1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Комюніке


Спільне українсько-китайське комюніке
Дата підписання: 31.10.1992
Дата набуття чинності: 31.10.1992
На запрошення Голови Китайської Народної Республіки Ян Шанкуня Президент України Л.М.Кравчук здійснив офіційний візит до Китайської Народної Республіки з 29 жовтня по 3 листопада 1992 року.
Відбулися переговори і зустрічі Президента України Л.М.Кравчука з Головою КНР Ян Шанкунем, Прем'єром Державної Ради КНР Лі Пеном і Генеральним секретарем ЦК КПК Цзян Цземінем, які пройшли в дружній, відвертій і діловій атмосфері. Були обговорені стан та перспективи двосторонніх відносин, а також питання, що становлять обопільний інтерес.
Обидві Сторони погодилися заявити про наступне:
1. Народи України і Китаю поєднують традиційні дружні зв'язки. Між Україною і Китаєм успішно розвиваються відносини взаємовигідного співробітництва. Як дружні держави, вони підтверджують своє прагнення розбудовувати відносини на основі принципів взаємної поваги суверенітету і територіальної цілісності, взаємного ненападу, невтручання у внутрішні справи одна одної, рівності та взаємної вигоди, мирного співіснування. Вони виступають за вирішення спірних питань виключно мирними засобами.
2. Україна і Китай проводитимуть регулярні політичні консультації з питань, що становлять спільний інтерес. Керівники обох держав, представники їх парламентів, урядів, міністерств, відомств, громадських та інших організацій безпосередньо здійснюватимуть такі контакти.
3. Обидві Сторони докладуть необхідних зусиль для подальшого розширення і поглиблення довгострокових взаємних відносин у галузі політики, економіки, культури та інших видах діяльності, виступаючи за сумлінне виконання взятих на себе зобов'язань.
4. Економічне співробітництво та торгівля є важливою складовою частиною взаємних стосунків двох держав. Обидві Сторони укладуть відповідні угоди та вживуть належних заходів до того, щоб забезпечити розвиток взаємовигідних торговельно-економічних зв'язків.
З цією метою вони будуть:
- надавати одна одній режим найбільш сприятливої нації з питань торговельно-економічного співробітництва;
- відкривати представництва компаній, банків та інших учасників зовнішньоекономічної діяльності на території іншої Сторони, а також сприяти їх роботі;
- розвивати інвестиційне співробітництво, створювати спільні підприємства на території України і Китаю, а також сприяти співробітництву учасників зовнішньоекономічних зв'язків Сторін на ринках третіх країн;
- сприяти встановленню прямих контактів між регіонами та підприємствами обох держав, в тому числі для обміну товарами на збалансованій основі;
5. Сторони будуть сприяти співробітництву та обмінам у галузі культури, науки, освіти, спорту і туризму; сприятимуть безпосереднім контактам між відповідними організаціями, групами та приватними особами.
З цією метою вони будуть:

................
Перейти до повного тексту