1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 4 листопада 1998 р. N 1741
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 791 від 15.05.2000 )
Про управління державними корпоративними правами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 308 від 01.03.99 N 886 від 24.05.99 )
З метою вдосконалення механізму управління державними корпоративними правами Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок здійснення органами виконавчої влади управління належними державі акціями, частками, паями товариств та контролю за реалізацією цих функцій; Положення про порядок та умови передачі повноважень з управління державними корпоративними правами органам виконавчої влади; Положення про порядок призначення уповноважених осіб, здійснення ними управління державними корпоративними правами та контролю за їх діяльністю (додаються).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1995 р. N 1056 "Про затвердження Порядку управління акціями, паями, частками господарських товариств, які перебувають у загальнодержавній власності" (ЗП України, 1996 р., N 4, ст. 141).
3. Національному агентству з управління державними корпоративними правами у двомісячний термін прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації положень, затверджених цією постановою.
4. Міністерствам, іншим органам виконавчої влади у місячний термін забезпечити перегляд і скасування відомчих нормативно-правових актів, що суперечать цій постанові.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.25
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 1998 р. N 1741
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок здійснення органами виконавчої влади управління належними державі акціями, частками, паями товариств та контролю за реалізацією цих функцій
1. Це Положення визначає порядок здійснення Національним агентством з управління державними корпоративними правами (далі - Агентство), іншими органами виконавчої влади управління належними державі акціями, частками, паями (державними корпоративними правами) та контролю за реалізацією цих функцій.
2. Управління державними корпоративними правами здійснюється Агентством, а також іншими органами виконавчої влади за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до цього положення та інших нормативно-правових актів.
3. Органи виконавчої влади здійснюють управління державними корпоративними правами як безпосередньо, так і через призначених в установленому порядку уповноважених осіб.
4. Агентство здійснює управління державними корпоративними правами, передачу повноважень з управління іншим органам виконавчої влади, координацію виконання ними функцій з управління.
5. Повноваження з управління державними корпоративними правами Агентство передає за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до Положення про порядок та умови передачі належних державі акцій, часток, паїв товариств в управління органам виконавчої влади.
6. Органи виконавчої влади, уповноважені здійснювати управління державними корпоративними правами, визначають представника, відповідального за управління державними корпоративними правами з числа працівників їх центральних апаратів або підвідомчих їм органів.
7. Рішення про призначення уповноваженої особи оформлюється наказом, в якому зазначається:
особа, відповідальна за управління державними корпоративними правами;
завдання з управління;
порядок звітності про виконання функцій з управління державними корпоративними правами.
8. Управління державними корпоративними правами здійснюється шляхом реалізації представником прав акціонера, (учасника товариства) в межах тих повноважень, які надають зазначені державні корпоративні права.
9. Контроль за діяльністю своїх представників відповідні органи виконавчої влади здійснюють шляхом прийняття від них звітів про результати їх діяльності та діяльності товариства. Органи виконавчої влади проводять аналіз діяльності товариства і ефективності виконання функцій представником, готують пропозиції щодо подальшого функціонування товариства і умов управління та інформують Агентство в установленому ним порядку.
10. Діяльність органів виконавчої влади щодо здійснення управління державними корпоративними правами Агентство координує шляхом:
розроблення нормативного та методичного забезпечення управління державними корпоративними правами;
планування стратегії та реалізації державної політики щодо управління державними корпоративними правами;
ведення реєстру договорів доручень на управління державними корпоративними правами та реєстру уповноважених осіб;
ведення обліку державних корпоративних прав;
здійснення оцінки державних корпоративних прав;
визначення та оперативного коригування разом з іншими органами виконавчої влади завдань щодо управління державними корпоративними правами;
здійснення контролю за виконанням іншими органами виконавчої влади завдань з управління державними корпоративними правами;
проведення аналізу діяльності товариств та моніторингу діяльності органів виконавчої влади щодо управління державними корпоративними правами;
підготовки пропозицій щодо вдосконалення управління державними корпоративними правами та подання їх Кабінетові Міністрів України.
11. Органи виконавчої влади у терміни та за формами, визначеними Агентством, надають звіти про виконання повноважень з управління державними корпоративними правами та результати фінансово-виробничої діяльності відповідного товариства.
12. У разі закінчення терміну повноважень з управління державними корпоративними правами, неналежного виконання органами виконавчої влади завдань з управління державними корпоративними правами, надходження інших пропозицій щодо управління державними корпоративними правами та виникнення обставин, за якими неможливе здійснення органами виконавчої влади управління державними корпоративними правами Агентство подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо повноважень відповідного органу з управління державними корпоративними правами.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 1998 р. N 1741
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок та умови передачі повноважень з управління державними корпоративними правами органам виконавчої влади
1. Це Положення визначає порядок передачі Національним агентством з управління державними корпоративними правами (далі - Агентство) іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади повноважень з управління належними державі акціями, частками, паями (державними корпоративними правами).
2. Передача Агентством повноважень з управління державними корпоративними правами органам виконавчої влади здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України.
3. Пропозиції щодо передачі повноважень з управління державними корпоративними правами надаються Агентству органами виконавчої влади.
У пропозиціях мають бути зазначені:
назва державних корпоративних прав;
термін, на який пропонується передача в управління державних корпоративних прав;
розмір державних корпоративних прав у відсотковому та грошовому виразі;
юридична адреса товариства, в статутному фонді якого перебувають ці державні корпоративні права;
пропозиції щодо умов та завдань з управління державними корпоративними правами.
4. Агентство аналізує та узагальнює подані пропозиції, готує і подає свої висновки разом з проектом відповідного рішення Кабінету Міністрів України про передачу повноважень з управління державними корпоративними правами.
5. Умови передачі та завдання з управління державними корпоративними правами є невід'ємною частиною відповідного рішення Кабінету Міністрів України про передачу повноважень з управління державними корпоративними правами.
6. Умови передачі повноважень з управління державними корпоративними правами містять відомості про:
термін, на який здійснюється передача повноважень з управління державними корпоративними правами;
спосіб управління (безпосередньо або шляхом призначення уповноваженої особи);
порядок звітності щодо управління державними корпоративними правами;
порядок контролю за здійсненням повноважень з управління державними корпоративними правами;
обставини, механізм та наслідки припинення повноважень з управління державними корпоративними правами.
7. Завдання щодо управління державними корпоративними правами розробляються відповідно до порядку, що визначається Агентством. Обсяг та зміст завдання залежить від величини державних корпоративних прав, що передаються в управління уповноваженій особі.
8. У разі подання органами виконавчої влади пропозицій, які суперечать порядку, зазначеному в пункті 7 цього Положення, Агентство відхиляє пропозиції та у двотижневий термін повідомляє про це заявника.
9. Питання про передачу повноважень з управління державними корпоративними правами розглядається у разі:
виникнення державних корпоративних прав;
закінчення терміну дії наданих повноважень з управління державними корпоративними правами;
дострокового припинення повноважень з управління державними корпоративними правами у зв'язку з порушенням органом виконавчої влади умов передачі, невиконанням завдань з управління державними корпоративними правами та договорів доручень;
дострокового припинення повноважень з управління державними корпоративними правами через неможливість відповідного органу виконавчої влади ефективно виконувати свої функції або у зв'язку з надходженням до Агентства нових пропозицій.
10. У разі надходження двох або більше пропозицій щодо управління державними корпоративними правами одного товариства Агентством створюється комісія, до складу якої обов'язково входять представники претендентів.
11. Комісія проводить аналіз пропозицій та готує відповідний висновок, на підставі якого Агентство подає Кабінетові Міністрів України проект рішення про передачу повноважень з управління державними корпоративними правами.
12. Після прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про передачу повноважень з управління державними корпоративними правами Агентство створює комісію з передачі державних корпоративних прав, до складу якої в обов'язковому порядку входять представники Агентства та органу виконавчої влади, якому передаються повноваження з управління державними корпоративними правами.
13. Агентство у триденний термін з моменту прийняття рішення про створення комісії повідомляє інші органи про визначення кандидатур до її складу. Якщо пропозиції щодо делегування представників відповідних органів до складу комісії не надійшли у п'ятиденний термін, Агентство має право затвердити склад комісії без зазначених представників.
14. Передача повноважень з управління державними корпоративними правами здійснюється в місячний термін з дня прийняття рішення про їх передачу.
15. Передача повноважень з управління державними корпоративними правами оформлюється протоколом, який складається в чотирьох примірниках, підписується головою і членами комісії та затверджується Агентством і відповідним органом виконавчої влади.
16. До протоколу додаються:
копії статуту, установчого договору товариства і свідоцтва про його державну реєстрацію;
копії сертифіката або іншого документа, що засвідчує право власності держави на відповідні корпоративні права;
умови передачі та завдання з управління державними корпоративними правами.
17. Право на управління державними корпоративними правами виникає з дати затвердження протоколу.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 1998 р. N 1741
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок призначення уповноважених осіб, здійснення ними управління державними корпоративними правами та контролю за їх діяльністю
1. Це Положення визначає механізм управління державними корпоративними правами шляхом призначення органами виконавчої влади уповноважених осіб, надання їм відповідних повноважень та здійснення контролю за їх діяльністю.
2. Уповноважені особи - це юридичні та фізичні особи, які здійснюють управління належними державі акціями, частками, паями (державними корпоративними правами).
3. Призначення уповноважених осіб проводиться за конкурсом. Переможцем конкурсу визначається особа, яка запропонувала найкращі умови здійснення управління державними корпоративними правами, або за рівних умов - меншу винагороду за виконання цих функцій.
4. Реєстр уповноважених осіб веде Національне агентство з управління державними корпоративними правами (далі - Агентство).
5. Юридичною підставою здійснення уповноваженою особою управління державними корпоративними правами є договір доручення (далі - договір).
6. Договір укладається між органом виконавчої влади, який отримав повноваження з управління відповідними державними корпоративними правами, та уповноваженою особою, яка приймає на себе зобов'язання здійснювати від імені цього органу управління державними корпоративними правами.

................
Перейти до повного тексту