1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 грудня 2022 р. № 1401
Київ
Питання організації та функціонування пунктів незламності
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1095 від 13.10.2023 № 352 від 29.03.2024 )
Відповідно до статті 12-1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок організації та функціонування пунктів незламності (далі - Порядок), що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) забезпечити виконання завдань та заходів, передбачених Порядком.
3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування та керівникам суб’єктів господарювання організувати роботу із забезпечення функціонування пунктів незламності відповідно до Порядку.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 71


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 грудня 2022 р. № 1401
ПОРЯДОК
організації та функціонування пунктів незламності
1. Цей Порядок визначає вимоги до розгортання та діяльності пунктів незламності в разі виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних із припиненням (порушенням) роботи систем централізованого водопостачання, водовідведення, електро-, газо- і теплопостачання та всіх видів електронних комунікаційних послуг (далі - системи життєзабезпечення), у мирний час та в умовах правового режиму воєнного стану.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 352 від 29.03.2024 )
2. Термін "пункт незламності" у цьому Порядку означає приміщення будівлі (споруди) або спеціально зведений намет, або транспортний засіб, які передбачені для тимчасового перебування людей та в яких створено і підтримуються умови, мінімально необхідні для збереження життя і здоров’я населення у разі порушення сталої роботи систем життєзабезпечення.
Інші терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в Кодексі цивільного захисту України.
3. Види пунктів незламності:
1) стаціонарний - розміщений у приміщенні будівлі (споруди);
2) мобільний - розгортається на базі намету або транспортного засобу.
4. Розгортання та функціонування пунктів незламності організовується міністерствами, центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) з урахуванням наявного ресурсу відповідно до Примірної інструкції щодо діяльності пунктів незламності згідно з додатком 1 та Примірного переліку комплектації пунктів незламності згідно з додатком 2.
5. Контроль та координація заходів з розгортання та функціонування пунктів незламності покладається на керівників міністерств, центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання державної та приватної форми власності.
6. Інформація щодо оснащення, можливостей та характеристик пункту незламності зазначається в паспорті пункту незламності згідно з додатком 3.
7. Стаціонарні пункти незламності розгортаються у приміщеннях об’єктів державної та комунальної власності, а також приватної власності - за ініціативою власника або орендаря такого приміщення.
8. Мобільні пункти незламності розгортаються у визначених міністерствами, центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями) та органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) місцях.
9. Розгортання та функціонування стаціонарних та мобільних пунктів незламності здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, коштів суб’єктів господарювання державної форми власності, а також інших не заборонених законодавством джерел.
10. Кількість пунктів незламності визначається самостійно відповідними центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування відповідно до потреб населення територій територіальних громад та м. Києва.
Кількість пунктів незламності може визначатися з урахуванням пропозицій та рекомендацій Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідного рівня.
Міністерства, центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) відповідно до компетенції сприяють у вирішенні питань щодо організації та функціонування пунктів незламності, які розгортаються органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою).
11. Інформація про пункти незламності (додаток 6) відображається в мобільному додатку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія) та розміщуються на офіційних інформаційних ресурсах центральних та місцевих органів виконавчої влади, в тому числі на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://nezlamnist.gov.ua), органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та інших інформаційних ресурсів державної та приватної форми власності (за згодою), а також на дошках оголошень за формою згідно з додатком 4. Пункт незламності повинен мати вивіску за формою згідно з додатком 5.
( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1095 від 13.10.2023 )
11-1. Внесення, обробка, перегляд інформації про пункти незламності здійснюється уповноваженим працівником обласної, Київської міської держадміністрації (військової адміністрації) (далі - уповноважений працівник) засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) (шляхом підключення до робочих місць) (у разі наявності технічної можливості).
Внесення інформації про пункти незламності, розгортання та функціонування яких організовано органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) в межах території відповідної області, м. Києва здійснюється уповноваженим працівником на підставі отриманої від них інформації.
Уповноважений працівник засобами Порталу Дія (шляхом підключення до робочих місць) після проходження ідентифікації та автентифікації з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, вносить інформацію про пункти незламності в межах території відповідної області, м. Києва та з метою забезпечення актуальності та повноти такої інформації здійснює її перегляд і вносить зміни до неї не рідше ніж один раз на тиждень.
( Порядок доповнено пунктом 11-1 згідно з Постановою КМ № 1095 від 13.10.2023 )
11-2. Інформація про пункти незламності відображається у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) для інформування громадянина України, іноземця, який на законних підставах перебуває на території України та документами якого, що посвідчують його особу, є посвідка на постійне проживання або посвідка на тимчасове проживання (оформлені виключно із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру), яким в установленому законодавством порядку присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації (далі - особи).
Мобільний додаток Порталу Дія (Дія) повинен бути встановлений на електронному пристрої, критерії якого підтримують використання такого додатка, підключеного до Інтернету, з увімкненою функцією геопозиціонування (геолокації).
Засобами Порталу Дія у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) на інтерактивній карті відображається за наявності інформація про пункти незламності з урахуванням відомостей про геопозиціонування (геолокацію) електронного пристрою особи на момент отримання такої інформації.
У разі відсутності можливості геопозиціонування (геолокації) електронним пристроєм особи пошук інформації про пункти незламності здійснюється за місцем розташування такого пункту.
У разі відсутності підключення електронного пристрою особи до Інтернету засобами Порталу Дія у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) відображається інтерактивна карта пунктів незламності з інформацією про них без зображення пунктів. В такому випадку інформація про пункти незламності оновлюється в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) під час наступного підключення електронного пристрою особи до Інтернету.
Інформація про пункти незламності, розташовані на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції, може не відображатись у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) за рішенням обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій).
( Порядок доповнено пунктом 11-2 згідно з Постановою КМ № 1095 від 13.10.2023 )
11-3. Особа може у разі наявності технічної можливості подати відгуки і пропозиції щодо стану та функціонування пунктів незламності засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), розгляд яких здійснюється уповноваженим працівником засобами Порталу Дія (шляхом підключення до робочих місць) з метою вжиття відповідних заходів протягом трьох робочих днів для усунення недоліків щодо стану та/або функціонування пунктів незламності.
Особа може здійснити оцінювання стану пунктів незламності засобами Порталу Дія у мобільному додатку Порталу Дія (Дія), на основі якого формується їх рейтинг, який відображається у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) (у разі наявності технічної можливості).
( Порядок доповнено пунктом 11-3 згідно з Постановою КМ № 1095 від 13.10.2023 )
12. Пункти незламності функціонують у цілодобовому режимі або за графіком, визначеним Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідного рівня, за винятком пунктів незламності, розгорнутих у приміщеннях суб’єктів господарювання приватної форми власності, графік роботи яких визначається власником або орендарем об’єкта.
13. Робота пунктів незламності відокремлюється від роботи пунктів по допомозі безпритульним.
14. Припинення роботи пунктів незламності здійснюється в разі забезпечення сталої роботи систем життєзабезпечення за рішенням суб’єкта, який організовував розгортання та забезпечує його функціонування, з інформуванням населення про завершення роботи такого пункту.

................
Перейти до повного тексту