1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 березня 2016 р. № 170
Київ
Про затвердження Порядку ввезення, першого постачання та цільового використання товарів, визначених частиною восьмою статті 287 Митного кодексу України, для використання у виробництві товарів оборонного призначення
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1321 від 25.11.2022 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1321 від 25.11.2022 )
Відповідно до пункту 197.23 статті 197 Податкового кодексу України та частини восьмої статті 287 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ввезення, першого постачання та цільового використання товарів, визначених частиною восьмою статті 287 Митного кодексу України, для використання у виробництвітоварівоборонного призначення, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1321 від 25.11.2022 )
2. Державній митній службі щоквартально надавати Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості інформацію про ввезені товари, визначені частиною восьмою статті 287 Митного кодексу України, для використання у виробництві товарів оборонного призначення.
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1321 від 25.11.2022 )
Зазначену інформацію надавати у розрізі суб'єктів господарювання, державних замовників у сфері оборони із зазначенням обсягів звільнення від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість.
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1321 від 25.11.2022 )
3. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 березня 2016 р. № 170
ПОРЯДОК
ввезення, першого постачання та цільового використання товарів, визначених частиною восьмою статті 287 Митного кодексу України, для використання у виробництві товарів оборонного призначення
( Див. текст )
1. Цей Порядок визначає механізм ввезення виконавцями державного контракту (договору) з оборонних закупівель на митну територію України в митному режимі імпорту складових (матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних виробів), визначених частиною восьмою статті 287 Митного кодексу України (далі - товари), для використання у виробництві товарів оборонного призначення, визначених такими згідно з пунктом 29 частини першої статті 1 Закону України "Про оборонні закупівлі", якщо замовником такої продукції є державний замовник у сфері оборони, визначений Кабінетом Міністрів України, та цільового використання товарів, які під час такого ввезення звільняються від оподаткування ввізним митом, а операції з їх ввезення на митну територію України та з першого постачання на митній території України - від обкладення податком на додану вартість.
2. Терміни "оборонні закупівлі", "державні замовники у сфері оборони", "виконавець державного контракту (договору) з оборонних закупівель", "співвиконавці/субпідрядники", "державний контракт (договір)", "товари оборонного призначення" вживаються в цьому Порядку у значенні, наведеному в Законі України "Про оборонні закупівлі".
Державні замовники у сфері оборони визначені постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 р. № 363 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 33, ст. 1916).
3. Дія цього Порядку поширюється на співвиконавців/субпідрядників державного контракту (договору) у разі, коли державним контрактом (договором) з оборонних закупівель визначено залучення співвиконавця/ субпідрядника шляхом передачі йому на виконання частки державного контракту (договору) з оборонних закупівель.
Для підтвердження відповідності товарів вимогам, визначеним частиною восьмою статті 287 Митного кодексу України, виконавець державного контракту (договору) з оборонних закупівель подає митниці, що здійснює митне оформлення товарів, заяву із зазначенням найменування товарів, їх кодів згідно з УКТЗЕД, кількості, вартості та призначення, країни походження товарів, найменування державного замовника у сфері оборони (далі - державний замовник) та виконавця державного контракту (договору) з оборонних закупівель, до якої додаються:
засвідчені в установленому порядку копії:
- зовнішньоекономічного договору (контракту) на постачання товару або іншого документа, який є підставою для ввезення товарів на митну територію України;
- державного контракту (договору), укладеного з державним замовником;
- електронного повідомлення про внесення його до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів);
- технічного паспорта або іншого документа заводу-виробника на кожний товар, який ввозиться на митну територію України;
документ, який підтверджує зобов’язання виконавця державного контракту (договору) з оборонних закупівель щодо використання ввезених товарів виключно у власному виробництві товарів оборонного призначення на виконання державного контракту (договору), укладеного з державним замовником.

................
Перейти до повного тексту