1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 грудня 2011 р. № 1396
Київ
Про утворення Державної інноваційної небанківської фінансово-кредитної установи "Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 781 від 23.09.2015 )
Відповідно до статті 19 Закону України "Про інноваційну діяльність" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Утворити Державну інноваційну небанківську фінансово-кредитну установу "Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу" з віднесенням її до сфери управління Міністерства освіти і науки.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 781 від 23.09.2015 )
2. Затвердити Статут Державної інноваційної небанківської фінансово-кредитної установи "Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу", що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 грудня 2011 р. № 1396
СТАТУТ
Державної інноваційної небанківської фінансово-кредитної установи "Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу"
( У тексті Статуту слово "Держінформнауки" замінено словом "МОН" згідно з Постановою КМ № 781 від 23.09.2015 )
Загальні положення
1. Державна інноваційна небанківська фінансово-кредитна установа "Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу" (далі - Фонд) утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. № 1396.
2. Фонд у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
3. Засновником Фонду є держава в особі Кабінету Міністрів України. Фонд належить до сфери управління МОН.
4. Офіційне найменування Фонду:
українською мовою: Державна інноваційна небанківська фінансово-кредитна установа "Фонд підтримки малого інноваційного бізнесу";
російською мовою: Государственное инновационное небанковское финансово-кредитное учреждение "Фонд поддержки малого инновационного бизнеса";
англійською мовою: State Innovative Non-bank Financial Institution "Fund of Support for Small Innovation Business".
Мета і предмет діяльності Фонду
5. Фонд утворений з метою надання державної підтримки для впровадження вітчизняних високотехнологічних наукових, науково-технічних розробок та винаходів у виробництво відповідно до пріоритетних напрямів інноваційної діяльності, насамперед для підтримки реалізації інноваційних проектів суб'єктів малого підприємництва (малого інноваційного бізнесу).
6. Предметом діяльності Фонду є:
1) організація відбору інноваційних проектів з метою надання фінансової підтримки для їх реалізації в порядку, затвердженому МОН;
( Підпункт 1 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 781 від 23.09.2015 )
2) надання суб'єктам інноваційної діяльності фінансової підтримки для реалізації інноваційних проектів відповідно до Закону України "Про інноваційну діяльність" може здійснюватися шляхом:
повного безвідсоткового кредитування пріоритетних інноваційних проектів за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів;
часткового (до 50 відсотків) безвідсоткового кредитування інноваційних проектів за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів за умови залучення до фінансування таких проектів решти необхідних коштів виконавця проекту і (або) інших суб'єктів інноваційної діяльності;
повної або часткової компенсації за рахунок коштів державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів відсотків, сплачуваних суб'єктами інноваційної діяльності банкам та іншим фінансовим установам за кредитування інноваційних проектів;
надання державних гарантій банкам, що здійснюють кредитування пріоритетних інноваційних проектів;
майнового страхування реалізації інноваційних проектів у страховиків відповідно до Закону України "Про страхування";
3) здійснення фінансування інноваційних проектів за рахунок власних та залучених коштів;
4) супроводження реалізації інноваційних проектів та здійснення контролю за цільовим використанням суб'єктами інноваційної діяльності коштів, наданих як фінансова підтримка Фонду для реалізації таких проектів;
5) залучення вітчизняних та іноземних інвестицій для реалізації інноваційних проектів, у тому числі передбачених ними науково-технічних, дослідно-конструкторських та інших проектних робіт, робіт, пов'язаних з виготовленням промислових зразків, дослідних партій інноваційної продукції, впровадженням новітніх технологій;
6) налагодження співробітництва з міжнародними урядовими та неурядовими організаціями з питань інноваційної діяльності та залучення фінансових ресурсів в економіку України для реалізації спільних інноваційних проектів;
7) організація і проведення виставок, конференцій, семінарів, курсів, інших інформаційно-презентаційних та наукових заходів у сфері інноваційної діяльності;
8) здійснення заходів щодо розроблення проектно-кошторисної документації, техніко-економічного обґрунтування під час підготовки до реалізації інноваційних проектів, що фінансуватимуться Фондом;
9) здійснення заходів щодо надання інформаційних, маркетингових, посередницьких, юридичних та інших послуг під час підготовки до реалізації інноваційних проектів, що фінансуватимуться Фондом;
10) організація в установленому законодавством порядку експертизи інноваційних проектів, у тому числі державної наукової та науково-технічної експертизи;
11) довірче управління фінансовими активами суб'єктів інноваційної діяльності під час реалізації інноваційних проектів, що фінансуються Фондом;
12) участь в інститутах спільного інвестування відповідно до законодавства;
13) забезпечення повернення коштів, наданих як фінансова підтримка інноваційної діяльності, зокрема шляхом безвідсоткового кредитування інноваційних проектів.
Кошти, що надійшли від повернення кредитів, наданих Фондом за рахунок коштів державного бюджету суб'єктам інноваційної діяльності, спрямовуються відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону про Державний бюджет України на відповідний рік і Закону України "Про інноваційну діяльність".
Фонд може провадити іншу діяльність, спрямовану на досягнення мети та відповідно до предмету його діяльності, визначеного цим Статутом.
Юридичний статус Фонду
7. Фонд є юридичною особою.
Фонд набуває права юридичної особи з дня його державної реєстрації.
Фонд має статус державної небанківської інноваційної фінансово-кредитної установи.
8. Фонд має самостійний баланс, рахунки в банках, круглу печатку, штампи і бланки із своїм найменуванням.
9. Фонд діє на принципах повної господарської самостійності, провадить господарську діяльність відповідно до затверджених у встановленому законодавством порядку фінансових планів та несе відповідальність за результати своєї господарської діяльності.
10. Фонд може укладати від свого імені договори, набувати майно, майнові та немайнові права, права інтелектуальної власності, брати зобов'язання, бути позивачем і відповідачем у судах.
11. Фонд провадить зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства і мети діяльності, передбаченої цим Статутом.
12. Фонд може бути членом спілок, асоціацій та інших об'єднань відповідно до законодавства.
13. Фонд може в установленому законодавством порядку утворювати за погодженням з МОН філії, представництва, інші відокремлені підрозділи на території України і за її межами, наділяючи їх основними та оборотними засобами без залучення коштів державного бюджету.
Філії, представництва, інші відокремлені підрозділи Фонду діють на підставі положень, що затверджуються Фондом.
14. Фонд має право одержувати в установленому законодавством порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
15. Фонд вживає заходів для забезпечення ефективного використання коштів, матеріальних та нематеріальних активів Фонду, контролює цільове використання суб'єктами інноваційної діяльності коштів, наданих їм як фінансова підтримка.
Фонд оприлюднює щороку відомості про результати своєї діяльності, суб'єктів інноваційної діяльності та інноваційні проекти, що реалізовувалися протягом звітного періоду за рахунок коштів, наданих як фінансова підтримка Фонду.
16. Фонд зобов'язаний дотримуватися вимог законодавства про державну таємницю.
17. Фонд вживає заходів для збереження конфіденційної інформації, яка стала відома Фондові у зв'язку із провадженням своєї діяльності.
18. Держава не несе відповідальності за зобов'язаннями Фонду, а Фонд - за зобов'язаннями держави.
19. Фонд не відповідає за зобов'язаннями господарських товариств, у статутному (складеному) капіталі яких йому належать частки (акції, паї).
Майно Фонду
20. Майно Фонду є державною власністю і закріплюється за Фондом на праві господарського відання.
Майно Фонду складається з основних засобів, обігових коштів, а також інших активів, відображених у бухгалтерському балансі Фонду.
21. Джерелами формування майна Фонду є:
кошти державного бюджету;
доходи, одержані в результаті провадження господарської діяльності;
доходи від проведення операцій з цінними паперами;
кредити та позики;
дивіденди за акціями, які належать Фонду;
інші джерела, не заборонені законом.
22. Фонд відповідно до законодавства володіє, користується та розпоряджається закріпленим за ним на праві господарського відання майном, у тому числі будівлями, спорудами, обладнанням, інвентарем, нематеріальними активами та коштами.
23. Фонд не має права безоплатно передавати або відчужувати належне йому майно, крім передбачених законодавством випадків.
24. Списання та відчуження майна Фонду здійснюється в установленому законодавством порядку.

................
Перейти до повного тексту