1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 серпня 2003 р. N 1375
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1766 від 20.12.2006 )
Про затвердження Порядку декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 409 від 31.03.2004 N 1480 від 03.11.2004 N 864 від 03.09.2005 )
Відповідно до статті 262 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1998 р. N 1598 "Про затвердження Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України" (Офіційний вісник України, 1998 р., N 40, ст. 1487);
постанову Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 р. N 1537 "Про внесення змін і доповнень до Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 42, ст. 1779).
3. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2004 року.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 27
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 серпня 2003 р. N 1375
ПОРЯДОК
декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України
1. Цей Порядок визначає умови та форми декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України.
2. Терміни і поняття у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в статті 1 Митного кодексу України.
3. Митна вартість товарів обчислюється відповідно до Митного кодексу України на момент перетинання товарами митного кордону України і заявляється (декларується) митному органу з урахуванням вимог цього Порядку.
4. Заявлена декларантом митна вартість товарів та подані ним відомості щодо її визначення повинні ґрунтуватися на достовірній, документально підтвердженій інформації та подаватися у кількісному виразі.
5. Митна вартість товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, незалежно від засобу та способу їх переміщення, заявляється у митній декларації, яка подається в порядку та у випадках, встановлених законодавством.
6. Митна вартість товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, для цілей нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) визначається на підставі підтвердних документів (товарних чеків, ярликів тощо), які можна ідентифікувати з наявними товарами. Під час визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України у несупроводжуваному багажі та вантажному відправленні, крім вартості самих товарів, враховується вартість їх страхування та перевезення (фрахту) до моменту перетинання ними митного кордону України.
У разі відсутності підтвердних документів або наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності відомостей стосовно заявленої митної вартості товарів митні органи відповідно до Митного кодексу України визначають митну вартість самостійно на підставі ціни на ідентичні чи подібні (аналогічні) товари.
7. Митна вартість товарів, що переміщуються підприємствами через митний кордон України, заявляється у вантажній митній декларації згідно з Митним кодексом України та іншими актами законодавства.
8. У разі переміщення підприємствами через митний кордон України товарів, які підлягають обкладенню податками і зборами (обов'язковими платежами), за угодою (договором, контрактом), вартість якої перевищує суму, еквівалентну 5000 євро, разом із вантажною митною декларацією подається декларація митної вартості за формою згідно з додатками 1-3. Декларація митної вартості подається на паперовому та електронному носіях.
( Абзац перший пункту 8 в редакції Постанови КМ N 409 від 31.03.2004 )
Порядок заповнення декларацій митної вартості визначається Держмитслужбою.
9. Митна вартість товарів, що вивозяться (експортуються) підприємствами з України, визначається відповідно до статті 274 Митного кодексу України.
10. Для заявлення митної вартості товарів, що вивозяться (експортуються) підприємствами з України, на які встановлено вивізне, антидемпінгове, компенсаційне чи спеціальні види мита, подається декларація митної вартості за формою ДМВ-3.
11. Митна вартість товарів, що ввозяться (імпортуються) підприємствами на митну територію України, визначається шляхом відповідного застосування методів, передбачених статтями 266 - 273 Митного кодексу України.
12. Митна вартість товарів, що ввозяться (імпортуються) підприємствами на митну територію України, заявляється декларантом митному органу шляхом подання декларації митної вартості за формою ДМВ-1 або ДМВ-2 за умови, що ці товари ввозяться (імпортуються) на митну територію України із застосуванням відповідного митного режиму або попередньо заявлений митний режим щодо таких товарів змінюється на інший, який передбачає обкладення цих товарів податками і зборами (обов'язковими платежами).
Декларація митної вартості за формою ДМВ-1 подається для заявлення митної вартості товарів, яка визначена шляхом застосування методу оцінки за ціною угоди щодо товарів (метод 1) відповідно до статті 267 Митного кодексу України.
Декларація митної вартості за формою ДМВ-2 подається для заявлення митної вартості товарів, визначеної шляхом застосування одного з передбачених статтями 268 - 273 Митного кодексу України методів оцінки: за ціною угоди щодо ідентичних товарів (метод 2); за ціною угоди щодо подібних (аналогічних) товарів (метод 3); на основі віднімання вартості (метод 4); на основі додавання вартості (метод 5); резервного (метод 6).
13. Декларант самостійно заповнює декларацію митної вартості, за винятком граф, призначених для відміток митниці.
Посадова особа митного органу, що проводить перевірку оформлення декларації митної вартості, не має права з власної ініціативи або за дорученням чи на прохання декларанта вписувати будь-які дані до граф декларації, які повинні заповнюватися декларантом, або вносити до них зміни, доповнення чи виправлення.
14. Для підтвердження заявлених відомостей про митну вартість товарів, що переміщуються підприємствами через митний кордон України, декларант подає:
угоду (договір, контракт), на підставі якої здійснюється поставка товарів, і додатки до неї;
рахунок-фактуру (інвойс) і банківські платіжні документи (якщо рахунок сплачено) або рахунок-проформу для умовно-вартісних угод (договорів, контрактів), а також інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару;
угоду (договір, контракт) про перевезення, транспортні та страхові документи;
рахунок про сплату наданих транспортно-експедиційних послуг або офіційно завірену керівником і головним бухгалтером підприємства калькуляцію транспортних витрат у разі, коли транспортні витрати не були включені до рахунка-фактури (інвойсу);
пакувальні листи;
ліцензію на ввезення (вивезення) товарів, імпорт (експорт) яких підлягає ліцензуванню;
сертифікат про походження товару, сертифікат якості, безпеки тощо.
( Абзац дев'ятий пункту 14 виключено на підставі Постанови КМ N 864 від 03.09.2005 )
15. Для підтвердження заявленої декларантом митної вартості товарів у разі потреби на вимогу митного органу можуть додатково подаватися такі документи:
установчі документи підприємства, що переміщує товари;
угода з третіми особами, що пов'язана з угодою (контрактом) поставки товарів, митна вартість яких визначається;
( Абзац четвертий пункту 15 виключено на підставі Постанови КМ N 1480 від 03.11.2004 )
рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця;
рахунки про сплату комісійних, брокерських послуг, пов'язаних з виконанням умов угоди щодо товарів, митна вартість яких визначається;
відповідна бухгалтерська документація;
ліцензійні чи авторські угоди;
замовлення на поставку товарів;
каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) фірми-виробника;
калькуляція фірми-виробника на товари, митна вартість яких визначається;
інші документи, що можуть бути використані для підтвердження відомостей, заявлених у декларації митної вартості.
16. У разі потреби митний орган може надати декларантові за наявності у базі даних Держмитслужби інформацію про середньоконтрактні ціни або митну вартість товарів, що була визначена під час митного оформлення ідентичних чи подібних (аналогічних) товарів, ввезених в Україну за іншою угодою. З метою забезпечення конфіденційності така інформація надається у знеособленому вигляді.
17. Митний орган під час митного оформлення товарів здійснює контроль за правильністю визначення їх митної вартості, у тому числі за правильністю обрання та застосування методу такого визначення, повнотою (комплектністю) поданих документів та їх відповідністю вимогам, установленим законодавством.
Достовірність відомостей, зазначених у декларації митної вартості, може бути встановлена шляхом проведення митними органами на підприємствах перевірки щодо відповідності документів на товари і транспортні засоби, поданих для підтвердження митної вартості товарів, даним бухгалтерського обліку та іншій документації підприємства.
Процедура контролю за правильністю визначення митної вартості товарів повинна здійснюватися з дотриманням строків, визначених законодавством для митного оформлення товарів.
18. У разі коли декларант не може документально підтвердити заявлену ним митну вартість товарів або коли виникають обґрунтовані сумніви щодо достовірності поданих декларантом відомостей, митний орган може вимагати подання декларації митної вартості та самостійно визначити митну вартість товарів, що декларуються, послідовно застосовуючи методи, передбачені Митним кодексом України, на підставі наявних у нього відомостей, у тому числі цінової інформації щодо ідентичних чи подібних (аналогічних) товарів з коригуванням, що здійснюється згідно із зазначеним Кодексом.
( Пункт 18 із змінами, внесеними згідно з Постанови КМ N 409 від 31.03.2004 )
19. У разі здійснення коригування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, та відповідно податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягають справлянню, усі розрахунки проводяться відповідно до законодавства, чинного на день прийняття митним органом документів для митного оформлення товарів.
Коригування митної вартості товарів, у тому числі випущених у вільний обіг, здійснюється з урахуванням курсу валюти, встановленого Національним банком на день прийняття митним органом документів для митного оформлення товарів.
20. Після прийняття документів для митного оформлення товарів, що переміщуються підприємствами через митний кордон України, коригування їх митної вартості, здійснене митним органом, розглядається як митна оцінка товарів і може бути оскаржено декларантом у встановленому порядку.
21. Оскарження декларантом прийнятого митним органом рішення про митну оцінку товарів або подання письмового запиту до митного органу не звільняє декларанта від сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до визначеної митним органом митної оцінки товарів.
22. За недостовірність відомостей, зазначених у митній декларації, декларації митної вартості та в документах, поданих на підтвердження митної вартості товарів, декларант несе відповідальність згідно із законодавством.
Додаток 1
до Порядку декларування
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
ДЕКЛАРАЦІЯ МИТНОЇ ВАРТОСТІ
Форма ДМВ-1
------------------------------------------------------------------
1. Продавець | Для відміток митного органу
-------------------------|
2(а). Покупець |
------------------------------------------------------------------
2(б). Декларант
------------------------------------------------------------------
Увага! | 3. Умови поставки
Відповідно до законодавства декларант |--------------------------
несе відповідальність за достовірність | 4. Номер і дата рахунка
усіх відомостей, зазначених у цій |--------------------------
декларації та в документах, поданих | 5. Номер і дата укладення
ним на підтвердження правильності | угоди (договору,
визначення митної вартості товарів. | контракту)
Під час митного оформлення товарів |
декларант зобов'язаний своєчасно |
надати митному органу додаткові |
відомості, що підтверджують |
правильність визначення заявленої |
митної вартості |
------------------------------------------------------------------
6. Номер і дата прийняття митним органом рішень щодо відомостей,
зазначених у графах 7-9 ДМВ-1 -------------------------
| Необхідне позначити "х"
------------------------------------------------------------------
7(а). Чи є взаємозалежність продавця та --- так --- ні
покупця?* --- ---
7(б). Чи вплинула взаємозалежність
продавця та покупця на ціну ввезеного --- так --- ні
товару?* --- ---
------------------------------------------------------------------
8(а). Чи є обмеження для покупця щодо
користування товаром, за винятком:
обмежень, установлених
законодавством;
обмежень географічного регіону, в
якому товари можуть бути
перепродані;
обмежень, що істотно не впливають --- так --- ні
на ціну товарів --- ---
8(б). Чи є будь-які умови угоди, вплив --- так --- ні
яких на ціну не може бути врахований? --- ---
Якщо "так", то зазначте подробиці.
Якщо умову кількісно визначено, то
заповніть графу 11(б)
------------------------------------------------------------------
9(а). Чи передбачено ліцензійні або
аналогічні платежі, що покупець
безпосередньо чи опосередковано
вносить продавцеві, як умову продажу --- так --- ні
товарів --- ---
9(б). Чи є умова, за якої частина
доходів від будь-якого наступного
перепродажу, передачі або використання
товарів, що оцінюються, підлягає --- так --- ні
поверненню продавцеві? --- ---
Якщо на 9(а) і 9(б) дано відповідь
"так", то зазначте подробиці, а в
графах 15 і 16 цієї декларації -
відповідну суму
------------------------------------------------------------------
* Особи є взаємозалежними, якщо | 10(а) Кількість
один з учасників угоди - фізична особа | додаткових аркушів до
чи посадова особа одного з | цієї декларації
підприємств - учасників угоди є |--------------------------
одночасно посадовою особою іншого | 10(б) Місце
підприємства - учасника угоди; учасники| заповнення ______________
угоди є співвласниками підприємства; |
учасники угоди пов'язані трудовими | Дата ___ _______ 200__ р.
відносинами; один з учасників угоди |
володіє вкладом (паєм) чи акціями з | _________________________
правом голосу в статутному капіталі | (прізвище, ім'я та по
іншого учасника угоди обсягом не менше | _________________________
ніж 5 відсотків статутного капіталу; | батькові декларанта)
обидва учасники угоди перебувають під |
безпосереднім або опосередкованим | Підпис та печатка
контролем третьої особи; учасники угоди| декларанта
разом, безпосередньо чи опосередковано |
контролюють третю особу; один з |
учасників угоди безпосередньо чи |
опосередковано контролює іншого |
учасника угоди; учасники угоди - |
фізичні особи чи посадові особи |
підприємств - учасників угоди є |
родичами |
Продовження додатка 1
---------------------------
| Аркуш N | Форма ДМВ-1
---------------------------------------+--------------------------
Для відміток митного органу | Номер | Номер | Номер
| товару | товару | товару
|--------+--------+--------
|--------+--------+--------
| Код | Код | Код
| товару | товару | товару
|--------+--------+--------
---------------------------------------+--------+--------+--------
А. Підстава |11(а). Ціна угоди в | | |
для |іноземній валюті (кошти, | | |
розрахунку |що фактично сплачені або | | |
|підлягають сплаті | | |
|продавцеві) | | |
|--------------------------+--------+--------+--------
|Ціна угоди, гривень | | |
|--------------------------+--------+--------+--------
|Код валюти | | |
|--------------------------+--------+--------+--------
|Курс перерахунку | | |
|--------------------------+--------+--------+--------
|11(б). Непрямі платежі, | | |
|гривень | | |

................
Перейти до повного тексту