення";
2) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Написи повинні бути надруковані на матеріалах з матовою поверхнею чітким шрифтом з висотою літер не менше 15 міліметрів (60 кегль), який контрастує з фоном (на жовтому чи білому фоні - чорний чи темно-синій шрифти), та розміщена на висоті 1600 міліметрів від підлоги.".
12. Пункт 29 викласти в такій редакції:
"29. Перевезення пасажирів за міськими, приміськими та міжміськими маршрутами у межах території однієї області (внутрішньообласні, внутрішньорайонні маршрути) здійснюється на підставі договору про організацію перевезень, укладеного відповідно до закону.".
13. У пункті 31 слова "осіб з обмеженими фізичними можливостями" замінити словами "осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення".
14. У пункті 31-1 підпункти 4 і 5 викласти в такій редакції:
5) використання на маршруті автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в кількості до 35 відсотків загальної кількості автобусів до 31 грудня 2019 року та до 50 відсотків - з 1 січня 2020 року.".
15. Останнє речення абзацу першого пункту 32 виключити.
16. В абзаці другому пункту 34 слова "осіб з обмеженими фізичними можливостями" замінити словами "осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення".
17. Пункт 41 викласти в такій редакції:
"41. Пасажир повинен мати квиток на проїзд в автобусі (для пільгового проїзду – посвідчення особи встановленого зразка чи довідку, на підставі якої надається пільга), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – електронний квиток та документи для пільгового проїзду.
Квиток дійсний тільки на зазначені у ньому дату і маршрут руху.
У разі перевезення багажу пасажир повинен мати квитанцію на перевезення багажу.".
18. У пункті 43 цифри "10" замінити цифрами "14".
19. В абзаці першому пункту 44 слово "інваліди" замінити словами "особи з інвалідністю".
20. У пункті 45 слова ", туристів, екскурсантів" виключити.
21. Пункт 49 після слів "Спеціальне перевезення" доповнити словами "на контрастному фоні (білому чи жовтому)".
22. Пункт 51 викласти в такій редакції:
"51. Нерегулярні перевезення пасажирів здійснюються на підставі замовлення юридичною або фізичною особою автобуса як разові перевезення організованої групи пасажирів за визначеним маршрутом згідно з договором про замовлення транспортного засобу.".
23. У пункті 56:
1) абзац перший після слів "транспортного засобу" доповнити словами "та мету поїздки";
2) абзац другий виключити.
24. Пункти 57 і 59 виключити.
25. Абзац перший пункту 60 після слів "Нерегулярне перевезення" доповнити словами "на білому фоні".
26. Пункт 62 виключити.
27. Пункт 83 викласти в такій редакції:
"83. Особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення мають право на безоплатне перевезення технічних та інших засобів реабілітації, призначених для особистого пересування (крісла колісні, палиці, милиці, ходунки тощо), а також собак-поводирів, що супроводжують осіб з порушеннями зору.".
28. У пункті 91 слово "інвалідам" замінити словами "особам з інвалідністю".
29. Пункт 96 доповнити абзацом такого змісту:
"Особам з порушеннями слуху суб’єкт господарювання здійснює організацію надання послуг з перевезення шляхом надсилання смс-повідомлення та/або забезпечення доступу до інформації (у разі наявності) відповідно до Технічних вимог на створення (модернізацію) офіційних веб-сайтів, що стосуються доступу до них користувачів з вадами зору та слуху.".
................Перейти до повного тексту