- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 лютого 2019 р. № 153 Київ |
Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої
1. Затвердити Технічний регламент щодо вимог до екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, що додається.
2. Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження забезпечити впровадження Технічного регламенту, затвердженого цією постановою.
4. Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України |
В.ГРОЙСМАН |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 лютого 2019 р. № 153
ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
щодо вимог до екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої
Загальна частина
1. Цей Технічний регламент встановлює вимоги до екодизайну щодо введення в обіг безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої.
Технічний регламент розроблено на основі Регламенту Комісії (ЄС) № 641/2009 від 22 липня 2009 р. щодо імплементації Директиви 2005/32/ЄС Європейського Парламенту та Ради стосовно екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої.
2. Дія цього Технічного регламенту не поширюється на:
циркуляційні насоси для питної води, за винятком тих, що стосуються інформаційних вимог, визначених в абзаці п’ятому пункту 2 додатка 1;
циркуляційні насоси, інтегровані в пристрої та введені в обіг не пізніше 1 січня 2029 р. для заміни ідентичних циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої та введених в обіг не пізніше 12 вересня 2022 р., за винятком тих, що стосуються інформаційних вимог, визначених в абзаці шостому пункту 2 додатка 1.
3. У цьому Технічному регламенті терміни вживаються у такому значенні:
автономний циркуляційний насос - циркуляційний насос, призначений для функціонування незалежно від пристрою;
безсальниковий циркуляційний насос - циркуляційний насос з ротором, безпосередньо з’єднаним з робочим колесом, та з ротором, зануреним у перекачуване середовище;
корпус насоса - частина насоса, призначена для підключення до трубопроводу системи опалення або вторинного контуру розподільчої системи охолодження;
пристрій - пристрій, що генерує та/або передає енергоносій;
циркуляційний насос - насос з робочим колесом, номінальною гідравлічною потужністю від 1 Вт до 2500 Вт, призначений для використання в системах опалення або вторинних контурах розподільчої системи охолодження;
циркуляційний насос для питної води - циркуляційний насос, який спеціально розроблений з метою використання для рециркуляції питної води;
циркуляційний насос, інтегрований у пристрій, - циркуляційний насос, призначений для роботи як частина пристрою, який має принаймні одну з таких конструктивних характеристик:
корпус насоса сконструйований для монтажу та використання всередині пристрою;
сконструйований таким чином, що швидкість його дії регулюється пристроєм, в який він вмонтований;
сконструйований з такими захисними характеристиками, що не передбачають роботи насоса в автономному режимі (за класами ISO IP);
визначений як комплектувальна деталь, передбачена для використання у складі пристрою під час експертизи типу або нанесення знака відповідності технічним регламентам.
Вимоги до екодизайну
4. Вимоги до екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, установлені в додатку 1.
5. Відповідність вимогам до екодизайну визначається за допомогою методів вимірювань, проведених згідно з вимогами, визначеними в пункті 1 додатка 2.
6. Методика розрахунку індексу енергоефективності безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, наведена у пункті 2 додатка 2.
Оцінка відповідності
7. Оцінка відповідності безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, вимогам цього Технічного регламенту здійснюється шляхом застосування процедури внутрішнього контролю дизайну або процедури системи управління для оцінки відповідності, наведених відповідно в додатках 3 і 4 до Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 р.
№ 804 .
Державний ринковий нагляд
8. Перевірка відповідності безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, під час здійснення державного ринкового нагляду вимогам цього Технічного регламенту проводиться згідно з вимогами, встановленими в додатку 3.
Орієнтовні еталонні показники
9. Орієнтовними еталонними показниками для безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, з найкращими характеристиками, які представлені на ринку, є EEI менше або дорівнює 0,2.
Таблиця відповідності
10. Таблицю відповідності положень Регламенту Комісії (ЄС) № 641/2009 від 22 липня 2009 р. щодо імплементації Директиви 2005/32/ЄС Європейського Парламенту та Ради стосовно екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої, та цього Технічного регламенту наведено в додатку 4.
Додаток 1
до Технічного регламенту
ВИМОГИ
до екодизайну безсальникових автономних циркуляційних насосів та безсальникових циркуляційних насосів, інтегрованих у пристрої
Вимоги до енергоефективності
Вимоги до інформації про продукт
2. Через три роки з дати набрання чинності Технічним регламентом:
................Перейти до повного тексту