- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 грудня 2022 р. № 1410
Київ
Про внесення змін до Правил відтворення лісів
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до
Правил відтворення лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2007 р. № 303 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 16, ст. 589; 2013 р., № 82, ст. 3041), зміни, що додаються.
2. Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів у тримісячний строк затвердити перелік інвазійних видів дерев із значною здатністю до неконтрольованого поширення, заборонених до використання у процесі відтворення лісів.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2022 р. № 1410
ЗМІНИ,
що вносяться до Правил відтворення лісів
1. Пункт 1 доповнити абзацом такого змісту:
"Ці Правила є обов’язковими для виконання власниками лісів чи постійними лісокористувачами, а також орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги.".
2. Доповнити Правила пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:
лісокультурна площа - ділянка землі, призначена для створення лісових культур;
лісонасіннєве районування - розподіл території країни чи її регіону на відносно однорідні частини за природними чинниками з метою використання насіння певного еколого-географічного походження для закладення лісових насаджень;
лісокультурне районування - розподіл території країни чи її регіону на частини виходячи із сукупності однорідних кліматичних і ґрунтових умов, за якими визначаються типи створюваних лісових культур.
3. Пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Відтворення лісів здійснюється власниками лісів чи постійними лісокористувачами на лісових ділянках шляхом відновлення лісових ділянок, що були вкриті лісовою рослинністю, а на землях, що раніше не були зайняті лісом та є придатні для створення лісових насаджень, - шляхом лісорозведення, а також орендарями та користувачами земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги.
Лісорозведення проводиться шляхом створення лісових культур або сприяння природному поновленню на придатних для створення лісів землях, не вкритих лісовою рослинністю.
Відтворення лісів здійснюється з урахуванням:
екологічних умов провадження планованої діяльності, встановлених висновком з оцінки впливу на довкілля;
додаткових заходів із запобігання, зменшення (пом’якшення), усунення, обмеження впливу господарської діяльності на довкілля за результатами післяпроектного моніторингу в рамках оцінки впливу на довкілля;
обмежень та вимог, установлених проектами створення, положеннями і проектами організації територій та об’єктів природно-заповідного фонду України;
режиму в межах охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах, а також режиму в межах охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України;
обмежень та вимог, установлених у рамках проведення лісової сертифікації.
Заходи з відтворення лісів не проектуються та не здійснюються у місцях перебування (зростання) об’єктів Червоної книги України у випадку, якщо причиною зміни чисельності таких об’єктів є розорювання, заліснення або інші дії, які передбачають пошкодження ґрунтового покриву.".
4. Пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. Обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, створення захисних насаджень лінійного типу визначаються на підставі матеріалів лісовпорядкування або спеціального обстеження, що проводиться власником лісів чи постійним лісокористувачем, а також орендарем та користувачем земельних ділянок, на яких розташовано полезахисні лісові смуги, з урахуванням необхідності збереження природних екосистем.
Відновлення лісів та лісорозведення здійснюються у спосіб, що забезпечує створення стійких до кліматичних змін лісів з високими захисними властивостями, здатними до запобігання виникненню явищ водної та вітрової ерозії, з урахуванням недопущення інвазійних видів дерев у природні екосистеми.
Заборонено здійснювати відтворення лісів інвазійними видами дерев, які включені до переліку інвазійних видів дерев із значною здатністю до неконтрольованого поширення, затвердженого Міндовкілля.".
5. Пункт 8 після слів "лісорослинних умов" доповнити словами ", природно-кліматичних умов з дотриманням вимог лісокультурного (лісонасіннєвого) районування".
6. Пункт 9 після слова "Проектування" доповнити словом "лісокультурних".
7. Пункт 12 викласти в такій редакції:
"12. Відтворення лісів забезпечується природним способом (природне поновлення), штучним способом (створення лісових культур методом садіння садивного матеріалу, висівання насіння або поєднання методів садіння та висівання) і комбінованим способом (природне поновлення та створення лісових культур).
................Перейти до повного тексту