1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 23 грудня 2004 р. N 1735
Київ
Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1408 від 26.12.2011 N 1045 від 14.11.2012 N 955 від 25.12.2013 N 161 від 22.03.2017 N 812 від 25.10.2017 )
Відповідно до статті 4 Закону України "Про міський електричний транспорт" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Правила надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1997 р. N 386 "Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 17, с. 66);
пункт 10 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. N 1178 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 34, ст. 1588).
Виконуючий обов'язки
Прем'єр-міністра України

М.АЗАРОВ
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2004 р. N 1735
ПРАВИЛА
надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом
( Назва Правил в редакції Постанови КМ N 1408 від 26.12.2011 )
Загальні положення
1. Ці Правила розроблено з метою забезпечення надання пасажирам надійних і якісних послуг міським електричним транспортом - трамваями, тролейбусами та метрополітеном, а також створення необхідних умов для належного функціонування підприємств міського електричного транспорту та захисту прав пасажирів.
Правила регулюють відносини між замовниками транспортних послуг, перевізниками і пасажирами.
2. Правила розроблено згідно із Законами України "Про транспорт", "Про міський електричний транспорт", "Про дорожній рух", "Про захист прав споживачів", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та іншими актами законодавства.
3. Правила встановлюють порядок надання населенню послуг міським електричним транспортом (далі - транспортні послуги).
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 812 від 25.10.2017 )
4. Відносини перевізників і пасажирів під час надання транспортних послуг регламентуються Правилами користування міським електричним транспортом, які затверджуються відповідним органом місцевого самоврядування.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 812 від 25.10.2017 )
5. Терміни, що вживаються у цих Правилах, мають таке значення:
зупинка - спеціально обладнаний пункт на маршруті (лінії) для посадки та висадки пасажирів;
інтервал руху - проміжок часу між відправленнями транспортних засобів, що рухаються один за одним на певному маршруті (лінії);
норми наповнення рухомого складу - якісний показник транспортного обслуговування населення, який визначає сумарну кількість пасажирів, що припадає на 1 кв. метр вільної площі підлоги салону одиниці рухомого складу міського електричного транспорту з урахуванням кількості місць для сидіння;
регулярність руху - відношення кількості рейсів, фактично здійснених за розкладом руху, до запланованої кількості рейсів на відповідному маршруті (лінії);
розрахунковий тариф на транспортні послуги - необхідні (нормативні) розрахункові витрати на надання транспортних послуг на одиницю транспортної роботи.
Визначення потреби у транспортних послугах та їх планування
6. Потреба у транспортних послугах визначається замовником на основі постійного вивчення попиту на пасажироперевезення із застосуванням погоджених з перевізником методик та врахуванням специфіки транспортних послуг, які можуть бути надані лише в конкретно визначений час і на конкретному маршруті (лінії).
На напрямках із значними пасажиропотоками, а також на курортах, у зонах відпочинку, районах щільної житлової забудови та підвищеного рівня забруднення довкілля перевага надається маршрутам (лініям) міського електричного транспорту.
Потреба у транспортних послугах повинна визначатися з урахуванням бюджетних призначень за умови постійності (надійності) перевезень на маршрутах (лініях), що передбачає запобігання незапланованим перервам руху та відновлення перевезень у разі їх виникнення.
7. Планування задоволення потреби населення в перевезеннях повинне здійснюватися з дотриманням нормативних витрат часу на проїзд, інтервалів руху, норм наповнення та обґрунтованих коефіцієнтів використання рухомого складу.
Згідно з Державними будівельними нормами (Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень) ДБН 360-92** сумарні витрати часу на проїзд від місця проживання до місця роботи для 90 відсотків громадян не повинні перевищувати у містах з населенням понад 1 млн. 45 хв., від 500 тис. до 1 млн. - 40 хв., від 250 до 500 тис. - 35 хв., до 250 тис. - 30 хв., а наповнення рухомого складу - 4 чоловіки на 1 кв. метр вільної площі підлоги салону одиниці рухомого складу (за умови заповнення усіх місць для сидіння).
8. Кількість одиниць рухомого складу, що повинен працювати на маршрутах (лініях), визначається з урахуванням пасажиропотоків, що склалися.
9. Швидкість руху на маршрутах (лініях) встановлюється з урахуванням технічних та експлуатаційних характеристик рухомого складу, а також вимог безпеки руху.
10. Інтервал руху не повинен перевищувати 10 хвилин. У разі перевищення інтервалу перевезення пасажирів здійснюється за розкладом. Інтервал і розклад руху на встановлених маршрутах (лініях) затверджується перевізником за погодженням із замовником транспортних послуг.
10-1. Облік надання транспортних послуг на одиницю транспортної роботи у разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду проводиться на підставі даних, отриманих у результаті роботи такої системи.
( Правила доповнено пунктом 10-1 згідно з Постановою КМ N 812 від 25.10.2017 )
Надання транспортних послуг
11. Транспортні послуги надаються перевізником згідно з договором про організацію надання транспортних послуг (далі - договір), що укладається між замовником та перевізником на основі Типового договору про організацію надання транспортних послуг.
( Абзац перший пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1045 від 14.11.2012 )
Перевізник повинен мати свідоцтво про державну реєстрацію.
12. Під час укладання договору враховується спроможність перевізника забезпечити виконання відповідного обсягу транспортної роботи, утримання рухомого складу у належному технічному стані, а також здійснення контролю за станом здоров'я водіїв (машиністів) і дотриманням ними режиму праці та відпочинку.
13. Підставою для підготовки та укладення договору є замовлення на пасажирські перевезення.
Замовлення на пасажирські перевезення є також основним документом для розроблення перевізником розкладу і графіків руху та нарядів роботи для водіїв (машиністів) рухомого складу з дотриманням вимог законодавства про працю.
14. Договір укладається на строк не менше одного року, затверджується замовником і перевізником та передається перевізникові не пізніше ніж за квартал до початку його дії.
У разі замовлення транспортних послуг уповноваженою юридичною особою договір підлягає узгодженню з відповідним місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

................
Перейти до повного тексту