1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про затвердження Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 32, ст.1156) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР № 534-IX від 17.03.2020 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Затвердити Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України, що додається.
2. Вважати таким, що втратило чинність, Розпорядження Голови Верховної Ради України від 6 вересня 2011 року № 798 "Про затвердження Положення про порядок акредитації журналістів, працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України".
3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України О.ТУРЧИНОВ
м. Київ
1 липня 2014 року
№ 1549-VII
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 1 липня 2014 року № 1549-VII
ПОЛОЖЕННЯ
про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України
1. Акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України проводиться відповідно до Конституції України, Регламенту Верховної Ради України, законів України "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформаційні агентства", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", цього Положення та інших нормативно-правових актів.
2. Метою акредитації є:
забезпечення відкритості і гласності діяльності Верховної Ради України, її органів, народних депутатів України;
сприяння журналістам, технічним працівникам засобів масової інформації у виконанні ними своїх професійних обов’язків;
надання можливостей для всебічного, об’єктивного та збалансованого висвітлення журналістами, технічними працівниками засобів масової інформації діяльності Верховної Ради України.
3. Акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України здійснюється на добровільній основі та передбачає добросовісне виконання журналістами і технічними працівниками засобів масової інформації їх професійних обов’язків з дотриманням вимог Конституції, законів України, інших нормативно-правових актів, норм професійної етики та моральних засад суспільства.
Акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України проводиться Прес-службою Апарату Верховної Ради України (далі - Прес-служба) шляхом надання індивідуальних акредитаційних карток (далі - акредитаційні картки) на строк повноважень Верховної Ради України чергового скликання.
Журналісти і технічні працівники засобів масової інформації, які не акредитовані при Верховній Раді України, можуть замовляти у Прес-службі разові перепустки.
4. Акредитаційні картки видаються Прес-службою:
журналістам і технічним працівникам засобів масової інформації, зареєстрованих в установленому законом порядку, - за поданням засобу масової інформації;
журналістам і технічним працівникам, які не є штатними чи позаштатними працівниками засобів масової інформації, - за особистою заявою за умови підтвердження фахової належності.
5. Акредитаційна картка дає право входу до приміщень Верховної Ради України за наявності у журналіста або технічного працівника документа, що посвідчує особу (паспорт або редакційне посвідчення).
6. Допуск до будинків та окремих приміщень Верховної Ради України здійснюється з урахуванням загального режиму роботи парламенту. З метою дотримання безпеки, порядку та процедур роботи Верховної Ради України, санітарних, протипожежних та інших норм допуск до будинків та окремих приміщень Верховної Ради України може обмежуватися.
6.1. У разі введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні або встановлення карантину на території України журналісти і технічні працівники засобів масової інформації, акредитовані при Верховній Раді України, допускаються до будинків та окремих приміщень Верховної Ради України за додатковою акредитаційною карткою, умови і порядок видачі якої визначаються Головою Верховної Ради України.
( Положення доповнено пунктом 6.1 згідно з Постановою ВР № 534-IX від 17.03.2020 )
7. Акредитаційні картки забезпечують право входу журналістів і технічних працівників до:
ложі преси і кулуарів сесійної частини будинку по вул. Грушевського, 5 (крім сесійної зали) під час засідань Верховної Ради України через під’їзд №1;
відповідних будинків Верховної Ради України під час брифінгів, прес-конференцій, круглих столів, інших відкритих для засобів масової інформації заходів;
відповідних будинків Верховної Ради України під час засідань комітетів, тимчасових комісій Верховної Ради України, якщо комітетом, тимчасовою комісією не прийнято рішення про проведення закритого засідання.
8. Журналісти і технічні працівники за акредитаційними картками мають право безперешкодного входу на відкриті засідання комітетів, тимчасових комісій Верховної Ради України (про проведення закритого засідання комітет, тимчасова комісія приймає відповідне рішення).
9. Акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України здійснюється Прес-службою за наявності подання засобу масової інформації або заяви журналіста, технічного працівника.
9.1. У поданні вітчизняного засобу масової інформації на бланку редакції за підписом керівника засобу масової інформації (або іншої уповноваженої особи) зазначаються:
його повне найменування;
дата і номер державної реєстрації;
адреса редакції;
адреса електронної пошти (за наявності);
прізвище, ім’я та по батькові журналіста(ів), технічного(их) працівника(ів) засобу масової інформації, щодо якого(их) вноситься подання;
номери засобів зв’язку.
9.2. До подання додаються копії документів, що посвідчують особу журналіста(ів), технічного(их) працівника(ів) (паспорт або редакційне посвідчення), та по 2 фотокартки на кожну заявлену особу розміром 30х40 мм.
9.3. Засіб масової інформації у поданні може надавати додаткову інформацію про засіб масової інформації (прізвище, ім’я, по батькові керівника, номери телефонів керівника, номери телефонів, факсу та електронну адресу служби інформації засобу масової інформації).

................
Перейти до повного тексту