1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2017 р. № 179
Київ
Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядку надання відповідної інформації Державною податковою службою та Державною казначейською службою
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 ) ( У назві та тексті Постанови слова "Державна фіскальна служба" у всіх відмінках замінено словами "Державна податкова служба" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
Відповідно до статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації;
форму Реєстру отримувачів бюджетної дотації;
Порядок надання Державною податковою службою та Державною казначейською службою інформації стосовно бюджетної дотації, яка підлягає перерахуванню отримувачам бюджетної дотації.
2. Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Державній податковій службі, Державній казначейській службі забезпечити здійснення заходів, необхідних для запровадження Реєстру отримувачів бюджетної дотації.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2017 р. № 179
ПОРЯДОК
ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації
( У тексті Порядку слово "товарів", крім абзацу п’ятого пункту 6, замінено словами "товарів/послуг"; слово "ДФС" замінено словом "ДПС" згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм ведення ДПС Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі - Реєстр).
2. Ведення Реєстру та облік у Реєстрі перерахованих сум бюджетної дотації на поточний рахунок платника у банку за кожний звітний податковий період, у якому відбулася виплата бюджетної дотації, здійснюється ДПС.
3. До Реєстру вносяться такі дані:
найменування або прізвище, ім’я, по батькові сільськогосподарського товаровиробника - отримувача бюджетної дотації, його податковий номер та індивідуальний податковий номер;
дата подання заяви про внесення до Реєстру, дати включення/виключення до/з Реєстру, дати набуття/припинення статусу отримувача бюджетної дотації;
перелік видів діяльності сільськогосподарського товаровиробника, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації, та дата внесення запису/дата внесення змін про такі види діяльності;
реквізити поточного банківського рахунка отримувача бюджетної дотації для перерахування бюджетної дотації;
дата та сума перерахування бюджетної дотації на поточний рахунок платника у банку за кожний звітний податковий період, у якому відбулася виплата бюджетної дотації;
інформація про пов’язаних із сільськогосподарським товаровиробником осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами державної підтримки.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
4. Дані Реєстру оприлюднюються на офіційному веб-сайті ДПС.
Включення сільськогосподарських товаровиробників до Реєстру
5. До Реєстру включаються сільськогосподарські товаровиробники, які:
1) мають питому вагу вартості сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених таким сільськогосподарським товаровиробником на власних або орендованих основних засобах, яка має бути не менш як 75 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг:
сукупно (сумарно) за результатами попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців), які передують місяцю, в якому подається заява, - для сільськогосподарського товаровиробника, зареєстрованого як суб’єкт господарювання, не менш як 12 календарних місяців;
за результатами кожного окремого звітного податкового періоду (місяця) починаючи з місяця, у якому проведено державну реєстрацію сільськогосподарського товаровиробника як суб’єкта господарювання, - для новоутвореного сільськогосподарського товаровиробника, зареєстрованого як суб’єкт господарювання, який провадить господарську діяльність менш як 12 календарних місяців.
З метою розрахунку питомої ваги сільськогосподарських товарів/послуг до складу основної діяльності сільськогосподарського товаровиробника не включаються оподатковувані операції з постачання основних засобів, що перебували у складі його основних засобів не менш як 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, якщо такі операції не були постійними і не становили окремої підприємницької діяльності;
2) провадять види діяльності, визначені пунктом 16-1.3 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (далі - Закон), що підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб­підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр), відповідають іншим критеріям, визначеним у пункті 16-1.1 статті 16-1 Закону, та які включені до реєстру платників податку на додану вартість і така реєстрація платником податку на додану вартість не є анульованою на дату подання заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру.
6. Сільськогосподарський товаровиробник для внесення до Реєстру подає до контролюючого органу за місцем свого обліку як платника податку на додану вартість заяву про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру за формою, встановленою Мінфіном (далі - заява).
У заяві щодо сільськогосподарського товаровиробника зазначаються:
перелік видів діяльності ( КВЕД), здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації, з посиланням на відповідний підпункт пункту 16-1.3 статті 16-1 Закону;
реквізити поточного банківського рахунка отримувача бюджетної дотації для перерахування бюджетної дотації;
суми вартості реалізованої сільськогосподарським товаровиробником сільськогосподарської продукції (товарів) (у визначенні пункту 2.15 статті 2 Закону), виробленої ним на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких сільськогосподарських товарів становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно, які передують місяцю, в якому подається заява;
дані щодо пов’язаних із сільськогосподарським товаровиробником осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами державної підтримки.
( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
7. Заява подається протягом п’яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової декларації з податку на додану вартість за звітний податковий період (місяць), в якому досягнуто обсягів, визначених у підпункті 1 пункту 5 цього Порядку.
8. Заява подається в один із таких способів:
безпосередньо до контролюючого органу керівником або представником сільськогосподарського товаровиробника з обов’язковим документальним підтвердженням особи та її повноважень. У цьому разі датою подання заяви є дата отримання заяви контролюючим органом;
засобами електронного зв’язку в електронній формі у затвердженому форматі (стандарті) з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і " Про електронні довірчі послуги" за підписом керівника юридичної особи чи фізичної особи - підприємця. У цьому разі датою подання заяви є дата, зафіксована у першій квитанції.
( Абзац третій пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
9. Інформація про прийняття до розгляду заяви, поданої в електронному вигляді, зазначається у першій квитанції. Про результати розгляду заяви контролюючим органом сільськогосподарському товаровиробнику надсилається друга квитанція в електронному вигляді на електронну адресу, з якої надійшла заява, а також розміщується в електронному кабінеті.
Інформація про прийняття до розгляду заяви, поданої у паперовому вигляді, розміщується в електронному кабінеті.
За зверненням сільськогосподарського товаровиробника, який подав заяву в паперовому вигляді, перша та/або друга квитанції можуть бути надані листом контролюючого органу відповідно до статті 42 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Інші електронні повідомлення контролюючого органу, надсилання яких сільськогосподарському товаровиробнику передбачене цим Порядком, розміщуються в електронному кабінеті.
10. Заява, яка прийнята до розгляду, розглядається контролюючим органом протягом трьох робочих днів з дня її отримання.
Перебіг трьох робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання контролюючим органом заяви. У разі коли останній день строку розгляду заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день.
11. Якщо в заяві відсутні або недостовірно заповнені обов’язкові реквізити, не надані в повному обсязі дані щодо пов’язаних осіб, дані заяви не відповідають відомостям Єдиного державного реєстру чи в заяві відсутні дані про види діяльності відповідно до пункту 16-1.3 статті 16-1 Закону, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації, контролюючий орган у першій або у другій квитанції звертається до особи з письмовою пропозицією подати нову заяву (із зазначенням підстав неприйняття попередньої).
( Абзац перший пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
Після усунення виявлених недоліків сільськогосподарський товаровиробник може подати нову заяву.
12. Контролюючий орган відмовляє у внесенні сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру, якщо за результатами розгляду заяви встановлено, що сільськогосподарський товаровиробник не відповідає вимогам щодо питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх товарів/послуг, поставлених сільськогосподарським товаровиробником, встановленим пунктом 16-1 .1 статті 16-1 Закону, або якщо сільськогосподарський товаровиробник не зареєстрований платником податку на додану вартість на дату подання заяви, або щодо такого сільськогосподарського товаровиробника на дату подання заяви прийнято рішення про припинення.
Про відмову контролюючий орган надсилає другу квитанцію сільськогосподарському товаровиробнику із зазначенням причин відмови.
13. У разі відсутності підстав для відмови у внесенні сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження до нього заяви внести такого сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру.
На підставі відомостей, зазначених у заяві, контролюючий орган вносить до Реєстру перелік видів діяльності ( КВЕД), здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації відповідно до пункту 16-1.3 статті 16-1 Закону, та дату внесення запису про такі види діяльності.
Датою включення до Реєстру є дата внесення контролюючим органом до Реєстру запису про включення. Датою набуття сільськогосподарським товаровиробником статусу отримувача бюджетної дотації є перше число звітного податкового періоду (місяця), в якому досягнуто обсяги, визначені в підпункті 1 пункту 5 цього Порядку, за результатами якого подано заяву згідно з пунктом 8 цього Порядку.
Про включення до Реєстру контролюючий орган надсилає другу квитанцію відповідному сільськогосподарському товаровиробнику із зазначенням дати включення його до Реєстру та дати набуття статусу отримувача бюджетної дотації.
14. У разі зміни даних про отримувача бюджетної дотації, що стосуються найменування, прізвища, імені, по батькові або податкового номера, внесення змін до Реєстру здійснюється без подання заяви на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру, що отримуються контролюючими органами відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
15. У разі зміни інших даних про отримувача бюджетної дотації, що містяться у Реєстрі, сільськогосподарський товаровиробник подає відповідно до пункту 16-1.2статті 16-1 Закону заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про отримувача або виникли інші підстави для перереєстрації.
Для перереєстрації сільськогосподарський товаровиробник подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку як платник податку на додану вартість, заяву з позначкою "Перереєстрація" виключно в електронному вигляді у порядку, встановленому для реєстрації.
У заяві зазначаються дані станом на дату заповнення заяви.
16. Контролюючий орган вносить зміни до Реєстру з дотриманням правил та у строки, визначені для включення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру.
У разі внесення змін до Реєстру дата набуття статусу отримувача бюджетної дотації та дата включення до Реєстру не змінюється, датою перереєстрації та датою внесення запису про нові види діяльності ( КВЕД) є дата внесення змін до Реєстру.
17. Контролюючий орган надсилає електронне повідомлення сільськогосподарському товаровиробнику у разі отримання з Єдиного державного реєстру відомостей про зміну видів діяльності ( КВЕД) сільськогосподарського товаровиробника, включених до Реєстру, в якому повідомляє про:
необхідність подання заяви для перереєстрації у 10-денний строк, якщо нові види діяльності ( КВЕД) відповідають визначеним пунктом 16-1.3 статті 16-1 Закону;
невідповідність видів діяльності критеріям отримувача бюджетної дотації та необхідність подати заяву про зняття з реєстрації, якщо жоден із видів діяльності ( КВЕД) платника не входить до переліку видів діяльності, визначених пунктом 16-1.3 статті 16-1 Закону.
18. Якщо за даними Єдиного державного реєстру сільськогосподарський товаровиробник змінив види діяльності ( КВЕД), включені до Реєстру, але в порядку та строк, що установлені пунктом 16-1 .4 статті 16-1 Закону, не подав до контролюючого органу заяву для внесення змін до Реєстру, після спливу останнього дня такого строку до Реєстру вноситься відмітка про невідповідність даних про види діяльності ( КВЕД) сільськогосподарського товаровиробника даним Єдиного державного реєстру.
Якщо зміни в Єдиному державному реєстрі призвели до того, що види діяльності ( КВЕД) сільськогосподарського товаровиробника не відповідають жодному із підпунктів пункту 16-1.3 статті 16-1 Закону, до Реєстру вноситься відмітка про невідповідність сільськогосподарського товаровиробника критеріям, визначеним у пункті 16-1.1 статті 16-1 Закону.
Після усунення зазначених невідповідностей та проведення відповідної перереєстрації вносяться відповідні записи до Реєстру.
18-1. У разі зміни даних щодо пов’язаних осіб, включених до Реєстру, сільськогосподарський товаровиробник протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися такі дані, подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку як платник податку на додану вартість, заяву з позначкою "Зміни щодо пов’язаних осіб" виключно в електронному вигляді у порядку, встановленому для реєстрації.
( Порядок доповнено пунктом 18-1 згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
Виключення сільськогосподарських товаровиробників з Реєстру
19. Сільськогосподарський товаровиробник виключається з Реєстру у разі, коли:
сільськогосподарський товаровиробник подає заяву про зняття його з реєстрації як отримувача бюджетної дотації;
не дотримано вимоги щодо питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у вартості всіх товарів/послуг, поставлених сільськогосподарським товаровиробником, передбаченої пунктом 16-1 .1 статті 16-1 Закону;
щодо сільськогосподарського товаровиробника прийнято рішення про його припинення шляхом ліквідації або реорганізації;
анульовано реєстрацію сільськогосподарського товаровиробника платником податку на додану вартість.
Виключення з Реєстру з підстави, визначеної у підпункті "а" пункту 16-1.2 статті 16-1 Закону, здійснюється за заявою сільськогосподарського товаровиробника, а з підстав, визначених підпунктами "б", "в" і "г" пункту 16-1.2 статті 16-1 Закону, - за заявою сільськогосподарського товаровиробника або за рішенням контролюючого органу.
За наявності підстави для виключення з Реєстру, визначеної підпунктом "г" пункту 16-1.2 статті 16-1 Закону, заява сільськогосподарським товаровиробником подається/рішення контролюючим органом приймається одночасно з поданням заяви/ прийняттям рішення про анулювання реєстрації сільськогосподарського товаровиробника платником податку на додану вартість.
( Абзац сьомий пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
Форма заяви про зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як отримувача бюджетної дотації затверджується Мінфіном.
( Абзац восьмий пункту 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1067 від 04.11.2020 )
Рішення контролюючого органу про виключення сільськогосподарського товаровиробника з Реєстру з підстав, визначених підпунктом "б" пункту 16-1.2 статті 16-1 Закону, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку та з підстав, визначених підпунктами "в" і "г" пункту 16-1.2 статті 16-1 Закону, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку готується у двох примірниках, один з яких надається та/або надсилається сільськогосподарському товаровиробнику, а другий залишається в контролюючому органі.
Рішення контролюючого органу про виключення сільськогосподарського товаровиробника з Реєстру з підстав, визначених підпунктом "б" пункту 16-1.2 статті 16-1 Закону, приймається за результатами здійснення податкового контролю відповідно до вимог Кодексу.
20. Заява про зняття з реєстрації отримувача бюджетної дотації подається до контролюючого органу за місцем основного обліку сільськогосподарського товаровиробника у порядку, встановленому для включення до Реєстру.
У разі подання сільськогосподарським товаровиробником заяви про зняття його з реєстрації як отримувача бюджетної дотації контролюючий орган протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви виключає такого сільськогосподарського товаровиробника з Реєстру. Електронне повідомлення про виключення сільськогосподарського товаровиробника з Реєстру надсилається контролюючим органом сільськогосподарському товаровиробнику у день його виключення з Реєстру.

................
Перейти до повного тексту