1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 жовтня 2000 р. N 1608
Київ
Про затвердження Програми протидії контрабанді та реалізації на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів на 2000 - 2001 роки
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму протидії контрабанді та реалізації на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів на 2000 - 2001 роки, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, відповідальним за виконання заходів затвердженої згідно з цією постановою Програми, інформувати щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, Кабінет Міністрів України про стан справ.
Перший
віце-прем'єр-міністр України

Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 жовтня 2000 р. N 1608
ПРОГРАМА
протидії контрабанді та реалізації на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів на 2000 - 2001 роки
I. Загальна частина
Незважаючи на комплекс організаційно-практичних заходів, здійснених центральними органами виконавчої влади (насамперед правоохоронними і контролюючими) з метою посилення боротьби з контрабандою, негативні процеси тривають і набувають організованих форм. Це завдає значної шкоди економіці.
Основними причинами активізації контрабандної діяльності в Україні є:
недосконалість законодавства з питань протидії контрабанді та реалізації на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів;
відсутність дієвої системи контролю за реалізацією на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів.
Метою цієї Програми є:
виявлення причин збільшення обсягу контрабанди та реалізації на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів, низької ефективності боротьби з цими явищами;
посилення контролю з боку центральних органів виконавчої влади за додержанням вимог законодавства, що регулює зовнішньоекономічну діяльність, здійсненням заходів щодо запобігання незаконному переміщенню через митний кордон товарів та їх реалізації на внутрішньому ринку;
удосконалення форм і методів протидії організованим злочинним угрупованням, пов'язаним з контрабандою;
поліпшення взаємодії підрозділів правоохоронних органів України між собою та відповідними органами суміжних держав.
Основними завданнями Програми є:
визначення заходів, необхідних для створення дієвого механізму боротьби з контрабандою, та умов, які унеможливлять реалізацію на внутрішньому ринку незаконно ввезених товарів, у тому числі шляхом активізації дій державних органів для припинення контрабанди;
об'єднання заходів організаційного, оперативно-розшукового, правового та інформаційного характеру з метою створення системи надійного захисту від контрабандного переміщення товарів через митний кордон та запобігання їх реалізації на внутрішньому ринку;
активізація роботи, пов'язаної з виявленням та викриттям злочинних угруповань, окремих осіб, які займаються контрабандною діяльністю або сприяють її провадженню.
II. Правове забезпечення виконання Програми
1. Сприяти прискоренню розроблення та прийняття:
а) нової редакції Митного кодексу України.
Держмитслужба, Мін'юст, Мінфін, Мінекономіки, МВС, СБУ, Держкомкордон. IV квартал 2000 року;
б) проектів законів України:
про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо часткової декриміналізації статті 70.
Держмитслужба, МВС, Мін'юст, Держкомкордон, СБУ. IV квартал 2000 року;
про внесення змін до статей 10, 11, 29, 34, 35, 38, 208 і 209 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Держмитслужба, МВС, Мін'юст, Держкомкордон, СБУ. IV квартал 2000 року.
2. Розробити проект нормативно-правового акта, який передбачав би виплату винагороди особам, які посприяли виявленню чи припиненню факту контрабанди або порушень митних правил, у розмірі певного відсотка загальної вартості товарно-матеріальних цінностей, конфіскованих в результаті розгляду справи про адміністративне правопорушення або кримінальної справи.
Держмитслужба, МВС, Державна податкова адміністрація, Мін'юст, Держкомкордон, Мінфін, СБУ, Мінпраці. II квартал 2001 року.
3. Підготувати пропозиції про внесення змін до актів законодавства з питань запровадження дієвого механізму відрахування відповідного відсотка коштів, отриманих від реалізації затриманих товарів, для правоохоронних органів із спрямуванням цих сум на придбання нової техніки, стимулювання працівників, які безпосередньо брали участь у затриманні контрабанди.
Держмитслужба, Держкомкордон, Мінфін, Мінекономіки, СБУ, Державна податкова адміністрація, МВС. II квартал 2001 року.
4. Підготувати пропозиції щодо удосконалення правової бази стосовно захисту прав інтелектуальної власності з метою запобігання незаконному виготовленню, введенню в господарський обіг та переміщенню контрафактної продукції.
МОН, Мінекономіки, Антимонопольний комітет, Держстандарт, Держмитслужба, МВС, Державна податкова адміністрація, Мін'юст. IV квартал 2000 року.
5. Підготувати пропозиції щодо внесення змін до:
Декрету Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1993 р. N 30 "Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення".
Держстандарт, Мінфін. I квартал 2001 року;
постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. N 108 щодо запровадження супроводу товарів копіями сертифікатів відповідності державної системи сертифікації, захищених голографічними елементами.

................
Перейти до повного тексту