1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 вересня 2000 р. N 1396
Київ
Про затвердження Правил атестації дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 505 від 16.05.2001 N 249 від 01.03.2002 N 286 від 21.02.2007 ) ( У постанові слова "і декоративного", "та декоративного" в усіх відмінках виключено згідно з Постановою КМ N 249 від 01.03.2002 )
З метою поліпшення економічного та інвестиційного стану у сфері видобутку, переробки і експорту дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Правила атестації дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, що додаються, і ввести їх у дію з 1 липня 2001 року.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 505 від 16.05.2001 )
2. Міністерству фінансів розробити, затвердити і ввести в дію з 1 січня 2001 р. реєстр власних і торгових назв дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння з родовищ України.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України Єханурова Ю.І.
Перший
віце-прем'єр-міністр України

Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 вересня 2000 р. N 1396
ПРАВИЛА
атестації дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння
Загальні положення
1. Ці Правила призначені для упорядкування відносин, пов'язаних з видобутком, виробництвом і використанням природного каміння та здійсненням контролю за операціями з ним, удосконалення методичної та методологічної бази оцінки, експертизи і контролю за використанням природного каміння в Україні, а також для забезпечення прав споживачів на отримання достовірної і об'єктивної інформації про якість продукції (виробів) з природного каміння та відповідність цієї продукції стандартам.
2. Правила встановлюють порядок проведення атестації та визначення торгових назв дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння (далі - природне каміння), видобутого з надр України, а також завезеного в Україну з-за кордону у вигляді сировини, виробів або у складі мінералогічних зразків, призначеного для виконання операцій з ним або для використання у виробничих, соціально-культурних, інвестиційних та інших цілях.
3. У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:
атестація каменя - проведення діагностичних та інших операцій з метою встановлення індивідуальних характеристик каменя і їх відповідності стандартам, визначення торгової назви каменя, встановлення відповідності між його торговою і власною назвами, складення за результатами цих операцій залежно від специфіки продукції (виробу) та її призначення відповідних супровідних документів, які повинні, зокрема, містити відомості про: найменування суб'єкта підприємницької діяльності, який проводив атестацію, власну назву каменя, його індивідуальні характеристики, визначені відповідно до нормативного акта (за умови його наявності), та посилання на цей акт, зареєстровану у визначеному порядку торгову назву каменя (за її наявності), штамп відділу технічного контролю підприємства - виробника чи засвідчене прізвище особи, яка проводила атестацію, або атестата за формою, встановленою Мінфіном;
( Абзац другий пункту 3 в редакції Постанови КМ N 505 від 16.05.2001; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 286 від 21.02.2007 )
власна назва каменя - назва природного або штучного каменя, наведена в статті 1 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва, використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ним", а також інші назви зазначеного каменя, які дозволяють однозначно визначати його згідно з нормами міжнародних експертних організацій як певну природну або штучну речовину із сталими характерними для неї фізичними властивостями, хімічним складом, кристалічною будовою або іншими мінералого-петрографічними ознаками;
( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 505 від 16.05.2001 )
торгова назва каміння - назва, яка довільно складається суб'єктами підприємницької діяльності - надрокористувачами.

................
Перейти до повного тексту