- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 грудня 2024 р. № 1466 Київ |
Деякі питання організації здійснення поховань (перепоховань у випадку встановлення особи) на Національному військовому меморіальному кладовищі невпізнаних тіл (останків) військовослужбовців, поліцейських, які загинули (померли) внаслідок збройної агресії проти України
Відповідно до частини четвертої
статті 15-2 Закону України "Про поховання та похоронну справу" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок організації здійснення поховань (перепоховань у випадку встановлення особи) на Національному військовому меморіальному кладовищі невпізнаних тіл (останків) військовослужбовців, поліцейських, які загинули (померли) внаслідок збройної агресії проти України, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 37 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2024 р. № 1466
ПОРЯДОК
організації здійснення поховань (перепоховань у випадку встановлення особи) на Національному військовому меморіальному кладовищі невпізнаних тіл (останків) військовослужбовців, поліцейських, які загинули (померли) внаслідок збройної агресії проти України
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення поховань (перепоховань у випадку встановлення особи) на Національному військовому меморіальному кладовищі невпізнаних тіл (останків) військовослужбовців, поліцейських, які загинули (померли) внаслідок збройної агресії проти України (далі - невпізнані тіла (останки) загиблих (померлих) осіб).
3. На Національному військовому меморіальному кладовищі може здійснюватися поховання невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб, щодо яких прийнято рішення про поховання у межах строку, визначеного пунктом 20 Порядку забезпечення вилучення тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку із збройною агресією проти України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2022 р. № 698 "Деякі питання забезпечення вилучення, передачі та репатріації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку із збройною агресією проти України" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 52, ст. 2980) (далі - Порядок забезпечення вилучення тіл).
4. Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) (далі - місцеві держадміністрації) протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про поховання невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб на Національному військовому меморіальному кладовищі та не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення строку збереження тіл (останків) у пунктах збору тіл (останків), визначеного пунктом 20
Порядку забезпечення вилучення тіл , звертаються листом в паперовій чи електронній формі (електронною поштою або з використанням системи електронного документообігу) до державної установи "Національне військове меморіальне кладовище" (далі - державна установа) для укладення в паперовій чи електронній формі (за технічної можливості) договору про організацію та проведення безоплатного поховання невпізнаних тіл (останків) на Національному військовому меморіальному кладовищі, примірна форма якого затверджується Мінветеранів (далі - договір про безоплатне поховання).
До листа місцевої держадміністрації додаються копія письмового дозволу прокурора на здійснення поховання невпізнаного тіла (останків) загиблої (померлої) особи та наданий на запит місцевої держадміністрації лист Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з відомостями з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, щодо відсутності відмітки про ймовірність або підтвердження належності виявленого (знайденого) невпізнаного тіла (останків) загиблої (померлої) особи до агресора та щодо інформації, що може сприяти ідентифікації особи.
До листа місцевої держадміністрації, поданого в електронній формі, додаються електронні копії оригіналів документів, зазначених в абзаці другому цього пункту.
5. За результатами розгляду документів, зазначених в абзаці другому пункту 4 цього Порядку, державна установа протягом 10 робочих днів з дати їх надходження приймає рішення про укладення договору про безоплатне поховання або про відмову в укладенні такого договору, про що повідомляє місцевій держадміністрації листом в паперовій чи електронній формі (за технічної можливості).
У разі відмови в укладенні договору про безоплатне поховання у листі державної установи зазначається обґрунтована підстава відповідно до пункту 6 цього Порядку.
6. Державна установа відмовляє в укладенні договору про безоплатне поховання у разі, коли документи, зазначені в абзаці другому пункту 4 цього Порядку, подано не в повному обсязі, крім випадків, передбачених пунктом 22 цього Порядку.
Після усунення причин, що стали підставою для відмови, місцева держадміністрація може повторно звернутися до державної установи щодо укладення договору про безоплатне поховання.
7. У разі прийняття державною установою рішення про укладення договору про безоплатне поховання місцева держадміністрація та державна установа укладають такий договір в паперовій чи електронній формі (за наявності технічної можливості).
8. Поховання невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб здійснюється у визначений державною установою строк відповідно до договору про безоплатне поховання, оформленого в установленому порядку, виключно шляхом закопування в могилі труни з тілом (останками) та зазначенням унікального коду (номера) тіла (останків), що присвоюється відповідно до наказу МОЗ від 8 березня 2022 р.
№ 428 "Про затвердження Порядку оснащення спеціальних груп під час збору тіл матеріалами та обладнанням".
9. Транспортування невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб до Національного військового меморіального кладовища, а також надання предметів ритуальної належності та ритуальних послуг, крім тих, що визначені пунктом 10 цього Порядку, здійснюються за рахунок коштів місцевих держадміністрацій.
10. Місцевій держадміністрації, що є ініціатором поховання невпізнаного тіла (останків) загиблої (померлої) особи на Національному військовому меморіальному кладовищі, згідно з договором про безоплатне поховання безоплатно надаються:
1) такі предмети ритуальної належності:
Державний Прапор України;
тимчасове дерев’яне облицювання могили;
дерев’яний надгробний хрест;
табличка на дерев’яний надгробний хрест;
намогильна споруда;
перенесення труни з тілом (останками) загиблої (померлої) особи територією Національного військового меморіального кладовища;
2) такі ритуальні послуги:
доставка предметів ритуальної належності на території Національного військового меморіального кладовища (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці та перенесення до місця розташування невпізнаного тіла (останків) загиблої (померлої) особи;
перевезення труни з тілом (останками) загиблої (померлої) особи територією Національного військового меморіального кладовища (один катафалк);
організація поховання і проведення поховального ритуалу на Національному військовому меморіальному кладовищі;
виділення місця на Національному військовому меморіальному кладовищі для поховання невпізнаного тіла (останків) загиблої (померлої) особи відповідно до затвердженої проектної документації;
копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни з тілом (останками) загиблої (померлої) особи у могилу, закопування, формування намогильного насипу, прибирання прилеглої території після поховання);
установлення тимчасового дерев’яного облицювання могили та дерев’яного надгробного хреста на могилі загиблої (померлої) особи;
виготовлення написів на табличці для дерев’яного надгробного хреста;
спорудження намогильної споруди.
11. Державний Прапор України виготовляється відповідно до
Порядку виготовлення Державного Прапора України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2021 р. № 1081 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 84, ст. 5387).
12. Для здійснення поховань невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб на Національному військовому меморіальному кладовищі відводяться окремі сектори.
Виділення на Національному військовому меморіальному кладовищі місця для поховання невпізнаного тіла (останків) загиблої (померлої) особи здійснюється державною установою на підставі договору про безоплатне поховання.
13. Кожне поховання невпізнаного тіла (останків) загиблої (померлої) особи реєструється державною установою у книзі реєстрації поховань померлих, форма якої визначається Мінінфраструктури.
14. Поховання невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб на Національному військовому меморіальному кладовищі здійснюється з військовими почестями та базується на принципах створення рівних умов для поховання незалежно від раси, кольору шкіри, політичних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
15. У разі встановлення особи (ідентифікації тіла (останків) з числа невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб, які поховані на Національному військовому меморіальному кладовищі, може здійснюватися перепоховання таких осіб на інших кладовищах або на території Національного військового меморіального кладовища.
Перепоховання здійснюється з урахуванням положень Кримінального процесуального кодексу України та на підставі звернення особи, визначеної частиною першою
статті 11 Закону України "Про поховання та похоронну справу" (далі - особа, що ініціювала перепоховання).
У разі коли протягом шести місяців з дня встановлення особи (ідентифікації тіла (останків) з числа невпізнаних тіл (останків) загиблих (померлих) осіб, які поховані на Національному військовому меморіальному кладовищі, до державної установи не надійшло звернення щодо перепоховання останків встановленої особи, перепоховання здійснюється уповноваженим представником державної установи на території Національного військового меморіального кладовища.
16. Для здійснення перепоховання останків встановленої загиблої (померлої) особи на іншому кладовищі особа, що ініціювала перепоховання, звертається до державної установи щодо укладення в паперовій чи електронній формі (за технічної можливості) договору про організацію та проведення ексгумації останків встановленої загиблої (померлої) особи (далі - договір про ексгумацію), примірна форма якого затверджується Мінветеранів.
................Перейти до повного тексту