1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 березня 1993 р. N 166
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 158 від 15.02.2002 )
Питання Міністерства економіки
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 322 від 18.05.94 N 409 від 15.06.94 N 749 від 01.11.94 N 1348 від 04.11.96 Розпорядженням КМ N 100-р від 20.03.2001 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Підпорядкувати Міністерству економіки відділи у справах роздержавлення власності і демополізації виробництва та державні інспекції по контролю за цінами в Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Міністерству фінансів передбачити в проекті Державного бюджету на 1993 рік кошти на утримання центрального апарату Міністерства економіки, зазначених відділів і державних інспекцій з контролю за цінами.
2. Ліквідувати Державну інспекцію України по контролю за цінами, передавши її функції, чисельність працівників, кошти на утримання апарату Міністерства економіки.
3. Установити, що Міністерство економіки є правонаступником колишніх Міністерства у справах роздержавлення власності і демонополізації виробництва та Державної інспекції України по контролю за цінами щодо майнових прав і обов'язків.
4. Затвердити Положення про Міністерство економіки, що додається.
5. Установити граничну чисельність працівників центрального апарату Міністерства економіки у кількості 1050 одиниць.
6. Дозволити Міністерству економіки мати вісім заступників Міністра, у тому числі одного першого, а також колегію у кількості 20 чоловік.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1348 від 04.11.96, Розпорядженням КМ N 100-р від 20.03.2001 )
7. Створити в Міністерстві економіки Державну інспекцію з контролю за цінами.
Установити, що Державна інспекція з контролю за цінами Міністерства економіки та державні інспекції з контролю за цінами в Республіці Крим, областях, мм.Києві та Севастополі виконують завдання, функції та мають права, передбачені Положенням про Державну інспекцію України по контролю за цінами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1991 р. N 353.
8. Установити чисельність працівників державних інспекцій з контролю за цінами в Республіці Крим, областях, мм.Києві та Севастополі у кількості 1450 одиниць.
( Пункт 9 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 749 від 01.11.94 )
10.
( Пункт 10 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 409 від 15.06.94 в частині виплати надбавок за персональні звання )
Зберегти за працівниками Державної інспекції з контролю за цінами в Республіці Крим, областях, мм.Києві та Севастополі надбавки за персональні звання, а також пільги в порядку і розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1991 р. N 353.
11. У пункті 3 постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1992 р. N 182 "Про державні комітети та інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи державної виконавчої влади" (ЗП України, 1992 р., N 4, ст.107) виключити слова "Державна інспекція України по контролю за цінами".
12. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Ради Міністрів Української РСР від 11 квітня 1991 р. N 84 "Про створення органів державного контролю за цінами" (ЗП УРСР, 1991 р., N 4, ст.34);
постанову Кабінету Міністрів УРСР від 16 серпня 1991 р. N 147 "Питання Міністерства УРСР у справах роздержавлення власності і демонополізації виробництва";
постанову Кабінету Міністрів України від 8 травня 1992 р. N 235 "Питання Міністерства економіки України", крім пункту 3.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА

А.ЛОБОВ
Інд.18
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 березня 1993 р. N 166
ПОЛОЖЕННЯ
про Міністерство економіки України
1. Міністерство економіки (Мінекономіки) є центральним органом державної виконавчої влади, підвідомчим Кабінету Міністрів України.
Міністерство здійснює розробку пропозицій щодо стратегії соціально-економічного розвитку України та формує організаційно-економічний механізм її здійснення.
2. Мінекономіки у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням. У межах своїх повноважень Міністерство організує виконання актів законодавства України і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією.
Міністерство узагальнює практику застосування законодавства з питань, що входять до його повноважень, розробляє пропозиції щодо вдосконалення цього законодавства та вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України.
3. Основними завданнями Мінекономіки є:
розробка пропозицій про формування державної економічної політики;
визначення пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку України, структурної перебудови економіки, розробка проектів короткотермінових, середньотермінових і довготермінових прогнозів та індикативних планів;
підготовка проектів комплексних державних програм з економічних проблем, координація діяльності органів державної виконавчої влади, пов'язаної з виконанням цих програм;
створення організаційно-економічного механізму поглиблення економічної реформи, опрацювання пропозицій щодо державного регулювання економіки;
опрацювання пропозицій щодо формування регіональної політики, розвитку мінерально-сировинної бази, участь у створенні економічного механізму природокористування, охорони навколишнього природного середовища;
формування та здійснення державної цінової політики, впровадження різних методів цінового регулювання, здійснення державного контролю за цінами.
4.Мінекономіки відповідно до покладених на нього завдань:
1) розробляє напрями структурної, інвестиційної та інноваційної політики;
2) розробляє прогнози та індикативні плани соціально-економічного розвитку України;
3) складає баланси національної економіки;
4) готує пропозиції щодо формування державної інвестиційної політики, здійснює контроль за реалізацією інвестиційних програм, які виходять із визначених напрямів структурної перебудови економіки;
5) аналізує та узагальнює стан і тенденції розвитку економіки, її ресурсно-виробничого потенціалу, цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку України, окремих її регіонів, розробляє методи регулювання розвитку економіки, її галузевої та територіальної структури, здійснює координацію міжгалузевих зв'язків;

................
Перейти до повного тексту