1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 11 лютого 2009 р. N 159-р
Київ
Деякі питання реалізації державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів
1. Визначити:
Мінпаливенерго центральним органом виконавчої влади з питань координації здійснення заходів, пов'язаних із зменшенням обсягів споживання природного газу підприємствами всіх галузей національної економіки;
Мінжитлокомунгосп центральним органом виконавчої влади з питань координації здійснення заходів, пов'язаних з переведенням населених пунктів на опалення з використанням електроенергії, а також заміни у житлових будинках газових плит на електричні.
2. Мінпаливенерго, НАЕР, Мінпромполітики, Мінжитлокомунгоспу, іншим заінтересованим центральним органам виконавчої влади, НАК "Нафтогаз України" за результатами аналізу балансу споживання природного газу в 2008 році подати у тижневий строк пропозиції щодо істотного скорочення обсягів (у відсотках) його використання за напрямами виробничої діяльності, зокрема шляхом заміни природного газу альтернативними джерелами енергії та видами палива.
3. Покласти на керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, НАК "Нафтогаз України" персональну відповідальність за вжиття протягом 2009 року вичерпних заходів до істотного зменшення обсягу споживання природного газу, збільшення обсягу використання альтернативних джерел енергії, впровадження енергоефективних технологій та обладнання.
4. НАЕР прискорити у 2009 році розроблення національних стандартів з енергозбереження та енергоефективності, в першу чергу щодо встановлення норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на одиницю виробленої продукції.
Мінфіну вирішити в установленому порядку питання щодо збільшення видатків на розроблення зазначених стандартів за рахунок бюджетної програми "Наукові та науково-технічні розробки за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері енергоефективності та енергозбереження".
5. Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" розробити програму використання електроенергії для технологічних потреб транспортування природного газу газотранспортною системою України.
6. НАЕР разом з Мінпаливенерго, Мінжитлокомунгоспом, Мінрегіонбудом, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Мінвуглепромом, Мінтрансзв'язку, Мінекономіки, Мінфіном, НАК "Нафтогаз України", Національною академією наук, Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук розробити і подати у місячний строк на розгляд Кабінету Міністрів України плани заходів щодо зменшення обсягу використання природного газу і заміщення його альтернативними джерелами енергії та видами палива на 2009-2010 роки, зокрема:
використання замість природного газу альтернативних джерел енергії та видів палива для роботи котелень і теплоелектроцентралей, збільшення обсягу використання в енергетичному балансі мазуту, вугілля, біо- і синтез- газу, газу вугільних родовищ та інших видів палива;
впровадження теплових насосів, термерів, енергоакумуляційних систем, а також збільшення обсягу використання електроенергії для опалення та гарячого водопостачання.
7. Мінжитлокомунгоспу, Мінпаливенерго і НКРЕ разом з місцевими органами виконавчої влади визначити перелік теплоелектроцентралей, на яких доцільне і технічно можливе впровадження енергоакумуляційних систем опалення та гарячого водопостачання, підготувати відповідні проекти із строками реалізації у 2009-2010 роках.
8. Мінекономіки, Мінфіну, Мінпаливенерго і НАЕР:
проаналізувати досвід розвинутих країн світу щодо формування економічної мотивації суб'єктів господарювання і фізичних осіб, які впроваджують енергоефективні технології та використовують альтернативні джерела енергії для зменшення обсягів споживання природного газу, а також щодо здійснення заходів, спрямованих на зменшення обсягів споживання енергоресурсів в умовах подолання наслідків світової фінансової кризи. Узагальнені висновки та пропозиції подати Кабінетові Міністрів України;
разом із заінтересованими органами виконавчої влади подати пропозиції щодо законодавчого запровадження податкових пільг суб'єктам господарювання, які використовують альтернативні джерела енергії та види палива, зокрема надання їм податкових канікул.
9. Мінрегіонбуду, Мінфіну, Мінжитлокомунгоспу, Мінпаливенерго, НАЕР, Національній академії наук, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям забезпечити розроблення та запровадження державних будівельних стандартів і типових проектних рішень щодо спорудження житлових будинків з використанням енергоакумуляційних систем опалення та гарячого водопостачання, альтернативних джерел енергії, теплових насосів, енергозберігаючих будівельних матеріалів і технологій.
10. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям разом з Мінжитлокомунгоспом, Мінпаливенерго, Мінфіном, Мінекономіки, НАЕР визначити до 1 березня 2009 р. перелік об'єктів, на яких доцільно і технічно можливо використовувати енергоакумуляційні системи опалення та гарячого водопостачання, підготувати відповідні проекти із строком реалізації у 2009-2010 роках і визначенням джерел фінансування.
11. Мінприроди, Мінпаливенерго, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Мінжитлокомунгоспу, Мінрегіонбуду, Мінекономіки, Держінвестицій, Нацекоінвестагентству і НАЕР підготувати до 15 березня 2009 р. пропозиції щодо залучення інвестицій для реалізації проектів з впровадження енергоефективних технологій та використання альтернативних і відновлюваних джерел енергії із застосуванням механізмів Кіотського протоколу, зокрема проектів спільного впровадження.

................
Перейти до повного тексту