1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 лютого 2024 р. № 168
Київ
Про затвердження Порядку організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану, що додається.
2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє у період воєнного стану та 180 днів з дня його припинення чи скасування.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 29


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 лютого 2024 р. № 168
ПОРЯДОК
організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії центральних органів виконавчої влади, державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, інших державних органів (далі - центральні органи виконавчої влади, інші державні органи) щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану.
Дія цього Порядку не поширюється на процедуру залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 8, ст. 340).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
логістичний пункт - спеціально обладнаний і забезпечений відповідною технікою та персоналом об’єкт на території держави-партнера, що використовується для прийняття, перевантаження, передачі та вивезення на територію України озброєння, військової та спеціальної техніки, матеріально-технічних засобів у якості міжнародної військової допомоги;
міжнародна військова допомога - цільова адресна допомога, що надається силам безпеки і силам оборони відповідно до визначеної ними потреби державами-партнерами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України під час воєнного стану у вигляді озброєння, військової та спеціальної техніки, матеріально-технічних засобів, робіт і послуг, інших не заборонених законодавством ресурсів, крім фінансових ресурсів у національній чи іноземній валюті.
Терміни "сили безпеки", "сили оборони" використовуються у значенні, наведеному в Законі України "Про національну безпеку України", терміни "органи військового управління", "особливий період" - у значенні, наведеному в Законі України "Про оборону України", а терміни "органи управління логістичним забезпеченням" та "матеріально-технічні засоби" - у значенні, наведеному в Порядку логістичного забезпечення сил оборони під час виконання завдань з оборони держави, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1208 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 12, ст. 401).
Організація залучення міжнародної військової допомоги
3. Міноборони разом з центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами організовує залучення міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони.
Для залучення міжнародної військової допомоги Міноборони, центральні органи виконавчої влади, інші державні органи:
ініціюють звернення до держав-партнерів шляхом надсилання відповідних запитів, листів про надання Україні міжнародної військової допомоги;
проводять перемовини, консультації з офіційними представниками держав-партнерів з питань надання Україні міжнародної військової допомоги;

................
Перейти до повного тексту