1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


ПРОТОКОЛ ФІТОСАНІТАРНИХ ВИМОГ
ДЛЯ ЕКСПОРТУ ГОРОХУ З УКРАЇНИ ДО КИТАЮ МІЖ ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ ТА ГЕНЕРАЛЬНОЮ МИТНОЮ АДМІНІСТРАЦІЄЮ КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ
З метою забезпечення безпечного експорту гороху з України до Китайської Народної Республіки (далі - КНР), а також безпеки сільського господарства та екології КНР, на основі правил СОТ/SPS та результатів аналізу шкідливих організмів (PRA), Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - Держпродспоживслужба) та Генеральна митна адміністрація Китайської Народної Республіки (далі - ГМА) обмінялися думками та досягли домовленостей щодо фітосанітарних вимог до українського гороху, що експортується до КНР, про таке:
Цей Протокол стосується лише фітосанітарних вимог. Український горох також має відповідати стандартам і вимогам КНР щодо безпеки, гігієни та якості харчових продуктів і кормів, які не передбачені цим Протоколом.
Стаття 1.
Горох (наукова назва Pisum sativum L., англійська назва "Pea") у цьому Протоколі - це зерно не для посіву гороху, яке виробляється в Україні та експортується до КНР.
Стаття 2.
Горох, що експортується до КНР, повинен відповідати вимогам китайського фітосанітарного законодавства щодо імпорту та бути вільним від карантинних шкідливих організмів, які контролюються в КНР (перерахованих у Додатку), живих комах, кліщів, молюсків, ґрунту, пір’я, екскрементів тварин, насіння бур’янів, гілок і листя та інших тваринних та рослинних залишків, а також бути вільним від навмисного додавання або змішування з іншим зерном або домішками.
Стаття 3.
Держпродспоживслужба має запровадити міжнародно визнані методи досліджень та нагляду, проводити нагляд протягом періоду вегетації та зберігання гороху на наявність карантинних шкідливих організмів, що контролюються в КНР та перераховані в Додатку, подає на вимогу ГМА звіти нагляду про виявлення таких шкідливих організмів в місцях вирощування, включаючи методи та результати нагляду, а також іншу інформацію, яку вимагає ГМА.
Держпродспоживслужба повинна контролювати підприємства, які вирощують горох з метою створення ними інтегрованої системи захисту рослин за шкідливими організмами (ІЗР) в місцях вирощування гороху та впроваджувати ефективні заходи контролю для зменшення наявності шкідливих організмів, які контролюються в КНР та перераховані в Додатку. На запит ГМА Держпродспоживслужба повинна письмово інформувати ГМА про останні виявлення вогнищ шкідливих організмів на горохові в Україні, а також про відповідні заходи з профілактики та боротьби з ними.
Стаття 4.
Держпродспоживслужба реєструє підприємства, які вирощують, експортують, переробляють та зберігають горох, що експортується до КНР, забезпечує відповідність продукції вимогам цього Протоколу та вживає таких заходів, як перевірка та контроль за знезараженням, а також надає рекомендації ГМА щодо перевірених підприємств з переробки чи зберігання гороху.
ГМА реєструє підприємства з переробки чи зберігання гороху після того, як вони пройдуть перевірку та схвалення, вслід за цим перелік зареєстрованих підприємств публікується на офіційному веб-сайті.
Стаття 5.
Перед відправленням на експорт до КНР Держпродспоживслужба забезпечує відповідний контроль за знезараженням з метою видалення ґрунту, рослинних залишків, насіння бур’янів та інших сторонніх домішок.
Держпродспоживслужба здійснює нагляд за процесом вирощування, збирання, зберігання, транспортування та експорту гороху.
Стаття 6.
Транспортні засоби для перевезення гороху до КНР повинні відповідати гігієнічним та протиепідемічним вимогам.
Перед відправленням транспортні засоби повинні бути ретельно перевірені на предмет виявлення насіння бур’янів, живих комах, інших зернових домішок, рослинних залишків, ґрунту тощо.
Якщо використовуються контейнери або мішки, всередині контейнерів або на мішках має бути принаймні одна етикетка на пакуванні, китайською мовою, що містить напис "Цей продукт експортується до Китайської Народної Республіки", а також така інформація для відстеження, як назва продукту, назва підприємства з переробки чи зберігання та реєстраційний номер.
Якщо використовуються мішки, вони повинні бути виготовлені з нових, чистих і гігієнічних матеріалів, які відповідають вимогам КНР. Упаковка та маркування розфасованого гороху для прямого продажу має відповідати положенням КНР щодо пакування та маркування розфасованих харчових продуктів (GB 7718).
Стаття 7.
Перед експортом гороху з України до КНР Держпродспоживслужба проводить карантин та інспектування та видає фітосанітарний сертифікат на горох, який відповідає вимогам цього Протоколу.
Держпродспоживслужба в додатковій декларації зазначає: "Вантаж відповідає вимогам, викладеним у Протоколі фітосанітарних вимог для експорту гороху з України до Китаю між Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Генеральною митною адміністрацією Китайської Народної Республіки, та є вільним від будь-яких карантинних шкідливих організмів, які контролюються в КНР", вказує найменування та реєстраційний номер підприємств з переробки чи зберігання, а також номер транспортного засобу. Вантажі в яких було виявлено живих комах, повинні бути фуміговані перед експортом, а показники фумігаційної обробки повинні бути описані у фітосанітарному сертифікаті.

................
Перейти до повного тексту