- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 грудня 2024 р. № 1409 Київ |
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки виробникам, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби на деокупованих та постраждалих від бойових дій територіях
Відповідно до частини сьомої
статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки виробникам, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби на деокупованих та постраждалих від бойових дій територіях, що додається.
"фінансову підтримку виробників, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби на деокупованих та постраждалих від бойових дій територіях.".
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 грудня 2024 р. № 1409
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки виробникам, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби на деокупованих та постраждалих від бойових дій територіях
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за бюджетною програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються на надання фінансової підтримки виробникам, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби на деокупованих та постраждалих від бойових дій територіях (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
3. Отримувачами бюджетних коштів є юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми і форми власності або фізичні особи - підприємці, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби відповідно до законодавства, у яких аквакультура (рибництво) є основним видом економічної діяльності, яку вони провадять на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), зокрема території:
можливих бойових дій;
активних бойових дій;
тимчасово окуповані Російською Федерацією території України, для яких визначена дата завершення тимчасової окупації;
активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
4. Бюджетні кошти надаються отримувачам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік на фінансову підтримку за напрямами:
часткове відшкодування витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу з ціллю його подальшої реалізації;
часткове відшкодування вартості придбання рибопосадкового матеріалу для зариблення водойм з ціллю виробництва товарної продукції.
Отримувачі мають право на один із напрямів фінансової підтримки, передбачених абзацами другим і третім цього пункту.
Отримувачі самостійно обирають один із напрямів фінансової підтримки, передбачених абзацами другим і третім цього пункту.
5. Фінансова підтримка за одним із напрямів, визначених пунктом 4 цього Порядку, надається у розмірі до 30 відсотків витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу з ціллю його подальшої реалізації та витрат на придбання рибопосадкового матеріалу для зариблення водойм з ціллю виробництва товарної продукції (без урахування податку на додану вартість).
Фінансова підтримка надається за рік, який передує року, в якому отримувач подав заявку на отримання бюджетних коштів.
Загальна сума бюджетних коштів, які спрямовуються протягом одного бюджетного періоду отримувачу та пов’язаним із ним особам у розумінні підпункту 14.1.159 пункту 14.1
статті 14 Податкового кодексу України, не може перевищувати 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
6. Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача, визначені переліком відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р.
№ 573 "Про функціонування Державного аграрного реєстру" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 46, ст. 2869), повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.
7. Заявка на отримання бюджетних коштів подається до 1 листопада відповідного року через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру отримувачами:
які не притягалися до кримінальної відповідальності та/або не мають незняту чи непогашену судимість, та/або не перебувають в розшуку;
які не віднесені до юридичних або фізичних осіб - підприємців, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до
Закону України "Про санкції ";
які станом на дату подання заявки фактично не перебувають на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України (на яких не визначена дата завершення тимчасової окупації) відповідно до наказу Мінреінтеграції та не провадять свою господарську діяльність на цих територіях;
які не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;
керівники та/або кінцеві бенефіціарні власники яких не включені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
у яких відсутня заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Заявки на отримання бюджетних коштів подаються програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок приймання заявок в поточному бюджетному періоді.
На заявку накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису отримувача.
Форма заявки на отримання бюджетних коштів за напрямом часткове відшкодування витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу з ціллю його подальшої реалізації, наведена в додатку 1.
Форма заявки на отримання бюджетних коштів за напрямом часткове відшкодування вартості придбання рибопосадкового матеріалу для зариблення водойм з ціллю виробництва товарної продукції, наведена в додатку 2.
Форма зведеної відомості отримувачів, які мають право на отримання бюджетних коштів за напрямом часткове відшкодування витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу з ціллю його подальшої реалізації, наведена в додатку 3.
Форма зведеної відомості отримувачів, які мають право на отримання бюджетних коштів за напрямом часткове відшкодування вартості придбання рибопосадкового матеріалу для зариблення водойм з ціллю виробництва товарної продукції, наведена в додатку 4.
Внесені отримувачем банківські реквізити для перерахування бюджетних коштів фіксуються в Державному аграрному реєстрі на момент підписання заявки.
Отримувач несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у поданій ним заявці та документах, що додаються до неї, згідно із законодавством.
8. До заявки на отримання бюджетних коштів за напрямом, визначеним абзацом другим пункту 4 цього Порядку, додаються такі документи:
копія звіту про аквакультуру за
формою № 1А-аквакультура (річна), затвердженою наказом Мінагрополітики від 11 вересня 2023 р. № 1655, прийнятого територіальним органом Держрибагентства за минулий рік;
копія заповненої
форми № А-22 "Акт №_ визначення справедливої вартості продукції аквакультури (ікра, личинки, мальки, цьоголітки, однорічки, ремонтний молодняк, плідники, товарна риба)", затвердженої наказом Мінагрополітики від 19 червня 2012 р. № 362;
перелік витрат, понесених на вирощування рибопосадкового матеріалу з ціллю його подальшої реалізації для надання фінансової підтримки отримувачам (без урахування податку на додану вартість);
засвідчені підписом керівника суб’єкта господарювання або фізичною особою - підприємцем копії первинних документів, що підтверджують відповідні витрати та облік рибопосадкового матеріалу;
................Перейти до повного тексту