- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 грудня 2022 р. № 1483
Київ
Про реалізацію експериментального проекту з впровадження та функціонування електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "e-Stock"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров’я щодо реалізації на період до 1 січня 2025 р. експериментального проекту з впровадження та функціонування електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "e-Stock" (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з впровадження та функціонування електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "e-Stock", що додається.
3. Установити, що координатором експериментального проекту є Міністерство охорони здоров’я, відповідальним за організацію та забезпечення його реалізації - державне підприємство "Медичні закупівлі України", що належить до сфери управління Міністерства охорони здоров’я.
4. Міністерству охорони здоров’я:
забезпечити координацію заходів щодо реалізації експериментального проекту;
подати до 15 січня 2025 р. Кабінету Міністрів України звіт про результати реалізації експериментального проекту та пропозиції щодо вдосконалення законодавства стосовно функціонування електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "e-Stock".
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 грудня 2022 р. № 1483
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту з впровадження та функціонування електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "e-Stock"
1. Цей Порядок визначає організаційні засади реалізації експериментального проекту з впровадження та функціонування електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "e-Stock" (далі - експериментальний проект).
2. У цьому Порядку термін "електронна система управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "e-Stock" (далі - електронна система) означає інформаційно-комунікаційну систему, яка включає сукупність технічних і програмних засобів, призначених для забезпечення відстеження прозорості кількісної оцінки, планування потреби у товарах, що закуповуються за рахунок бюджетних коштів та/або з інших джерел, не заборонених законодавством, розподілу, перерозподілу та обліку таких товарів, підтримання в актуальному стані відомостей про наявні залишки таких товарів для суб’єктів, визначених пунктом 4 цього Порядку, стандартизації методів отримання достовірної та повної інформації, а також підвищення її якості та швидкості отримання і обробки з використанням сучасних методів обміну інформацією.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в
Основах законодавства України про охорону здоров’я, Законах України
"Про інформацію",
"Про захист персональних даних",
"Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах",
"Про електронні документи та електронний документообіг",
"Про електронні довірчі послуги",
"Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", постановах Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р.
№ 411 "Деякі питання електронної системи охорони здоров’я" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 46, ст. 1604), від 8 вересня 2016 р.
№ 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216),
Порядку організації електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 р. № 357 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 41, ст. 1450), інших актах законодавства.
3. Метою реалізації експериментального проекту є підвищення ефективності організації процесів планування діяльності щодо лікарських засобів (у тому числі імунобіологічних препаратів (вакцин), медичних виробів (у тому числі медичного обладнання, медичних меблів, спеціалізованого санітарного транспорту, мобільних госпіталів, витратних матеріалів, інших необхідних товарів для задоволення потреб охорони здоров’я) та допоміжних засобів до них (далі - товари), що закуповуються за рахунок бюджетних коштів та/або інших джерел, не заборонених законодавством, за принципом управління, орієнтованого на результат, шляхом здійснення узгоджених і послідовних дій.
4. Учасниками експериментального проекту є:
підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МОЗ;
спеціалізовані організації, які здійснюють закупівлі відповідно до угод щодо закупівлі, укладених між МОЗ і такими організаціями;
обласні та Київська міська державні (військові) адміністрації;
заклади охорони здоров’я, фізичні особи - підприємці, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та лабораторії, які уклали або мають намір подати заяву про укладення договору за програмою медичних гарантій або залучені надавачами медичних послуг до надання медичних послуг;
суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність з роздрібної торгівлі товарами.
................Перейти до повного тексту