- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 грудня 2011 р. № 1406 Київ |
Питання реалізації та знищення використаних під час проведення експертизи (випробування) зразків нехарчової продукції, що були відібрані в межах здійснення державного ринкового нагляду
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок реалізації та знищення використаних під час проведення експертизи (випробування) зразків нехарчової продукції, що були відібрані в межах здійснення державного ринкового нагляду;
Методику визначення залишкової вартості використаних під час проведення експертизи (випробування) зразків нехарчової продукції, що були відібрані в межах здійснення державного ринкового нагляду.
2. Установити, що гранична межа залишкової вартості використаного під час проведення експертизи (випробування) зразка нехарчової продукції, що був відібраний в межах здійснення державного ринкового нагляду (крім зразків продукції, що є небезпечними, становлять ризик та/або не відповідають установленим вимогам щодо їх безпечності), становить десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
3. Внести до
Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 34, ст. 1280; 1999 р., № 21, ст. 951; 2000 р., № 4, ст. 117; 2001 р., № 52, ст. 2345, 2002 р., № 18, ст. 941; 2003 р., № 29, ст. 1476; 2006 р., № 9, ст. 553, № 11, ст. 748, № 14, ст. 989; 2010 р., № 68, ст. 2465), зміни, що додаються.
4. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 грудня 2011 р. № 1406
ПОРЯДОК
реалізації та знищення використаних під час проведення експертизи (випробування) зразків нехарчової продукції, що були відібрані в межах здійснення державного ринкового нагляду
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації та знищення використаних під час проведення експертизи (випробування) зразків нехарчової продукції (далі - використаний зразок продукції), що були відібрані в межах здійснення державного ринкового нагляду.
2. Цей Порядок не застосовується під час:
здійснення відбору проб дорогоцінних металів, зразків ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння;
поводження з використаними зразками продукції, що містять джерела іонізуючого випромінювання, яке здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері використання ядерної енергії;
декларування митними органами та митного оформлення зразків нехарчової продукції, що відбираються для проведення експертизи (випробування) під час перебування таких зразків під митним контролем.
4. Використані зразки продукції, залишкова вартість яких перевищує граничну межу залишкової вартості (крім зразків продукції, що є небезпечними, становлять ризик та/або не відповідають установленим вимогам щодо їх безпечності), реалізуються шляхом продажу на прилюдних торгах (аукціонах).
Використані зразки продукції, залишкова вартість яких не перевищує граничної межі залишкової вартості, та ті, стосовно яких за результатами їх експертизи (випробування) встановлено, що вони є небезпечними, становлять ризик та/або не відповідають установленим вимогам щодо їх безпечності, підлягають знищенню.
5. Експертиза (випробування) відібраних органом державного ринкового нагляду зразків нехарчової продукції проводиться випробувальною лабораторією або іншою організацією, акредитованою на право проведення експертизи (випробування) зразків продукції національним органом з акредитації, на підставі договорів, укладених органами державного ринкового нагляду з такою організацією (далі - випробувальна лабораторія). Для кожного використаного зразка продукції, за винятком зразків продукції, що є небезпечними, становлять ризик та/або не відповідають установленим вимогам щодо їх безпечності, випробувальна лабораторія встановлює значення коефіцієнта зносу використаного зразка продукції внаслідок проведення експертизи (випробування) (далі - коефіцієнт зносу).
За результатами проведення експертизи (випробування) випробувальною лабораторією оформлюється довідка про значення коефіцієнта зносу, яка засвідчується підписом керівника такої лабораторії, що скріплюється печаткою.
6. Випробувальна лабораторія протягом двох робочих днів з дня закінчення строку проведення нею експертизи (випробування) подає (надсилає) органові державного ринкового нагляду використаний зразок продукції разом з висновком експертизи (протоколом випробування) та довідкою про значення коефіцієнта зносу для зразків продукції, за результатами експертизи яких встановлено, що вони є безпечними та/або відповідають установленим вимогам щодо їх безпечності. У висновку експертизи (протоколі випробування) міститься опис можливих ризиків, які можуть виникнути під час подальшого використання зразка продукції, який є безпечним та/або відповідає встановленим вимогам щодо безпечності.
7. Органи державного ринкового нагляду забезпечують попередню оцінку, що проводиться відповідно до пункту 9 цього Порядку, та облік і зберігання використаних зразків продукції до передачі їх для подальшої реалізації або знищення відповідно до
Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 34, ст. 1280) (далі - Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним).
8. Для вирішення питань щодо реалізації та знищення використаних зразків продукції органом державного ринкового нагляду в територіальному органі державного ринкового нагляду, а в разі відсутності такого територіального органу - в органі державного ринкового нагляду утворюється комісія, до складу якої входять представники органу державного ринкового нагляду, представники випробувальної лабораторії, що проводить експертизу (випробування) відібраних зразків нехарчової продукції, товарознавці та представники місцевих держадміністрацій.
Комісія визначає залишкову вартість використаних зразків продукції на підставі платіжних документів, згідно з якими органом державного ринкового нагляду здійснено повну оплату вартості відібраних зразків нехарчової продукції, та довідок про значення коефіцієнта зносу таких зразків. Орган державного ринкового нагляду забезпечує ознайомлення членів комісії із зазначеними платіжними документами і довідками, а також з актами перевірок, під час проведення яких були відібрані використані зразки продукції.
Акт опису, оцінки та передачі використаних зразків продукції затверджується керівником органу державного ринкового нагляду, яким було відібрано зразки продукції, або його заступником.
У разі коли використані зразки продукції є безпечними та за своїми характеристиками відповідають установленим вимогам щодо їх безпечності, випробувальна лабораторія передає їх органові державного ринкового нагляду разом з інформацією про характер їх зношення під час випробування, а орган державного ринкового нагляду вживає заходів контролю для забезпечення супроводження зазначених зразків такою інформацією до початку їх реалізації.
Орган державного ринкового нагляду повинен забезпечити кожен використаний зразок продукції інформацією про характер можливих ризиків, які можуть виникнути під час подальшого використання таких зразків унаслідок їх зносу, та заходи, яких необхідно вжити споживачам (користувачам) для запобігання таким ризикам.
У разі виставлення використаних зразків продукції, які є безпечними та/або відповідають установленим вимогам щодо безпечності, на продаж шляхом проведення прилюдних торгів (аукціонів) орган державного ринкового нагляду не пізніше ніж за десять календарних днів до дати їх проведення оприлюднює відповідну інформацію на власному офіційному веб-сайті.
................Перейти до повного тексту