1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 24 лютого 2001 р. N 171
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 86 від 09.02.2011 )
Про затвердження Положення про порядок голографічного захисту документів і товарів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 907 від 01.07.2002 N 895 від 03.07.2006 )
На виконання Указу Президента України від 15 листопада 2000 р. N 1239 "Про захист документів і товарів голографічними захисними елементами" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про порядок голографічного захисту документів і товарів (додається).
Перший
віце-прем'єр-міністр України

Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 лютого 2001 р. N 171
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок голографічного захисту документів і товарів
( У тексті Положення слово "департамент" у всіх відмінках замінено словом "СБУ" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 907 від 01.07.2002 )
Загальна частина
Це Положення визначає загальні вимоги до голографічного захисту документів і товарів та особливості провадження діяльності у сфері голографічного захисту.
1. Голографічний захист запроваджується з метою підвищення рівня національної безпеки, запобігання розповсюдженню контрафактної продукції та підробці документів, сприяння захисту українського ринку від неякісних товарів.
2. Перелік документів і товарів, які підлягають обов'язковому захисту голографічними елементами, затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Мінфіну.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
3. Державний контроль та координацію діяльності державних органів у сфері розроблення та виробництва голографічних захисних елементів, організацію проведення сертифікації та експертизи таких елементів, встановлення порядку їх розроблення, виробництва і обліку, формування та ведення Єдиного реєстру виготовлення голографічних захисних елементів (далі - Єдиний реєстр) здійснює Мінфін.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 907 від 01.07.2002, в редакції Постанови КМ N 895 від 03.07.2006 )
4. Порядок розроблення, виробництва, експертизи, реєстрації і обліку голографічних захисних елементів встановлює Мінфін, а порядок їх впровадження, ввезення та вивезення - СБУ.
( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 895 від 03.07.2006 )
5. Організацію та координацію робіт щодо розвитку фундаментальних та прикладних досліджень у сфері голографічного захисту здійснює Національна академія наук.
6. Надання технологічних та науково-методичних рекомендацій щодо розвитку виробництва і запровадження захисту документів і товарів за допомогою голографічних елементів здійснює Міжнародний центр "Інститут прикладної оптики" Національної академії наук.
7. Голографічні елементи вважаються захисними і можуть застосовуватися для захисту документів і товарів лише за наявності сертифіката відповідності або позитивного експертного висновку Мінфіну та після внесення їх до Єдиного реєстру.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
Особливості застосування голографічних захисних елементів
8. Голографічні елементи застосовуються для захисту документів і товарів, які підлягають обов'язковому захисту від підробки, а також інших документів і товарів, голографічний захист яких запроваджується за ініціативою їх власників.
9. Голографічні захисні елементи можуть мати особливе індивідуальне маркування, вид якого визначається замовником виходячи з потреб та організації ведення обліку обігу документів чи товарів за ініціативою замовника та за погодженням з Мінфіном.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
10. На бланки цінних паперів та документів суворої звітності, які підлягають обов'язковому захисту, голографічні захисні елементи наносяться спеціалізованими підприємствами-виробниками цих бланків у процесі їх виготовлення, якщо інше не передбачено загальними вимогами до забезпечення голографічного захисту носіїв інформації, документів і товарів.
11. На товари, які підлягають обов'язковому захисту, голографічні захисні елементи наносяться безпосередньо підприємствами-виробниками цих товарів або виробниками упаковки для цих товарів під час її виготовлення, якщо інше не передбачено загальними вимогами до забезпечення голографічного захисту носіїв інформації, документів і товарів.
12. На документи і товари, які не підлягають обов'язковому захисту, голографічні захисні елементи наносяться безпосередньо підприємствами-виробниками цих документів і товарів, виробниками упаковки або замовниками виготовлення голографічних захисних елементів.
13. Нанесення голографічних захисних елементів на документи і товари здійснюється залежно від типу та сфери їх застосування шляхом наклеювання, використання етикет-пістолетів, портативних пресів для тиснення, а також спеціалізованого обладнання для припресування за умови забезпечення відповідного рівня безпеки та обліку цих елементів.
14. Порядок нанесення голографічних захисних елементів, що використовуються для державних потреб та/або створені на замовлення державних органів, погоджується з СБУ.
Замовлення та фінансування закупівлі у сфері голографічного захисту
15. Витрати, пов'язані з розробленням, виробництвом, веденням обліку, впровадженням, ввезенням, вивезенням, сертифікаційним випробуванням, проведенням державної експертизи голографічних захисних елементів, що використовуються для державних потреб та/або створені на замовлення державних органів, проводяться за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
16. Державними замовниками документів і товарів, які підлягають обов'язковому захисту голографічними елементами, є органи державної влади згідно з їх компетенцією, Національний банк України, а також державні спеціалізовані підприємства, що виготовляють бланки цінних паперів і документів суворої звітності.
Замовниками голографічних захисних елементів також можуть бути підприємства, установи та організації недержавної форми власності, які мають намір застосовувати такі елементи для захисту власних документів і товарів.
17. Обсяг фінансування витрат, пов'язаних із закупівлею у сфері голографічного захисту за рахунок державного бюджету, визначається в кошторисах державних органів згідно з їх компетенцією відповідно до переліку документів і товарів, які підлягають обов'язковому захисту голографічними елементами.
18. Замовники голографічних захисних елементів, фінансування діяльності яких здійснюється за рахунок державного бюджету, в установленому порядку подають обгрунтовані пропозиції щодо обсягів замовлення.
Обов'язковою умовою для організації процедури закупівлі у сфері голографічного захисту є наявність позитивного висновку Мінфіну.
( Абзац другий пункту 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
Для отримання експертного висновку щодо організації закупівлі (для державних замовників - проведення тендеру) замовник подає до Мінфіну такі документи:
( Абзац третій пункту 18 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
заяву;
проект технічного завдання на виготовлення (розроблення) голографічного захисного елемента, підготовлений відповідно до загальних вимог до забезпечення голографічного захисту носіїв інформації, документів і товарів (додаток до Положення);
графічне зображення голографічного захисного елемента, затверджене замовником;
інші документи із складу тендерної документації відповідно до вимог законодавства (для державних замовників).
19. Експертиза поданих матеріалів проводиться Мінфіном у двотижневий термін.
( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
20. За окремою заявою замовника Мінфін може надавати рекомендації щодо особливостей застосування спеціальних складових голографічних захисних елементів, а також перелік організацій-ліцензіатів у сфері голографічного захисту, які відповідають вимогам замовника.
( Пункт 20 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
21. Державні замовники здійснюють закупівлю голографічних захисних елементів за процедурою, визначеною Законом України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
22. У роботі тендерного комітету із закупівлі голографічних захисних елементів для державних потреб обов'язково беруть участь представники Мінфіну, а результати тендеру вважаються дійсними за умови їх погодження з Мінфіном.
( Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
23. Інші, ніж відкриті торги, процедури здійснення закупівлі, передбачені законодавством, застосовуються за погодженням з Мінфіном.
( Пункт 23 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
24. Юридичні і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності провадять господарську діяльність з розроблення, виробництва, проведення сертифікаційних випробувань голографічних захисних елементів за наявності ліцензії, виданої Мінфіном.
Юридичні і фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності провадять господарську діяльність з впровадження, ввезення та вивезення голографічних захисних елементів, за наявності ліцензії, виданої СБУ.
( Пункт 24 в редакції Постанови КМ N 895 від 03.07.2006 )
25. Діяльність, пов'язана з видозміною голографічного захисного елемента, яка не призводить до зміни голографічного зображення (зміна форми голографічного елемента, нумерація, персоналізація, маркування тощо, в тому числі під час нанесення), виготовленням обладнання для голографічного захисту, а також надання послуг щодо монтажу виробничого та експлуатаційного устаткування, ідентифікації голографічних захисних елементів тощо може здійснюватися тільки ліцензіатами, які мають право провадити діяльність щодо впровадження голографічних захисних елементів.
Передача та зберігання голографічних захисних елементів
26. Виготовивши партію голографічних захисних елементів, виробник сповіщає Мінфін про завершення робіт.
( Пункт 26 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
27. Партія голографічних захисних елементів, яка передбачається для передачі замовнику, у присутності представників Мінфіну перевіряється та упаковується таким чином, щоб уникнути можливості несанкціонованого доступу. Упаковка опечатується (опломбовується) ідентифікаційними печатками виробника та Мінфіну. Процедура обліку та опечатування оформляється відповідним актом. В акті обов'язково зазначається кількість виготовлених голографічних захисних елементів, ідентифікаційні ознаки майстер-матриці та (або) її робочої копії.
Один примірник акта передається представникам Мінфіну. До акта додаються два контрольних зразки голографічних захисних елементів з партії, що була облікована, майстер-матриця (якщо вона передбачена технологічним процесом виготовлення) та (або) її робоча копія, повний опис голографічного захисного елемента.
( Пункт 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
28. Якщо для виконання замовлення виготовлялося декілька робочих копій майстер-матриці, обліковується та опечатується кожна окрема партія голографічних захисних елементів, яка виготовлялася на конкретній робочій копії майстер-матриці. При цьому на робочі копії наносяться ідентифікаційні номери.
29. Партія голографічних захисних елементів обліковується в Мінфіні та передається замовнику. Процедура приймання-передачі оформляється відповідним актом.
( Пункт 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
30. Майстер-матриця голографічного захисного елемента (робоча копія), що застосовується для державних потреб, зберігається в Мінфіні.
( Пункт 30 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
31. У разі виникнення необхідності в поновленні тиражу голографічного захисного елемента представники замовника, виконавця та Мінфіну здійснюють розкриття майстер-матриці або її робочої копії і передають її виконавцю для виготовлення. Процедура розкриття оформляється відповідним актом.
( Пункт 31 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
32. У разі виявлення пошкодження контрольних ознак упаковки майстер-матриця (робоча копія) у виробництво не допускається і передається Мінфіну. Процедура передачі оформляється актом, на підставі якого Мінфін із залученням виробника майстер-матриці (робочої копії майстер-матриці) приймає рішення щодо її подальшого використання та зберігання.
( Пункт 32 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
33. Виконавець відповідає за належне зберігання та використання майстер-матриці (робочої копії) в процесі виконання замовлення.
34. Голографічні елементи для захисту документів чи товарів, які виготовляються за ініціативою їх власників, видаються уповноваженому представнику замовника в присутності представників Мінфіну. Процедура передачі оформляється відповідним актом.
( Пункт 34 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
35. Майстер-матриці (робочі копії), що застосовуються для власних потреб замовників, зберігаються на умовах відповідального зберігання у замовників, виконавців, третіх осіб або за бажанням замовників у Мінфіні. Умови зберігання майстер-матриці (робочої копії) окремо зазначаються у договорі.
( Пункт 35 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 895 від 03.07.2006 )
36. Після отримання майстер-матриці (робочої копії) та облікованої партії голографічних захисних елементів замовник бере на себе відповідальність за їх зберігання, а також за належне їх застосування згідно з правилами внутрішнього розпорядку чи згідно з іншими документами, які регулюють застосування та зберігання голографічних захисних елементів замовником.
37. Облік голографічних захисних елементів ведеться їх замовниками та виробниками.
38. Порядок ведення обліку та надання звітності визначається Мінфіном.

................
Перейти до повного тексту