1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 31 січня 2000 р. N 168
Київ
Про порядок передачі права на завершення припинених будівництвом об'єктів житла
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1469 від 27.09.2000 )
З метою реалізації Указу Президента України від 15 липня 1999 р. N 856 "Про Основні напрями забезпечення житлом населення України на 1999 - 2005 роки" та розпорядження Президента України від 27 жовтня 1999 р. N 276 "Про заходи щодо завершення будівництва недобудованих жилих будинків" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок передачі права на завершення припинених будівництвом об'єктів житла (додається).
Рекомендувати виконавчим органам рад застосовувати зазначене Положення під час завершення припинених будівництвом об'єктів житла, які споруджувались за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел фінансування.
2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
координувати роботу із залучення коштів інвесторів для завершення припинених будівництвом об'єктів житла;
у тримісячний термін розробити і затвердити заходи щодо залучення коштів інвесторів для завершення припинених будівництвом об'єктів житла та скласти реєстри зазначених об'єктів;
забезпечити організацію роботи із складання списків громадян, які погодилися сплатити частину вартості квартир для фінансування завершення припинених будівництвом об'єктів житла і перебувають на квартирному обліку, та надавати їм організаційну допомогу в створенні житлово-будівельних кооперативів для передачі їм права на завершення зазначених об'єктів.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 24
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 січня 2000 р. N 168
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок передачі права на завершення припинених будівництвом об'єктів житла
1. Це Положення визначає порядок передачі права замовника-інвестора на завершення припинених будівництвом об'єктів житла (далі - об'єкт), які споруджувалися за рахунок коштів державного бюджету та державних підприємств, юридичним особам, місцевим органам виконавчої влади, виконавчим органам рад, фондам підтримки індивідуального та молодіжного житлового будівництва.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
замовник - юридична особа, яка видає замовлення на будівництво, укладає договір підряду (контракт), контролює хід його виконання, приймає завершені роботи, здійснює розрахунки за них;
замовник-інвестор - юридична особа, місцевий орган виконавчої влади, виконавчий орган рад, фонди підтримки індивідуального та молодіжного житлового будівництва, які одночасно поєднують в собі функції замовника та інвестора;
інвестор - громадянин, юридична особа, місцевий орган виконавчої влади, виконавчий орган рад, фонди підтримки індивідуального та молодіжного житлового будівництва, які вкладають кошти, матеріальні та інші ресурси в об'єкти будівництва, забезпечують їх фінансування;
підрядник - юридична особа, яка укладає договір підряду (контракт) на будівництво (проектування) об'єктів, відповідно до визначених у ньому умов виконує передбачені договором підряду (контрактом) роботи і передає їх замовникові.
3. Пріоритетне право на участь у завершенні будівництва об'єкта мають громадяни, які перебувають на квартирному обліку і погодилися сплатити частину вартості квартир.
Зазначені громадяни беруть участь у завершенні будівництва об'єкта через житлово-будівельні кооперативи або безпосередньо через замовника. При цьому їм пропонуються об'єкти з найвищим рівнем будівельної готовності.
4. Ініціатива щодо передачі права на завершення будівництва об'єкта може виходити від інвестора, замовника або замовника-інвестора.
5. Попередній замовник-інвестор складає перелік об'єктів з оцінкою їх технічного стану і подає його місцевому органу виконавчої влади за місцем їх розташування.
6. Місцеві органи виконавчої влади складають та затверджують реєстри об'єктів за формою згідно з додатком, визначають свою участь у завершенні будівництва цих об'єктів, розробляють та затверджують заходи щодо залучення коштів інвесторів.
У реєстрі залежно від рівня будівельної готовності визначаються конкретні об'єкти, що мають бути запропоновані громадянам відповідно до їх пріоритетних груп, визначених Указом Президента України від 15 липня 1999 р. N 856 "Про Основні напрями забезпечення житлом населення України на 1999 - 2005 роки", а також іншим інвесторам.

................
Перейти до повного тексту