1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 12 вересня 2002 р. N 1353
Київ
Про затвердження Комплексної програми діяльності з припинення незаконного вилову риби іноземними суднами в територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України на 2002-2006 роки
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
З метою посилення захисту економічних інтересів у територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Комплексну програму діяльності з припинення незаконного вилову риби іноземними суднами в територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України на 2002-2006 роки, що додається.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 вересня 2002 р. N 1353
КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
діяльності з припинення незаконного вилову риби іноземними суднами в територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України на 2002-2006 роки
( У тексті Програми слово "Держкомкордон" в усіх відмінках замінено словами "Адміністрація Держприкордонслужби" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
Результати аналізу ситуації у сфері захисту економічних інтересів держави у територіальному морі та виключній (морській) економічній зоні України (далі - виключна зона) свідчать про активізацію незаконного вилову риби іноземними суднами. Це зумовлює необхідність удосконалення системи захисту економічних інтересів на державному кордоні, а також врегулювання відносин з іноземними державами з питань ведення рибного господарства і здійснення риболовства в Чорному морі.
Розв'язання такої багатопланової проблеми потребує комплексного підходу і пов'язане із значними фінансовими та матеріально-технічними затратами.
Мета та основні завдання
Метою Програми є посилення захисту економічних інтересів держави шляхом протидії незаконному вилову риби, недопущення порушення законодавства іноземними суднами у виключній зоні, створення сприятливої геополітичної ситуації навколо України із зміцненням добросусідських відносин із суміжними державами.
Основними завданнями Програми є:
удосконалення механізму правового регулювання діяльності заінтересованих органів з протидії незаконному вилову риби іноземними суднами у виключній зоні;
участь у розробленні Конвенції з рибальства та збереження живих ресурсів Чорного моря;
координація діяльності заінтересованих центральних органів виконавчої влади із забезпечення захисту природних ресурсів, дотримання законодавства у виключній зоні;
внесення змін до законодавчих актів щодо врегулювання питань діяльності у виключній зоні та визначення повноважень центральних органів виконавчої влади в галузі охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів.
Механізм виконання Програми
Адміністрація Держприкордонслужби виконує функції з координації передбачених Програмою заходів та щороку інформує Кабінет Міністрів України про стан справ.
Вирішенням практичних питань, що стосуються промислу іноземних суден у виключній зоні, займаються Адміністрація Держприкордонслужби, Мінагрополітики, Мінекоресурсів за сприяння МЗС.
СБУ в межах своїх повноважень здійснює заходи для запобігання незаконному вилову риби в акваторії Чорного моря і сприяє іншим центральним органам виконавчої влади у припиненні протиправної діяльності.
Мінагрополітики в межах своїх повноважень забезпечує врегулювання питань щодо організації здійснення промислу водних живих ресурсів у виключній зоні відповідно до законодавства.
Нормативне забезпечення та правоохоронні заходи
1. Підготувати та подати проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про виключну (морську) економічну зону України" в частині, що стосується порядку та умов перебування у виключній зоні іноземних суден із знаряддями лову на борту в робочому стані.
Мінагрополітики, МЗС, Мін'юст,
Адміністрація Держприкордонслужби.
2003 рік.
2. Забезпечити вдосконалення механізму правового регулювання діяльності, пов'язаної з протидією незаконному вилову риби іноземними суднами у виключній зоні, передбачивши, зокрема:
продовження переговорів щодо укладення Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Турецької Республіки про співробітництво у галузі ведення рибного господарства та здійснення рибальства в Чорному морі;
продовження роботи щодо врегулювання з Румунією і Республікою Болгарія питання ведення рибного господарства та здійснення рибальства в Чорному морі.
Мінагрополітики, МЗС,
Адміністрація Держприкордонслужби,
Мінекоресурсів.
2002 рік.
3. Для посилення захисту економічних інтересів держави шляхом протидії незаконному вилову риби, недопущення порушення законодавства іноземними суднами у виключній зоні не менше ніж один раз на рік проводити такі цільові операції:
Кордон, Рубіж Адміністрація Держприкордонслужби,
МВС, СБУ;
Калкан Адміністрація Держприкордонслужби,
Мінагрополітики,
СБУ, Мінекоресурсів;
Акваторія Адміністрація Держприкордонслужби,
Мінагрополітики,
СБУ, Мінекоресурсів;
Путина Мінагрополітики, Адміністрація
Держприкордонслужби,
МВС, СБУ.
4. Забезпечити розроблення і здійснення заходів щодо посилення контролю за перебуванням у виключній зоні іноземних риболовних, торговельних та інших суден з метою запобігання спробам незаконного вилову риби та їх припинення.
Адміністрація Держприкордонслужби,
Мінагрополітики,
Міноборони, Мінекоресурсів, МВС,
СБУ, Мінтранс.
Щороку.
5. Для своєчасного отримання інформації щодо незаконного вилову риби іноземними суднами у виключній зоні розробити план взаємодії і здійснення комплексу необхідних оперативних заходів.
Адміністрація Держприкордонслужби,
Міноборони, СБУ,
Мінагрополітики, Мінекоресурсів,
Мінтранс.
2002-2003 роки.
6. Забезпечити використання в оперативно-службовій діяльності морської охорони Державної прикордонної служби сучасних засобів зв'язку та автоматизації. З цією метою провести на базі корабля морської охорони Прикордонних військ Севастопольського з'єднання морської охорони дослідну експлуатацію системи мобільного супутникового зв'язку для створення диспетчерських центрів зв'язку в Адміністрації Держприкордонслужби та в управлінні Севастопольського з'єднання.
Адміністрація Держприкордонслужби,
СБУ, Мінпромполітики.
2002 рік.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1402 від 04.09.2003 )
7. Забезпечити оснащення суден морської охорони Державної прикордонної служби та суден рибопромислового флоту Мінагрополітики радіозасобами, що відповідають вимогам Глобальної морської системи зв'язку.
Адміністрація Держприкордонслужби,
Мінагрополітики,
Мінпромполітики.

................
Перейти до повного тексту