- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 лютого 2002 р. N 167 Київ |
Про затвердження Програми подальшого реформування та державної підтримки кримінально-виконавчої системи на 2002-2005 роки
З метою подальшого реформування та державної підтримки кримінально-виконавчої системи Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму подальшого реформування та державної підтримки кримінально-виконавчої системи на 2002-2005 роки (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству фінансів і Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції передбачати щороку в проектах Державного бюджету України і Державної програми економічного і соціального розвитку України видатки на реалізацію Програми в межах асигнувань, визначених для Державного департаменту з питань виконання покарань.
3. Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, комісіям з питань гуманітарної допомоги при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях сприяти наданню органам і установам виконання покарань гуманітарної допомоги для задоволення потреб осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.
4. Центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, які визначені виконавцями Програми, щороку до 20 січня подавати Державному департаменту з питань виконання покарань інформацію про хід виконання Програми.
5. Державному департаменту з питань виконання покарань щороку в лютому подавати Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про виконання Програми.
Прем'єр-міністр України | А.КІНАХ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 лютого 2002 р. N 167
ПРОГРАМА
подальшого реформування та державної підтримки кримінально-виконавчої системи на 2002-2005 роки
Загальні положення
Забезпечення належних умов виконання покарань безпосередньо пов'язане з дотриманням прав людини. Протягом останніх років поетапно здійснено ряд заходів щодо реформування кримінально-виконавчої системи, спрямованих на подальшу гуманізацію відбування покарань, зміцнення законності в місцях позбавлення волі, підвищення професіоналізму та відповідальності працівників органів і установ виконання покарань.
Подальше реформування кримінально-виконавчої системи пов'язане з необхідністю виконання у повному обсязі міжнародних зобов'язань України щодо умов виконання покарань, гарантування прав і поваги до людської гідності ув'язнених, розширення державної підтримки органів і установ виконання покарань.
Реформування кримінально-виконавчої системи передбачається здійснювати за такими основними напрямами:
поліпшення нормативно-правового регулювання діяльності кримінально-виконавчої системи;
зміцнення матеріальної бази органів і установ виконання покарань, поліпшення умов тримання ув'язнених;
запровадження нових форм і методів роботи із засудженими, посилення виховного впливу на них, забезпечення ефективної соціальної адаптації;
поліпшення кадрового забезпечення органів і установ виконання покарань.
Для підтримання стабільного функціонування органів і установ виконання покарань, належного організаційного, правового, кадрового, фінансового та матеріального забезпечення їх діяльності, поліпшення умов тримання ув'язнених, гарантування їх прав і поваги до людської гідності необхідно здійснити відповідні заходи.
Вдосконалення законодавчої бази
1. Забезпечити взаємодію з комітетами Верховної Ради України стосовно розгляду проекту Кримінально-виконавчого кодексу України.
Державний департамент з питань
виконання покарань.
Постійно, до прийняття Кодексу
Верховною Радою України.
2. Розробити та подати на розгляд Верховної Ради України:
проект Закону України "Про державну службу виконання покарань в Україні";
пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" стосовно поширення дії норм цього Закону на осіб рядового і начальницького складу органів і установ виконання покарань.
Державний департамент з питань
виконання покарань, Мін'юст.
2002 рік.
3. Підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавства стосовно економічного стимулювання суб'єктів підприємницької діяльності, які розміщують на підприємствах кримінально-виконавчої системи замовлення на виробництво продукції (надання послуг).
Державний департамент з питань
виконання покарань, Мінекономіки,
Мінфін, Державна податкова
адміністрація.
2002 рік.
4. Вивчити досвід держав - членів Європейського Союзу та США і підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавства про взаємодію органів і установ виконання покарань з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування стосовно фінансового і матеріально-технічного забезпечення органів і установ виконання покарань за рахунок місцевих бюджетів, а також організації громадських робіт і залучення до них осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі.
Державний департамент з питань
виконання покарань, Мінекономіки,
Рада міністрів Автономної Республіки
Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські
держадміністрації.
2002 рік.
Організаційні заходи
5. Забезпечити з урахуванням адміністративно-територіального устрою України відбування покарань у виді позбавлення волі основною частиною засуджених за місцем проживання або вчинення злочину, а також утворити установи для виконання нових видів покарань, передбачених
Кримінальним кодексом України. З цією метою переобладнати споруди та будівлі лікувально-трудових профілакторіїв.
Державний департамент з питань
виконання покарань, Рада міністрів
Автономної Республіки Крим, обласні,
Київська та Севастопольська міські
держадміністрації.
2002 рік.
6. Разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити положення або інструкції із взаємодії:
оперативних підрозділів установ виконання покарань, слідчих ізоляторів з оперативними підрозділами правоохоронних органів, яким надано право проводити оперативно-розшукову діяльність, у тому числі щодо користування інформаційними базами даних, архівами, а також закритими каналами передачі інформації;
органів і установ виконання покарань з органами та підрозділами МВС щодо спільних дій у разі введення особливого режиму в місцях позбавлення волі відповідно до статті
81-1 Виправно-трудового кодексу України.
Державний департамент з питань
виконання покарань, МВС.
2002 рік.
7. Підготувати і подати Кабінетові Міністрів України проект положення про кримінально-виконавчу інспекцію.
Державний департамент з питань
виконання покарань.
2002 рік.
Поліпшення умов відбування покарань та медичного забезпечення осіб, які тримаються в місцях позбавлення волі
8. З урахуванням положень відповідних міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, і
Кримінального кодексу України розробити та запровадити нову систему класифікації, розподілу та розміщення в них осіб, засуджених до позбавлення волі, а також тримання в місцях позбавлення волі неповнолітніх.
................Перейти до повного тексту