1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про Заяву Верховної Ради України "Про невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і правових наслідків та, відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання"
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2016, № 41, ст.638)
Верховна Рада України
постановляє:
1. Визнати, що з огляду на незаконне проведення виборів на території тимчасово окупованих Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя проведення виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання є порушенням Конституції та законодавства України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту Організації Об'єднаних Націй, Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року (далі - Гельсінський Заключний акт), Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року (далі - Будапештський Меморандум), Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй про територіальну цілісність України № 68/262, ухваленої 27 березня 2014 року на 68-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй (далі - Генеральна Асамблея ООН), та інших міжнародно-правових актів.
2. Не визнавати легітимність виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і юридичних наслідків та, відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання.
3. Звернутися до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій із закликом не визнавати легітимність виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і правових наслідків та, відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання.
4. Заяву Верховної Ради України "Про невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і правових наслідків та, відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання" схвалити (додається).
5. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Заяви до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, парламентів іноземних держав, парламентських асамблей та міжнародних організацій.
6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.
Голова Верховної Ради України А.ПАРУБІЙ
м. Київ
20 вересня 2016 року
№ 1527-VIII
ЗАЯВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про невизнання Україною легітимності виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, їх результатів і правових наслідків та, відповідно, складу, повноважень, актів та рішень Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання
Беручи до уваги факт проведення на території тимчасово окупованих Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 18 вересня 2016 року незаконних виборів до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації сьомого скликання, Верховна Рада України
заявляє:
Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною і правовою державою, територія якої в межах існуючого міжнародно визнаного кордону є цілісною і недоторканною.
Відповідно до основних принципів міжнародного права, а також принципів діяльності Організації Об'єднаних Націй, закріплених, зокрема, у статті 2 Статуту Організації Об'єднаних Націй , держави зобов'язані поважати такі принципи, як основи суверенної рівності держав, утримання від застосування сили в міжнародних зносинах, територіальної цілісності, недоторканності державних кордонів, невтручання у внутрішні справи держав. Розділи I, III, IV Гельсінського Заключного акта також визначають обов'язок держав-учасниць поважати суверенну рівність одна одної, непорушність кордонів, а також повагу до територіальної цілісності кожної держави. Відповідно до Будапештського Меморандуму Російська Федерація підтвердила Україні своє зобов'язання згідно з принципами Гельсінського Заключного акта поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

................
Перейти до повного тексту