- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 23 грудня 2009 р. N 1687-р Київ |
( Розпорядження втратило чинність на підставі
Розпорядження КМ
N 1869-р від 22.09.2010 )
Про схвалення Концепції Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2015 року
1. Схвалити Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2015 року, що додається.
Визначити Міністерство аграрної політики державним замовником Програми.
2. Міністерству аграрної політики разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2015 року.
3. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2004 р.
N 557 "Про схвалення Концепції Державної програми створення сприятливих умов для стабілізації та розвитку тваринництва на 2005-2010 роки" (Офіційний вісник України, 2004 р., N 32, ст. 2168).
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2009 р. N 1687-р
КОНЦЕПЦІЯ
Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2015 року
Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма
Тваринництво є однією з провідних галузей агропромислового комплексу, яка забезпечує виробництво продукції тваринного походження в обсягах, що відповідають показникам продовольчої безпеки і забезпечують можливість її експорту.
Разом з тим основною проблемою галузі тваринництва є зменшення обсягу виробництва продукції тваринного походження і поголів'я сільськогосподарських тварин. Так, порівняно з 1990 роком чисельність корів зменшилася в 2,9 раза, свиней - в 3, свійської птиці - в 1,4 раза. Найбільших втрат зазнало промислове тваринництво, зокрема поголів'я корів зменшилося в 9,9 раза, свиней - в 5,2, овець - в 23,8 раза. Виробництво м'яса всіх видів сільськогосподарських тварин у забійній масі зменшилося в 2,3 раза, в тому числі яловичини - в 3,6, свинини - в 2,5, а молока в 2 рази. На душу населення вироблено у 2008 році 51 кілограм м'яса і 208 кілограмів молока при раціональній нормі споживання відповідно 80 і 380 кілограмів.
За даними Держкомстату, в 2008 році рівень збитковості галузі тваринництва від реалізації великої рогатої худоби становив 21,05 відсотка, овець і кіз - 21,49, свійської птиці - 6,29, вовни - 81,31 відсотка. Рентабельним було лише виробництво молока (13,16 відсотка) та яєць (2,96 відсотка).
Через втрату економічної заінтересованості у виробництві продукції тваринного походження зменшено на 26 відсотків площі сільськогосподарських угідь та на 86 відсотків, або у 7 разів, виробництво всіх видів кормів у перерахунку на кормову одиницю.
Ринок продукції тваринного походження характеризується незбалансованістю попиту і пропонування, низькою платоспроможністю населення, а також недостатньо розвинутою інфраструктурою.
Потреба в розробленні Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2015 року (далі - Програма) викликана необхідністю докорінних змін у галузі тваринництва та забезпечення її стабільного розвитку.
Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв'язання програмним методом
Основними причинами виникнення проблеми є:
невідповідність закупівельних цін на молоко, м'ясо, вовну і ресурси для їх виробництва;
нестабільна цінова ситуація, низька платоспроможність населення;
висока енергоємність виробництва одиниці продукції тваринного походження, виконаних робіт і наданих послуг;
морально застаріла організація виробництва продукції тваринного походження;
зменшення обсягу експорту продукції тваринного походження;
недосконалість:
- системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців з питань тваринництва;
- фінансово-економічного механізму державної підтримки тваринництва;
- механізму державного регулювання імпорту продукції тваринного походження та надання кредитів вітчизняним виробникам такої продукції;
- системи організації виробництва продукції тваринного походження;
неузгодженість процесів виробництва, переробки і реалізації продукції тваринного походження.
Забезпечення стабільного розвитку тваринництва потребує концентрації фінансових, матеріально-технічних, управлінських ресурсів, залучення науково-технічного потенціалу.
На сьогодні необхідно вжити заходів до підвищення інвестиційної привабливості тваринництва, технічної і технологічної модернізації виробництва продукції тваринного походження, поліпшення її якості та просування на зовнішній ринок, приведення системи контролю за безпечністю та якістю продукції тваринного походження і санітарного контролю у сфері її виробництва у відповідність з міжнародними вимогами.
Мета Програми
Метою Програми є створення умов для забезпечення стабільного розвитку тваринництва шляхом зменшення енергоємності виробництва одиниці продукції тваринного походження, виконаних робіт і наданих послуг, зокрема оптимізації структури енергоспоживання під час виробництва такої продукції, створення системи нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, використання альтернативних видів палива та відновлювальних джерел енергії, запровадження екологічно безпечних технологічних процесів виробництва продукції тваринного походження, забезпечення продовольчої безпеки держави, збільшення обсягу експорту зазначеної продукції, удосконалення системи державного контролю у галузі тваринництва.
................Перейти до повного тексту