1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про вдосконалення механізму приватизації в Україні і посилення контролю за її проведенням
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, N 37, ст.345 )
З метою вдосконалення механізму приватизації в Україні і посилення контролю за її проведенням Верховна Рада України
постановляє:
1. У зв'язку з тим, що не виконуються завдання Державної програми приватизації, не забезпечуються підготовка необхідної законодавчої бази і належний контроль за процесом приватизації, допускаються порушення принципів і пріоритетів приватизації, та враховуючи, що на місцях не забезпечується економічне обгрунтування планів приватизації, проявляється недосконалість оцінки вартості об'єктів, що приватизуються, недостатньо аналізується ефективність використання приватизованого майна, неефективно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота щодо реформування власності і недостатньо забезпечується захист інтересів всіх громадян України, визнати хід приватизації в Україні незадовільним, Голові Фонду державного майна України виразити недовіру.
2. Доручити Кабінету Міністрів України до 15 серпня 1994 року визначити перелік об'єктів, що не підлягають приватизації у зв'язку з їх загальнодержавним значенням (в першу чергу паливно-енергетичний комплекс, транспорт і зв'язок),та внести його на затвердження Верховної Ради України у вересні 1994 року.
Фонду державного майна України, його регіональним відділенням до затвердження Верховною Радою України переліку галузей та об'єктів, що не підлягають приватизації, зупинити укладення договорів купівлі-продажу об'єктів і оренди з викупом.
3. Встановити, що головними пріоритетами приватизації є підвищення ефективності виробництва та мотивації до праці, прискорення структурної перебудови і розвитку економіки України.
Кабінету Міністрів України спільно з комісіями Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народним господарством, з питань фінансів і банківської діяльності та Контрольною комісією Верховної Ради України з питань приватизації до 1 листопада 1994 року внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів про зміни та доповнення до чинного законодавства, передбачивши при цьому:
захист інтересів держави як власника майна, захист прав громадян, трудових колективів, акціонерів та дрібних інвесторів;
відповідальність за порушення законодавства з питань приватизації;
включення в договір купівлі-продажу об'єкта приватизації умов щодо перспективи розвитку підприємства у післяприватизаційний період та санкції за їх порушення;
заборону використання коштів від приватизації на покриття дефіциту державного та місцевих бюджетів, спрямовуючи їх при цьому на розвиток виробництва та створення нових робочих місць;
декларування доходів покупців при оформленні договорів купівлі-продажу в процесі приватизації;
пріоритетність конкурентних способів приватизації для підприємств групи "А", "Д" і акціонування - для підприємств групи "Б" і "В" з забезпеченням пільг трудовим колективам та спрощення цих процедур;
усунення суперечностей у законодавстві, що регулює процеси реформування власності;
заборону звільнення, без їх згоди, працівників підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію;
недопущення руйнування цілісних виробничих комплексів, циклів, технологій;
забезпечення відповідності нормативних актів з питань приватизації законам України;
захист інтересів сільськогосподарських виробників під час приватизації переробних підприємств.
4. З метою удосконалення орендних відносин як перехідної форми до приватизації Кабінету Міністрів України спільно з Комісією з питань економічної політики та управління народним господарством до 1 жовтня 1994 року внести у Верховну Раду України проект Закону України про внесення змін і доповнень до Закону України "Про оренду майна державних підприємств та організацій" з урахуванням вимог пункту 3 цієї Постанови.
Фонду державного майна України, регіональним відділенням та представництвам Фонду державного майна України, органам приватизації адміністративно-територіальних одиниць зупинити укладання договорів купівлі-продажу об'єктів невиробничої сфери, що приватизуються способом оренди з викупом, до внесення змін та доповнень до Закону України "Про оренду майна державних підприємств та організацій".
5. З метою захисту економічних інтересів громадян України встановити, що індексація номінальної вартості приватизаційного сертифіката проводиться одночасно з індексацією основних фондів.
6. Кабінету Міністрів України разом з комісіями Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народним господарством, з питань фінансів і банківської діяльності підготувати та внести на розгляд наступної сесії Верховної Ради України проект концепції створення та розвитку фондового ринку України.
7. Кабінету Міністрів України, Національному банку України, Ощадному банку України за погодженням з комісіями Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народним господарством,з питань фінансів і банківської діяльності розробити механізм введення у формі готівки іменних приватизаційних сертифікатів (купонна книжка). Розробити і здійснити заходи для впровадження взаємної конвертованості приватизаційних паперів.
8. Кабінету Міністрів України разом з комісіями Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народним господарством, з питань соціальної політики та праці за участю профспілок України до 1 грудня 1994 року розробити та подати на затвердження до Верховної Ради України концепцію приватизації об'єктів соціально-культурного призначення.

................
Перейти до повного тексту