- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 лютого 2021 р. № 162 Київ |
Про внесення змін до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції
Внести до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2015 р. № 345 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 44, ст. 1372; 2018 р., № 2, ст. 49, № 36, ст. 1266; 2019 р., № 90, ст. 3000), зміни, виклавши його в редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 лютого 2015 р. № 345
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 17 лютого 2021 р. № 162)
ПОРЯДОК
постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає особливості механізму постачання (у тому числі прийняття на озброєння (постачання) в умовах особливого періоду, надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції (далі - особливий період) озброєння, військової і спеціальної техніки (далі - військова техніка), що розроблені підприємствами України згідно з планами закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями, річними та трирічними планами закупівель (далі - плани закупівель), за власні кошти таких підприємств або кошти іноземної держави, а також військової техніки іноземного виробництва.
Після закінчення умов особливого періоду державним замовником приймається рішення про зняття з експлуатації військової техніки, що допущена до експлуатації на особливий період, або прийняття її на озброєння (постачання) в установленому порядку.
2. У цьому Порядку термін "визначальні відомчі випробування" означає випробування, що проводяться комісією державного замовника для визначення значень характеристик зразка військової техніки із встановленими значеннями показників точності та (або) достовірності.
3. Організація та порядок проведення визначальних відомчих випробувань військової техніки, права та обов'язки членів комісії визначаються наказами державного замовника.
Державні замовники для допуску до експлуатації зразка військової техніки та боєприпасу (прийняття на озброєння) можуть використовувати результати визначальних відомчих випробувань, які проведені іншим державним замовником.
4. Порядок ведення обліку та використання військової техніки, що надходить як матеріально-технічна допомога (у тому числі міжнародна), визначається наказами відповідного державного замовника.
5. Діяльність з розроблення, поставлення на виробництво та виробництва зразків військової техніки у разі потреби провадиться з додержанням вимог законодавства про державну таємницю.
Порядок прискореного постачання зразків військової техніки визначається державним контрактом (договором) згідно з планами закупівель.
6. Рішення про необхідність прискореного завершення дослідно-конструкторських робіт з розроблення зразка військової техніки, що виготовлений та перебуває на етапі проведення попередніх випробувань, приймається державним замовником у разі виникнення нагальної потреби в особливий період.
7. Державним замовником разом з підприємством - головним виконавцем дослідно-конструкторських робіт з розроблення зразка військової техніки вносяться зміни до державного контракту (договору) у частині визначення умов прискореного завершення таких робіт.
8. Попередні випробування проводяться відповідно до програми державних випробувань.
9. У разі отримання позитивних результатів попередніх випробувань державний замовник приймає рішення про серійне виробництво зразка військової техніки згідно з документацією головного конструктора.
10. Державний замовник подає головному органу у сфері планування оборонних закупівель пропозиції щодо внесення змін до планів закупівель на відповідний бюджетний період для його закупівлі.
11. Державний замовник здійснює кодифікацію предмета постачання, вводить його до штатів і табелів до них та видає наказ про прийняття зразка військової техніки на озброєння (постачання).
12. Умови здійснення розробником авторського супроводження (нагляду) визначаються в державному контракті (договорі).
Постачання зразків військової техніки, що розроблені підприємствами України за власні кошти або кошти іноземної держави, серійне виробництво яких здійснюється для постачання на експорт
13. Потреба у забезпеченні зразками військової техніки, що розроблені підприємствами України за власні кошти або кошти іноземної держави, серійне виробництво яких здійснюється для постачання на експорт, визначається державним замовником у разі виникнення нагальної потреби в особливий період.
14. Рішення про експлуатацію зразка військової техніки в особливий період державний замовник приймає за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технічних характеристик такого зразка, перевірки робочої конструкторської документації та ознайомлення з результатами попередніх випробувань (у разі їх наявності).
................Перейти до повного тексту