1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Декрет


Д Е К Р Е Т
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
( Декрет втратив чинність на підставі Закону N 493-XIV від 17.03.99, ВВР, 1999, N 17, ст.115 )
Про державний контракт і державне замовлення на 1993 рік
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 13, ст.119 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Декретом N 54-93 від 20.05.93, ВВР, 1993, N 28, ст.301 Законом N 481/96-ВР від 12.11.96, ВВР, 1996, N 52, ст.301 )
З метою створення належних умов для функціонування народного господарства України та забезпечення першочергових державних та суспільних потреб у найважливіших видах продукції (робіт, послуг) Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Запровадити на 1993 рік державний контракт і державне замовлення на виробництво та поставку для державних потреб промислової продукції, сільськогосподарської сировини та продовольства, виконання робіт, надання послуг, створення виробничих потужностей, проведення фундаментальних та найважливіших прикладних наукових досліджень, освоєння нових технологій, підготовку спеціалістів, вирішення природоохоронних та соціальних проблем.
2. Установити, що:
державний контракт є засобом забезпечення потреб споживачів, що фінансуються за рахунок державного бюджету, поповнення державного резерву. При цьому держава гарантує оплату продукції, виконання робіт, надання послуг;
державне замовлення є засобом стимулювання нарощування виробництва дефіцитної продукції, розвитку пріоритетних галузей народного господарства, виконання міждержавних угод, експортно-імпортних операцій, впровадження нових технологій, вирішення соціальних проблем, державної підтримки найважливіших наукових досліджень, при якому держава може надавати пільги виконавцям, але не забезпечує їх фінансовими ресурсами.
Виконавці державного контракту та державного замовлення забезпечують себе матеріально-технічними ресурсами шляхом укладання прямих договорів з підприємствами-постачальниками, державними постачальницько-збутовими та іншими посередницькими організаціями. Виняток становлять окремі види ресурсів, виробництво і споживання яких контролюється і централізовано розподіляється державою. Централізований розподіл державою інших ресурсів починаючи з 1993 року не застосовується.
Державні підприємства й організації - виконавці державного контракту здійснюють відвантаження продукції на експорт у рахунок державного замовлення та інших угод лише за умови виконання завдань по державному контракту відповідно до передбачених у ньому обсягів і графіків поставок.
( Статтю 2 доповнено абзацом п'ятим згідно з Декретом N 54-93 від 20.05.93 )
3. Порядок формування і розміщення обсягів поставок продукції (робіт, послуг) для виконання державних контрактів та державного замовлення, перелік ресурсів, виробництво та централізований розподіл яких здійснюється державою, а також види, розмір і порядок надання економічних та інших пільг виконавцям державного замовлення визначаються Кабінетом Міністрів України.
4. Рада Міністрів Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації вправі запроваджувати замовлення на виготовлення та поставку продукції, виконання робіт, надання послуг для задоволення потреб відповідних регіонів тільки у межах асигнувань відповідних бюджетів.

................
Перейти до повного тексту