1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про спеціальну економічну зону "Рені"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 25, ст.196 ) ( Із змінами, внесеними згідно із Законом N 2505-IV від 25.03.2005, ВВР, 2005, N 17, N 18-19, ст.267 )
Цей Закон визначає порядок створення, функціонування та ліквідації спеціальної економічної зони "Рені".
Стаття 1. Створення спеціальної економічної зони "Рені"
1. Спеціальна економічна зона "Рені" (далі - СЕЗ "Рені") створюється на строк 30 років на території міста Рені Одеської області загальною площею 94,36 гектара в межах земельної ділянки, наданої у користування Ренійському морському торговельному порту. Оригінал карти СЕЗ "Рені" зберігається в Ренійській міській раді.
2. Метою створення СЕЗ "Рені" є залучення інвестицій у пріоритетні галузі виробництва для збереження існуючих та створення нових робочих місць, впровадження новітніх технологій, сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків та підприємництва, завантаження потужностей портового комплексу та розвитку його інфраструктури, збільшення поставок високоякісних товарів та послуг, створення сучасної виробничої, транспортної і ринкової інфраструктури.
3. На території СЕЗ "Рені" встановлюється та діє спеціальний правовий режим економічної діяльності, визначений Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Стаття 2. Особливості дії законодавства України у СЕЗ "Рені"
1. Законодавство України у СЕЗ "Рені" діє в межах Конституції України з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" та цим Законом.
2. Органи виконавчої влади на території СЕЗ "Рені" діють в межах повноважень, що передбачені Конституцією та законами України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" та цим Законом.
( Частину третю статті 2 виключено на підставі Закону N 2505-IV від 25.03.2005 ) ( Частину четверту статті 2 виключено на підставі Закону N 2505-IV від 25.03.2005 )
Стаття 3. Органи управління СЕЗ "Рені"
Органами управління СЕЗ "Рені" є:
Одеська обласна державна адміністрація;
Ренійська районна державна адміністрація;
Ренійська міська рада та її виконавчий комітет у межах своїх повноважень;
орган господарського розвитку і управління СЕЗ "Рені".
Стаття 4. Повноваження Одеської обласної державної адміністрації, Ренійської районної державної адміністрації, Ренійської міської ради та її виконавчого комітету щодо управління СЕЗ "Рені"
1. Одеська обласна державна адміністрація та Ренійська районна державна адміністрація здійснюють свої повноваження на території СЕЗ "Рені" відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеві державні адміністрації", цього Закону та інших нормативно-правових актів.
2. До сфери повноважень Одеської обласної державної адміністрації також належать:
визначення стратегічних напрямів розвитку СЕЗ "Рені";
надання центральним органам виконавчої влади інформації щодо функціонування СЕЗ "Рені";
внесення пропозицій про зміни в статусі СЕЗ "Рені" у порядку, встановленому законодавством України;
здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом.
3. До сфери повноважень Ренійської районної державної адміністрації також належать:
реєстрація суб'єктів СЕЗ "Рені", що реалізують на території СЕЗ "Рені" інвестиційні проекти, затверджені виконавчим комітетом Ренійської міської ради;
утворення, ліквідація, реорганізація органу господарського розвитку і управління СЕЗ "Рені" за поданням виконавчого комітету Ренійської міської ради;
організація підготовки (перепідготовки) кадрів;
регулювання залучення до роботи у СЕЗ "Рені" іноземних працівників;
здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом.
4. Ренійська міська рада та її виконавчий комітет здійснюють свої повноваження на території СЕЗ "Рені" відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", цього Закону та інших нормативно-правових актів.
5. До сфери повноважень Ренійської міської ради та її виконавчого комітету також належать:
затвердження стратегічних та поточних програм розвитку СЕЗ "Рені";
забезпечення необхідних умов функціонування державних органів, розташованих на території СЕЗ "Рені";
укладення з органом господарського розвитку і управління СЕЗ "Рені" генеральної угоди про передачу йому в користування земельних ділянок та природних ресурсів місцевого значення, розташованих на території СЕЗ "Рені";
розгляд і затвердження в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, інвестиційних проектів, що реалізуються на території СЕЗ "Рені";
укладення договору (контракту) з суб'єктом СЕЗ "Рені" щодо умов реалізації інвестиційного проекту в порядку, встановленому Ренійською міською радою;
здійснення інших повноважень, передбачених цим Законом.
Стаття 5. Повноваження органу господарського розвитку і управління СЕЗ "Рені"
1. Органом господарського розвитку СЕЗ "Рені" є юридична особа, утворена Ренійською районною державною адміністрацією за поданням виконавчого комітету Ренійської міської ради.

................
Перейти до повного тексту