1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 12 жовтня 2000 р. N 1540
Київ
Про затвердження Статуту про дисципліну працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 868 від 19.09.2012 )
Відповідно до статті 13 Закону України "Про аварійно-рятувальні служби" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Статут про дисципліну працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 жовтня 2000 р. N 1540
СТАТУТ
про дисципліну працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб
I. Загальні положення
1. Цей Статут визначає сутність дисципліни працівників спеціальних (воєнізованих) аварійно-рятувальних служб (далі - служби) незалежно від відомчої підпорядкованості, обов'язки працівників їх підрозділів, види заохочень та дисциплінарних стягнень і права командирів (начальників) щодо їх застосування.
2. Усі працівники служб незалежно від службового становища повинні неухильно керуватися вимогами цього Статуту.
3. Трудова дисципліна грунтується на свідомому, професійному виконанні особовим складом своїх службових обов'язків, норм і правил, установлених законодавством і галузевими нормативними актами.
4. Дотримання трудової дисципліни у службах досягається шляхом:
виховання в особового складу високих моральних і ділових якостей, свідомого ставлення до рятування людей та ліквідації надзвичайних ситуацій;
поєднання повсякденної вимогливості командирів (начальників) до підлеглих осіб з дотриманням їхніх прав і особистої гідності, правильним застосуванням методів переконання, примусових заходів та впливу колективу;
зразкового виконання керівним складом служб своїх обов'язків;
особистої відповідальності кожного працівника за виконання своїх обов'язків, вимог статутів, положень та інших нормативно-правових актів;
чіткої організації різних видів навчання і тренувань, спрямованої на підтримку високого професійного, фізичного, психологічного рівня підготовки рятувальників.
5. На особовий склад служб покладаються завдання з виконання робіт, пов'язаних із запобіганням та ліквідацією надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та окремих їх наслідків, а також проведенням пошукових, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Правові взаємовідносини та відповідальність особового складу служб у повсякденній діяльності, а також під час виконання аварійно-рятувальних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків визначаються законодавством і цим Статутом.
6. Служби утворюються і функціонують на принципах єдиноначальності та централізації управління.
7. Складовими трудової дисципліни є:
підпорядкування осіб, які займають нижчі посади, старшим командирам (начальникам);
професійна підготовка на рівні вимог державних стандартів;
дбайливе ставлення до технічного оснащення та іншого майна служб;
дотримання моральних норм поведінки;
виконання внутрішнього трудового розпорядку.
8. Кожен працівник, на якого поширюється дія цього Статуту, зобов'язаний:
знати і неухильно дотримуватися вимог законодавства та правових актів, що регламентують діяльність служб;
належно виконувати свої професійні обов'язки, передбачені статутами, положеннями, трудовим договором (контрактом), посадовою інструкцією та правилами внутрішнього трудового розпорядку;
поєднувати виконання своїх професійних обов'язків з особистою відповідальністю;
виявляти ініціативу та наполегливість під час виконання своїх професійних обов'язків;
удосконалювати свою професійну підготовку, постійно підтримувати фізичний стан на належному рівні;
дотримуватися порядку і правил технічної експлуатації аварійно-рятувальної апаратури та обладнання;
утримувати в належному стані засоби індивідуального та колективного захисту, забезпечувати збереження засобів і споруд, обладнання, устаткування, матеріалів;
суворо зберігати державну таємницю;
дотримуватися вимог з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежної безпеки, охорони навколишнього природного середовища;
виявляти повагу до командирів (начальників) та інших працівників і дотримуватися правил етикету;
високо нести честь і гідність рятувальника.
9. Командир (начальник) служби несе відповідальність за стан дисципліни в підрозділі і повинен бути прикладом у дотриманні законності, дисципліни, норм моралі, давати професійно виважені вказівки підлеглим, перевіряти якість і своєчасність їх виконання, а також не залишати поза увагою жодного дисциплінарного проступку.
10. Командир (начальник) має право віддавати накази (розпорядження), а підлеглий зобов'язаний їх виконувати. Наказ (розпорядження) повинен виконуватися працівником сумлінно, точно та в установлений термін.
Відповідальність за зміст наказу (розпорядження) несе командир (начальник), який його віддав.
Будь-який наказ (розпорядження) з виконання службових обов'язків підлеглий одержує, як правило, від свого безпосереднього командира (начальника). У разі одержання наказу (розпорядження) від старшого командира (начальника) працівник зобов'язаний виконати його, повідомивши про це свого безпосереднього командира (начальника).
11. Командир (начальник) служби зобов'язаний щокварталу аналізувати стан дотримання трудової дисципліни і вживати заходів, спрямованих на її поліпшення.
12. Командир (начальник) служби несе персональну відповідальність за дотримання або перевищення прав, наданих йому цим Статутом.
13. Працівники служб, для яких установлено формений одяг, під час виконання службових обов'язків повинні бути одягнуті за формою.
14. Працівникам служб забороняється організовувати страйки або брати в них участь.
15. На кожного працівника служби ведеться особова картка заохочень і стягнень за зразком згідно з додатком до цього Статуту.
II. Взаємовідносини між особами воєнізованого складу
1. Особовий склад служб поділяється на основний та допоміжний.
2. Основний склад служб є оперативним особовим складом і відповідно до займаної посади поділяється на керівний та рядовий.
До керівного складу належать командири (начальники) органів управління діяльністю служб, формувань та їх структурних підрозділів, заступники і помічники командирів (начальників).
Решта оперативного складу служб належить до рядового складу.
3. Керівництво ліквідацією надзвичайної ситуації здійснює уповноважений керівник з ліквідації надзвичайної ситуації та керівник аварійно-рятувальних робіт.
Увесь залучений до ліквідації надзвичайної ситуації оперативний склад служб переходить у підпорядкування зазначеним особам і виконує тільки їх накази (розпорядження).
4. Командир (начальник) служби, який здійснює керівництво аварійно-рятувальними роботами, має право відсторонити від проведення цих робіт будь-якого працівника служби, що перебувають у його підпорядкуванні на період ліквідації аварії, і направити його до місця постійної служби. Факт відсторонення повинен бути зафіксований в оперативному журналі ліквідації аварії із зазначенням причин. Командир (начальник) відстороненої особи повинен у п'ятиденний термін провести службове розслідування з цього питання.
5. Невиконання без поважних причин наказу керівників з ліквідації надзвичайної ситуації під час виконання аварійно-рятувальних робіт тягне за собою накладення дисциплінарного стягнення.
6. Забороняється покладати на працівників служб виконання не передбачених для них функцій.
III. Заохочення
1. За зразкове і сумлінне виконання службових обов'язків, за проявлену ініціативу та оперативність у роботі для працівників служб установлюються такі види заохочення:
оголошення подяки;
преміювання;
нагородження цінним подарунком;
нагородження грамотою;
нагородження нагрудним знаком або відзнакою.
Допускається одночасне застосування кількох видів заохочення.
2. За особливі заслуги в роботі працівники служб можуть бути представлені до нагородження державними нагородами і присвоєння почесного звання. Подання про нагородження державними нагородами та присвоєння почесного звання вносить командир (начальник) служби або начальник штабу служби.
3. Заохочення є важливим засобом виховання особового складу і зміцнення трудової дисципліни. Кожний командир (начальник) служби у межах прав, наданих йому цим Статутом, повинен заохочувати підлеглих за зразкове і сумлінне виконання службових обов'язків.
4. Командири (начальники) служб мають такі права щодо заохочення підлеглих:
командири всіх рангів - на оголошення подяки;
командир загону та заступник (помічник) командира загону - на преміювання, нагородження цінним подарунком, грамотою;
начальник регіонального штабу служби та його заступник (помічник) - на преміювання, нагородження цінним подарунком, грамотою;
командир (начальник) служби та його заступники, начальник штабу служби - на преміювання, нагородження грамотою, цінним подарунком, нагородження нагрудним знаком або відзнакою.
У разі коли командир (начальник) служби вважає, що наданих йому прав недостатньо для заохочення підлеглих, він може порушувати клопотання про їх заохочення перед старшим командиром (начальником).

................
Перейти до повного тексту